SIMBA X-PRESS NESENÝ

X-Press je velmi univerzální talířový podmítač s využitím pro kvalitní podmítku po sklizni předplodiny nebo pro předseťovou přípravu. X-Press si perfektně poradí i s úpravou hrubé brázdy po pluhu. Optimální průměr ozubených talířů o průměru 510 mm perfektně zpracuje půdu a precizně ji promíchá s posklizňovými zbytky. 


KVALITA  A VARIABILITA PŘI PODMÍTCE I PŘEDSEŤOVÉ PŘÍPRAVĚ PŮDY

Talířová sekce X-Press

Jednotlivě uložené ozubené talíře o průměru 510 mm jsou ve dvou řadách zavěšeny na robustních slupicích PRO ACTIVE z pružinové oceli. Hlavním úkolem slupic je zavěšení talířů a jejich jištění při nárazu na překážku. Slupice jsou spolehlivě a bez třmenů uchyceny k hlavnímu rámu. Mikrovibrace slupic při práci také pomáhají dělit hroudy.  

talíře

Nejlepší průchodnost mezi podmítači je dána ojedinělým uložením slupic a domečků uvnitř talířů. Materiál je tak posouván na hladkou stěnu sousedního talíře. Domečky se navíc pro podpoření průchodnosti otáčí s talíři. V náboji pro každý talíř jsou dvě kuželíková ložiska s těsnícím labyrintem.

nastavení úhlu talířů plynulé

Přizpůsobivost aktuálním podmínkám je dána možnostní plynulé změny pracovního úhlu talířů. Nastavení je možné volit podle druhu půdy, aktuální vlhkosti, množství a charakteru posklizňových zbytků. Změnou úhlu talířů lze podpořit i vnikání stroje do půdy, zejména za sucha. Změnu lze provádět nezávisle u přední řady talířů na zadní. Ovládání je velmi jednoduché. U této verze je na každé slupici zavěšen jeden talíř.

verze E-line_nastavení úhlu mechanické

Pro ty kdož upřednostňují zajímavou pořizovací cenu je levnější variantou výbava s označením E-line, kde může obsluha volit mezi třemi mechanicky stavitelnými pracovními úhly talířů. Toto řešení je vhodné pro zemědělce, kteří mají malé rozdíly v půdních druzích a mají malou sklatbu pěstovaných plodin. U verze E-line jsou na každé slupici zavěšeny dva talíře.

DD pěch

Dobrá konsolidace patří mezi nejdůležitější součásti celého procesu zpracování půdy. Zajišťuje lepší strukturování, podpoří kapilaritu, udrží vláhu v půdě a srovná pole. Vhodnou volbou pěchu nebo válce můžete také zajistit významné snížení krátkodobých emisí CO2, což má příznivý vliv na životní prostředí, ale i udržení živin a organické hmoty v půdě.

 

XP s ST barem

Využití SIMBY X-Pressu může být v budoucnu rozšířené. Neinvestujete pouze po podmítače, ale je možné rozšířit využití stroje pro zpracování celého půdního profilu v jedné jízdě až do hloubky 25 cm. S X-Pressem lze velmi jednoduše agregovat radličkovou podrývací sekci SIMBA ST BAR.


 

Kategorie: GREAT PLAINS / ZPRACOVÁNÍ PŮDY

 

STÁHNOUT PROSPEKT
TALÍŘOVÝCH PODMÍTAČŮ

X-Press prospekt


NOVĚ SI MŮŽETE VYBRAT Z CELÉ ŘADY VÁLCŮ A PĚCHŮ

Díky mnohaletým zkušenostem ve vývoji technologií pro správnou konsolidaci půdy dnes Great Plains nabízí celou řadu možných řešení, které prokazatelně podporují excelentní výsledky na široké škále půdních podmínek a zajišťují uživatelům dosažení maximálních benefitů.

Trubkový válec

Hlavní předností trubkového válce je malá hmotnost a nízké pořizovací náklady.

 

Nové typy válců

Válec MaxLift zajišťuje perfektní urovnání povrchu půdy zatímco těsně pod ním probíhá konsolidace. Dosahuje perfektních výsledků i pro míchání půdy s rostlinnými zbytky a to i při vysoké vlhkosti.

VR válec

VR válec dokonale urovná povrch půdy svými prstenci, které díky profilu V zůstávají čisté. Díky nižší hmotnosti nevyžaduje vysoké nároky na energetický prostředek.

Válec HD

Ocelový válec HD je celý svařený a vyžaduje minimální údržbu. Je ideální pro použití v těžších podmínkách s vyšším obsahem kamenů.

Válec Aqueel II

Unikátní válec Aqueel II umožňuje mělkou konsolidaci a podporuje lepší start výdrolu. Toto válení navíc umožňuje rozvádění dešťových srážek do půdního profilu a podporuje lepší prohřívání půdy. Povrch půdy uválený válcem Aqueel II vykazuje také odolnost proti erozi.

Pěch DDL

Pěchy DD Lite 550 precizně konsolidují půdní profil  a na povrchu půdy zanechávají manžer. Takový povrch půdy odolává povětnostním vlivům a je ideální přípravou pro následné setí.


INFORMACE V MÉDIÍCH

X-Press článek

Článek o SIMBA X-Press v Zemědělci 2016

Toto jsou internetové stránky společnosti AGRI CS a. s., se sídlem v Hustopečích, Hybešova 14, PSČ 69301, IČO 26243334, zapsané v OR vedeném Krajským soudem v Brně, oddíl B, vložka 3582. Společnost AGRI CS a.s. je členem koncernu AGROFERT.