NÁVŠTĚVA VÝROBNÍHO ZÁVODU A DNE OTEVŘENÝCH DVEŘÍ SIP

Čistý a moderní výrobní areál SIP, srovnatelný s kvalitou a procesy podobných automobilovému průmyslu umožnuje vzniku kvalitních strojů, jaké má značka SIP.

19. 6. 2017

Návštěva výrobního závodu a Dne otevřených dveří SIP

Hned při vstupu do závodu, který prošel v roce 2013 kompletní rekonstrukcí, bylo jasné, jaká kvalita produktů se dá očekávat. Čistý a moderní výrobní areál srovnatelný s kvalitou a procesy podobných automobilovému průmyslu umožnuje vzniku kvalitních strojů, jaké má značka SIP.

Do výrobního programu patří diskové i bubnové žací lišty, rotorové obraceče píce, rotorové i pásové shrnovače, senážní a sběrací vozy ale i rozmetadla hnoje.

DOD SIP - ukázka strojů na zpracování píce

Továrna je moderně vybavena, s řadou plazmových laserů a momentálně instalují další pozici pro řezání trubek. Současná technologie, od měření, testování až finální nařezání trubek trvala hodiny, s tímto strojem zabere celý proces vteřiny.

Všechny vyráběné komponenty jsou testování a první stroj, který vyjede z linky je vyzkoušen praktickým zátěžovým testem. Až když se otestuje první kus ze série, udělí mistr výroby pokyn pro spuštění celé linky. Ověří se tak funkčnost celé série. Jednotlivé komponenty jsou testovány kus po kuse a například převodovky se namáčí do lázně a testuje se těsnost, bez unikání bublinek.

Továrna SIP má i speciální lakovací linku. Na vstupu se zavěsí výrobek a projde automatizovaným procesem lakování, který trvá několik hodiny a jsou v něm zahrnuty všechny operace. Následně je provedena kontrola a když je zjištěna byť jen malá nedokonalost, jsou výrobky poslány zpět k novému lakování.

Výrobní závod prochází neustálým zlepšováním i díky auditům na výrobní postupy. K rozšíření a optimalizaci tak došlo i na straně montážních linek. Továrna se tak snaží navýšit a plně vytížit výrobní kapacitu při zachování vysoké kvality strojů SIP.  Každá výrobní linka má na svém začátku velkou nástěnku s potřebnými dokumenty, jedním z nich je seznam všech reklamovaných věcí. V případě, že továrna zaregistruje byť jen jednu reklamaci, okamžitě je uvedena na nástěnce a montážní linka okamžitě toto místo začíná dvakrát kontrolovat a věnuje se jí zvláštní kontroly. Tím je zaručeno, že se stejná chyba nemůže v provozu opakovat.

Vysoká návštěvnost a loajalita k značce SIP

To, že jsou Slovinci loajální ke své značce a mají ji rádi, je pochopitelné, oblíbenost značky SIP je však celosvětová. O jejich kvalitách jsou přesvědčeni i v sousedním Rakousku. Slovinci zase oceňují kvalitu Rakouských traktorů Steyr, které byly také přítomny. Většina akcí na Slovinsku se odehrává o víkendech, protože pro místní jsou tyto akce téměř kulturní záležitostí a vášní, a proto se předváděcí akce i dny otevřených dveří těší vysoké návštěvnosti a oblíbenosti. Konkrétně na otevřeném dnu SIP byl přítomen i slovinský ministr zemědělství.

Traktory Steyr a stroje na zpracování píce SIP

Oblíbené jsou stroje SIP však i daleko ve světě. Jednou takovou zemí je i Nový Zéland a ač se to na první pohled nemusí zdát, má tato skutečnost pozitivní dopad i pro nás v Evropě. Díky tomu, že u protinožců mají sezonu a první seče v průběhu listopadu, mohou tak být novinky pro náš trh otestovány s předstihem a u nás v Evropě tak můžeme vyjet do terénu s novými, odzkoušenými stroji.

Pokud zvažujete nákup nového pícninářského stroje, zeptejte se nás na jeho kvality. A pokud se chcete přesvědčit na vlastní kůži o moderní a kvalitní výrobě, neváhejte nás kontaktovat. Pořádáme pravidelné návštěvy do Slovinska. Je to chvilka cesty po krásných dálnicích přes pár tunelů. Zažijte krásy Slovinska i moderní výrobní areál společně s námi.

Další články

HLEDÁME ŘIDIČE PRO DEMO TÝM!

21. 3. 2018

Chceš zažít super léto? Poznej krásu léta se stroji značky CASE IH.

UMĚNÍ PÉČE O PŮDU

19. 3. 2018

Na českém trhu uvádíme novou značku strojů pro zpracování půdy a setí.

HLASUJTE PRO NOVÝ MAXXUM V SOUTĚŽI TRAKTOR ROKU 2018

15. 3. 2018

NOVÝ MAXXUM bojuje o titul Traktor roku ČR 2018!

NOVÉ OBRATNÉ MODELY FARMALL A

14. 3. 2018

Tři nové modely s výkonem od 55 do 75 koní v novém designu.

TRAKTORY STEYR V ZEMĚDĚLSKÉM DRUŽSTVU PLUHŮV ŽĎÁR

6. 3. 2018

V Pluhově Žďáru pracují traktory STEYR na poli, tak také i ve stáji.

Toto jsou internetové stránky společnosti AGRI CS a. s., se sídlem v Hustopečích, Hybešova 14, PSČ 69301, IČO 26243334, zapsané v OR vedeném Krajským soudem v Brně, oddíl B, vložka 3582. Společnost AGRI CS a.s. je členem koncernu AGROFERT.