VTIPNÉ PŘÍBĚHY ČESKÉHO SEDLÁKA FRANTIŠKA - III. DÍL

Díky MacDonu si na pivo můžete vyrazit dříve než ostatní. A to se vyplatí!

Ing. Zuzana Plešingerová, AGRI CS a.s , 9. 1. 2018

Pásová lišta MacDon. Zvládne všechny extrémy!

Každý den čelíme na poli a farmě výzvám a komplikacím. Doba sklizně se zkracuje, rozmýšlíme, zda pásovou nebo konvenční lištu, potýkáme se se ztrátami zrna, které zůstanou na poli. Jak si s tím poradí náš farmář František, nám představí jeho jednotlivé příběhy při letošní sklizni.

minulém díle žena farmáře Františka hledala vhodné místo na opalování. Takové místo našla právě na poli, kde sekla lišta MacDon.


Příběh III. - vysoká hltnost lišty:

Být o krok napřed, to by se líbilo každému. Své o tom ví i náš farmář František, který své pozemky sklízí s pásovou lištou MacDon. Ta oproti klasické konvenční liště vyniká svou vysokou hltností a tak náš hrdina nemá pomalu co sklízet, jak je MacDon žravý. V hlavní roli pásové lišty MacDon….


Víte, že pásové lišty MacDon vynikají svou vysokou hltností a plynulým tokem materiálu?

Prvním strojem, který přichází do styku se sklízenou plodinou je žací adaptér. Konvenční lišty s průběžným šnekem mají nevýhodu „mrtvého trojúhelníku“ mezi přiháněčem a průběžným šnekem. Tento mrtvý trojúhelník je prostor, kde se tok plodiny při pohybu do mlátičky může zpomalovat díky nahrnování a ucpávání. Pásové adaptéry MacDon tímto neduhem netrpí. 

Podmáčené půdy a polehlé porosty, to jsou přesně takové podmínky, kde lišty vyniknou. Díky perfektnímu kopírování povrchu dokáží majitelé lišt MacDon sklidit i velmi polehlé pole, zároveň dokáží pracovat i na měkčí půdě. Další předností je výkonnost, lišta umožní sklidit v rekordním čase, díky vysoké kapacitě lišty.

Prohlédněte si video lišty MacDon FD při práci u soukromého zemědělce Martina Kindla. Chcete se dozvědět více? Kontaktujte svého autorizovaného prodejce MacDon nebo navštivte Facebook MacDon, kde Vám přinášíme aktuální informace ze světa značky MacDon!

Další články

HLEDÁME ŘIDIČE PRO DEMO TÝM!

21. 3. 2018

Chceš zažít super léto? Poznej krásu léta se stroji značky CASE IH.

UMĚNÍ PÉČE O PŮDU

19. 3. 2018

Na českém trhu uvádíme novou značku strojů pro zpracování půdy a setí.

HLASUJTE PRO NOVÝ MAXXUM V SOUTĚŽI TRAKTOR ROKU 2018

15. 3. 2018

NOVÝ MAXXUM bojuje o titul Traktor roku ČR 2018!

NOVÉ OBRATNÉ MODELY FARMALL A

14. 3. 2018

Tři nové modely s výkonem od 55 do 75 koní v novém designu.

TRAKTORY STEYR V ZEMĚDĚLSKÉM DRUŽSTVU PLUHŮV ŽĎÁR

6. 3. 2018

V Pluhově Žďáru pracují traktory STEYR na poli, tak také i ve stáji.

Toto jsou internetové stránky společnosti AGRI CS a. s., se sídlem v Hustopečích, Hybešova 14, PSČ 69301, IČO 26243334, zapsané v OR vedeném Krajským soudem v Brně, oddíl B, vložka 3582. Společnost AGRI CS a.s. je členem koncernu AGROFERT.