CASE IH týdny: Farmall

Univerzální pracant, který se hodí na farmu i do komunálu.

Když se nejedná o hlavní novinky roku 2020, modely FARMALL mají v nabídce CASE IH svoje nezastupitelné místo. My, jejich představením uzavíráme CASE IH týdny, ale byly to právě Farmally, které ve 30 letech 20. století nastartovali růst CASE IH ve světovém měřítku. V České republice patří jejich nejnovější verze k nejprodávanějším v segmentu do 110 koní. Daří se jim nejenom v jejich domovském zemědělství, ale poctivě slouží obcím a často je v mnoha krajích můžete potkávat při údržbě silnic.

My vám nyní přetavíme hlavní zástupce Farmallů - modely A a komfortní modely C. Jak napovídá jejich název v překladu z angličtiny (FARM – ALL) – zvládnou vše co jim kolem farmy připravíte do cesty.

FARMALL 75A je největší model malých Áček a u nás je nejprodávanější. Při kompaktních rozměrech vyniká pevnou stavbou, velkou obratností ve spojení s živým motorem. Chlubí se jednoduchým a mechanickým ovládáním, které bude spolehlivě fungovat i za dalších 30 let. Kdo si sedne do jeho prostorné kabiny, tak mi dá za pravdu, že je to takový „šikovný kocourek“. A hlavně v ruku v ruce s kvalitou se nabízí za velmi dostupnou cenu.

Druhým modelem, který vám představíme ve spojením s čelním nakladačem je FARMALL 105C HD. Tyto modely jsou navrženy jako komfortní a robustní traktoru. Komfort, pohodlí a potřebný výkon už nelze zajistit bez rozumné míry elektroniky. Do České republiky je standardně nabízíme se zesílenými nápravami HD, pro každodenní spolehlivý provoz po dlouhá léta. Rovná polovina zákazníků si je kupuje přímo s originálním čelním nakladačem LRZ. Jeho ovládání pomocí multifunkčního joysticku je hračka. Stejně jako ovládání řazení, reverzace pod zatížením, EHR, vypínání spojky tlačítkem. Prostě schopný a pohodlný pracant pro každý den.

Traktory FARMALL Vám ve videích představí Ing. Petr Novák, který je za modely daných řad zodpovědný. Detailní popis těchto modelů najdete na produktových stránkách.