NÁROČNÉ PODMÍNKY SLUŽEB PROVĚŘÍ KAŽDÝ STROJ

Přečtěte si roční zkušenosti s lisem LB od poskytovatele služeb Martina Zbořila.

Ondřej Adamčík, AGRI CS a.s , 25. 7. 2017

SLISUJE 20 TISÍC BALÍKU ZA SEZÓNU 

Martin Zbořil je perspektivním službařem, který se zabývá poskytováním služeb na území téměř celé České Republiky a částečně také na Slovensku. Jeho firma se specializuje především na lisování a svoz slámy, rozmetání hnoje a taktéž poskytováním služeb na klíč v oblasti sklizně pícnin a silážní kukuřice. Kromě těchto aktivit se aktivně věnuje hospodaření na přibližně 120 hektarech zemědělské půdy, kde pěstuje pšenici a jarní obiloviny.

O Martinu Zbořilovi a jeho aktivitách jsme Vám psali již v jedné reportáži, která byla zaměřena na jeho nově zakoupený OPTUM 300 CVX. V dnešní reportáži se však podíváme na to, co tento traktor za sebou tahá v období letních měsíců. Když vyjedou první mlátičky do polí, je OPTUM zapřažen do lisu na hranolovité balíky LB 434 R, aby tato souprava pomohla zemědělcům s co nejrychlejším úklidem slámy pod střechu.

O Martinu Zbořilovi a jeho aktivitách jsme Vám psali již v jedné reportáži, která byla zaměřena na jeho nově zakoupený OPTUM 300 CVX. V dnešní reportáži se však podíváme na to, co tento traktor za sebou tahá v období letních měsíců. Když vyjedou první mlátičky do polí, je OPTUM zapřažen do lisu na hranolovité balíky LB 434 R, aby tato souprava pomohla zemědělcům s co nejrychlejším úklidem slámy pod střechu.

LIS NA HRANOLOVITÉ BALÍKY LB

Lis na hranolovité balíky LB 434 R se od předchozí generace liší zcela novým designem, který v sobě ukrývá také praktické prvky – zaoblené hrany a kryty napomáhají tomu, že se na těchto místech neusazuje prach a nánosy slámy. Robustní rám a přepracované sběrací ústrojí, které je vyrobené z odolného materiálu, zvyšuje celkovou životnost stroje. Sběrací ústrojí o šířce 2,4 m a deflektor zajišťuje bezproblémový sběr a plynulý tok materiálu do rotoru i při vysokých výnosech slámy.

Současné náklady v zemědělství nutí majitele podniků k velkým úsporám na logistiku, proto musí mít každý balík vysokou hustotu. Díky vysoké rychlosti sběrače a beranu vytváří lisy modelové řady LB konzistentní balíky za každých podmínek, ať už lisujete seno, sláma, senáž nebo například řepkovou slámu. 

SPOKOJENOST A ZKUŠENOSTI VEDLY K NÁKUPU DALŠÍHO LISU

Souprava Martina Zbořila, kterou obsluhoval jeho bratr, Antonín Zbořil, jsme zastihli při lisování pšeničné slámy v kopcovitém terénu na území obce Velké Němčice. Souprava se po pozemku pohybovala rychlostí 17 km/h a průměrná spotřeba na balík vycházela na 0,28 l/balík. Na otázku, proč se u Zbořilů rozhodli pro lis CASE IH odpovídá pan Antonín Zbořil takto: „Když jsme se rozhodovali o pořízení nového lisu, volba opět padla na lis CASE IH, protože k vysoké spokojenosti využíváme již několik let starší generaci dvou lisů modelové řady LB 433.

Výkon, který tyto lisy v náročných podmínkách služeb předvádí je obrovský. Jednoduché ovládání, vysoká kvalita nařezané slámy a výsledný tvar balíku jsou jedny z mála předností, které na tomto lisu oceňujeme. Ve spojení s traktorem OPTUM 300 CVX dosahuje souprava obrovských denních výkonů, proto jsme jen v minulém roce s touto soupravou slisovali 20 tisíc balíků – a to už je v našich podmínkách pořádný výkon, který neudělá kde kdo!“

V letošním roce uvedla značka CASE IH na trh novou generaci lisů LB s prodlouženou lisovací komorou o 80 cm s označením XL. Prodloužená lisovací komora lisů LB XL posunuje hranici sklizně slámy na mnohem vyšší úroveň, protože díky ní je u nové generace lisů zaručena vyšší hustota balíku o celých 10 %. 

Další články

ZACHYŤ SVŮJ DEN SE STEYREM

10. 11. 2017

Poděl se s námi o svou fotografii traktoru STEYR.

HLEDÁME KOLEGU NA POZICI PRODUKT MANAŽER

7. 11. 2017

Chceš víc informací? Rozklikni si článek...

PŘIJĎTE ZA NÁMI NA AGRITECHNICU!

6. 11. 2017

Na výstavě AGRITECHNICA budeme společně s Vámi. 

NOVÝ ČLEN RODINY PUTUJE NA FARMU AGROSEV spol, s.r.o.

1. 11. 2017

"Radost se odlišit" s nejsilnějším modelem TERRUS CVT.

NOVÝ TRAKTOR S ČELNÍM NAKLADAČEM ZA VÝHODNOU CENU

1. 11. 2017

Aktuální nabídka na čelní nakladače CASE IH.

Toto jsou internetové stránky společnosti AGRI CS a. s., se sídlem v Hustopečích, Hybešova 14, PSČ 69301, IČO 26243334, zapsané v OR vedeném Krajským soudem v Brně, oddíl B, vložka 3582. Společnost AGRI CS a.s. je členem koncernu AGROFERT.