NÁROČNÉ PODMÍNKY SLUŽEB PROVĚŘÍ KAŽDÝ STROJ

Přečtěte si roční zkušenosti s lisem LB od poskytovatele služeb Martina Zbořila.

Ondřej Adamčík, AGRI CS a.s , 25. 7. 2017

SLISUJE 20 TISÍC BALÍKU ZA SEZÓNU 

Martin Zbořil je perspektivním službařem, který se zabývá poskytováním služeb na území téměř celé České Republiky a částečně také na Slovensku. Jeho firma se specializuje především na lisování a svoz slámy, rozmetání hnoje a taktéž poskytováním služeb na klíč v oblasti sklizně pícnin a silážní kukuřice. Kromě těchto aktivit se aktivně věnuje hospodaření na přibližně 120 hektarech zemědělské půdy, kde pěstuje pšenici a jarní obiloviny.

O Martinu Zbořilovi a jeho aktivitách jsme Vám psali již v jedné reportáži, která byla zaměřena na jeho nově zakoupený OPTUM 300 CVX. V dnešní reportáži se však podíváme na to, co tento traktor za sebou tahá v období letních měsíců. Když vyjedou první mlátičky do polí, je OPTUM zapřažen do lisu na hranolovité balíky LB 434 R, aby tato souprava pomohla zemědělcům s co nejrychlejším úklidem slámy pod střechu.

O Martinu Zbořilovi a jeho aktivitách jsme Vám psali již v jedné reportáži, která byla zaměřena na jeho nově zakoupený OPTUM 300 CVX. V dnešní reportáži se však podíváme na to, co tento traktor za sebou tahá v období letních měsíců. Když vyjedou první mlátičky do polí, je OPTUM zapřažen do lisu na hranolovité balíky LB 434 R, aby tato souprava pomohla zemědělcům s co nejrychlejším úklidem slámy pod střechu.

LIS NA HRANOLOVITÉ BALÍKY LB

Lis na hranolovité balíky LB 434 R se od předchozí generace liší zcela novým designem, který v sobě ukrývá také praktické prvky – zaoblené hrany a kryty napomáhají tomu, že se na těchto místech neusazuje prach a nánosy slámy. Robustní rám a přepracované sběrací ústrojí, které je vyrobené z odolného materiálu, zvyšuje celkovou životnost stroje. Sběrací ústrojí o šířce 2,4 m a deflektor zajišťuje bezproblémový sběr a plynulý tok materiálu do rotoru i při vysokých výnosech slámy.

Současné náklady v zemědělství nutí majitele podniků k velkým úsporám na logistiku, proto musí mít každý balík vysokou hustotu. Díky vysoké rychlosti sběrače a beranu vytváří lisy modelové řady LB konzistentní balíky za každých podmínek, ať už lisujete seno, sláma, senáž nebo například řepkovou slámu. 

SPOKOJENOST A ZKUŠENOSTI VEDLY K NÁKUPU DALŠÍHO LISU

Souprava Martina Zbořila, kterou obsluhoval jeho bratr, Antonín Zbořil, jsme zastihli při lisování pšeničné slámy v kopcovitém terénu na území obce Velké Němčice. Souprava se po pozemku pohybovala rychlostí 17 km/h a průměrná spotřeba na balík vycházela na 0,28 l/balík. Na otázku, proč se u Zbořilů rozhodli pro lis CASE IH odpovídá pan Antonín Zbořil takto: „Když jsme se rozhodovali o pořízení nového lisu, volba opět padla na lis CASE IH, protože k vysoké spokojenosti využíváme již několik let starší generaci dvou lisů modelové řady LB 433.

Výkon, který tyto lisy v náročných podmínkách služeb předvádí je obrovský. Jednoduché ovládání, vysoká kvalita nařezané slámy a výsledný tvar balíku jsou jedny z mála předností, které na tomto lisu oceňujeme. Ve spojení s traktorem OPTUM 300 CVX dosahuje souprava obrovských denních výkonů, proto jsme jen v minulém roce s touto soupravou slisovali 20 tisíc balíků – a to už je v našich podmínkách pořádný výkon, který neudělá kde kdo!“

V letošním roce uvedla značka CASE IH na trh novou generaci lisů LB s prodlouženou lisovací komorou o 80 cm s označením XL. Prodloužená lisovací komora lisů LB XL posunuje hranici sklizně slámy na mnohem vyšší úroveň, protože díky ní je u nové generace lisů zaručena vyšší hustota balíku o celých 10 %. 

Další články

UMĚNÍ PÉČE O PŮDU

19. 3. 2018

Na českém trhu uvádíme novou značku strojů pro zpracování půdy a setí.

HLASUJTE PRO NOVÝ MAXXUM V SOUTĚŽI TRAKTOR ROKU 2018

15. 3. 2018

NOVÝ MAXXUM bojuje o titul Traktor roku ČR 2018!

NOVÉ OBRATNÉ MODELY FARMALL A

14. 3. 2018

Tři nové modely s výkonem od 55 do 75 koní v novém designu.

TRAKTORY STEYR V ZEMĚDĚLSKÉM DRUŽSTVU PLUHŮV ŽĎÁR

6. 3. 2018

V Pluhově Žďáru pracují traktory STEYR na poli, tak také i ve stáji.

NAVŠTIVTE STÁNEK AGRI CS NA VELETRHU TECHAGRO 2018

6. 3. 2018

Srdečně Vás zveme do expozici AGRI CS na veletrhu TechAgro v Brně ve dnech 8. - 12. 4....

Toto jsou internetové stránky společnosti AGRI CS a. s., se sídlem v Hustopečích, Hybešova 14, PSČ 69301, IČO 26243334, zapsané v OR vedeném Krajským soudem v Brně, oddíl B, vložka 3582. Společnost AGRI CS a.s. je členem koncernu AGROFERT.