VTIPNÉ PŘÍBĚHY ČESKÉHO SEDLÁKA FRANTIŠKA - III. DÍL

Díky MacDonu si na pivo můžete vyrazit dříve než ostatní. A to se vyplatí!

Ing. Zuzana Plešingerová, AGRI CS a.s , 9. 1. 2018

Pásová lišta MacDon. Zvládne všechny extrémy!

Každý den čelíme na poli a farmě výzvám a komplikacím. Doba sklizně se zkracuje, rozmýšlíme, zda pásovou nebo konvenční lištu, potýkáme se se ztrátami zrna, které zůstanou na poli. Jak si s tím poradí náš farmář František, nám představí jeho jednotlivé příběhy při letošní sklizni.

minulém díle žena farmáře Františka hledala vhodné místo na opalování. Takové místo našla právě na poli, kde sekla lišta MacDon.


Příběh III. - vysoká hltnost lišty:

Být o krok napřed, to by se líbilo každému. Své o tom ví i náš farmář František, který své pozemky sklízí s pásovou lištou MacDon. Ta oproti klasické konvenční liště vyniká svou vysokou hltností a tak náš hrdina nemá pomalu co sklízet, jak je MacDon žravý. V hlavní roli pásové lišty MacDon….


Víte, že pásové lišty MacDon vynikají svou vysokou hltností a plynulým tokem materiálu?

Prvním strojem, který přichází do styku se sklízenou plodinou je žací adaptér. Konvenční lišty s průběžným šnekem mají nevýhodu „mrtvého trojúhelníku“ mezi přiháněčem a průběžným šnekem. Tento mrtvý trojúhelník je prostor, kde se tok plodiny při pohybu do mlátičky může zpomalovat díky nahrnování a ucpávání. Pásové adaptéry MacDon tímto neduhem netrpí. 

Podmáčené půdy a polehlé porosty, to jsou přesně takové podmínky, kde lišty vyniknou. Díky perfektnímu kopírování povrchu dokáží majitelé lišt MacDon sklidit i velmi polehlé pole, zároveň dokáží pracovat i na měkčí půdě. Další předností je výkonnost, lišta umožní sklidit v rekordním čase, díky vysoké kapacitě lišty.

Prohlédněte si video lišty MacDon FD při práci u soukromého zemědělce Martina Kindla. Chcete se dozvědět více? Kontaktujte svého autorizovaného prodejce MacDon nebo navštivte Facebook MacDon, kde Vám přinášíme aktuální informace ze světa značky MacDon!

Další články

MLÁTIČKY, ZA KTERÉ MLUVÍ UŽIVATELÉ.

15. 1. 2018

Zvažujete nákup nové sklízecí mlátičky? Podívejte se na reference našich...

DO NOVÉHO PODNIKÁNÍ S NOVÝM TRAKTOREM

9. 1. 2018

OPTUM CVX pracuje k vysoké spokojenosti ve službách Michala Horáka.

VTIPNÉ PŘÍBĚHY ČESKÉHO SEDLÁKA FRANTIŠKA - III. DÍL

9. 1. 2018

Díky MacDonu si na pivo můžete vyrazit dříve než ostatní. A to se vyplatí!

DĚKUJEME VÁM ZA ROK 2017

22. 12. 2017

Projděte si společně s námi příběh roku 2017.

PŘICHÁZÍ NOVÁ GENERACE. PUMA X

10. 12. 2017

Modelová řada PUMA se rozrůstá o jednoduché modely s označením X.

Toto jsou internetové stránky společnosti AGRI CS a. s., se sídlem v Hustopečích, Hybešova 14, PSČ 69301, IČO 26243334, zapsané v OR vedeném Krajským soudem v Brně, oddíl B, vložka 3582. Společnost AGRI CS a.s. je členem koncernu AGROFERT.