Ohlédnutí za STEYR DEMO TOUR 2021

Další ročník evropské tour je za námi. Nejžhavějšími novinkami letošního ročníku byla nová generace STEYR Terrus CVT a novinka v portfoliu STEYR Absolut CVT.
Jednou ze zastávek tradiční evropské polní show STEYR DEMO TOUR je i Česká republika. Jedná se o největší akci na českém a slovenském trhu, na které se mohou všichni příznivci červenobílých traktorů dozvědět vše o nabízeném sortimentu, a především poprvé v ČR vidět novinky pro daný rok, usednout za volant a vyzkoušet si je na vlastní kůži. Letošní ročník se konal nedaleko Kutné Hory v Uhlířských Janovicích u našeho autorizovaného dealera AGRI SYSTEM s.r.o. I přes vydatné dešťové srážky v předešlých dnech, které bohužel znemožnily polní předvedení v plném slova smyslu, se však akce vydařila a nenechala si ji ujít řada fanoušků, zemědělců, novinářů a majitelů traktorů STEYR. Dokonce někteří z nich přijeli rovnou v traktoru.
Polní show tradičně odstartovaly nejmenší zástupci rakouských siláků modelové řady STEYR Kompakt S a Kompakt, mezi jejichž hlavní přednosti patří kompaktnost a obratnost. Mezi novinky patřil i inovovaný STEYR 4100 Kompakt. Tato modelová řada prošla významnou změnou motoru. Nyní všechny vyrobené modely budou vybaveny novou generací motorů splňující emisní normu EU Stage V. Kompakt nabídne výšší objem 3,6 l a navýšení točivého momentu na 506 Nm při 1 300 ot/min. Stejné inovace se dočkala i modelová řada Multi. Díky vyššímu točivému momentu o 5 % nabídne vyšší produktivitu práce.
Nechyběl ani STEYR Expert CVT nabízející plynulé převodové ústrojí již v segmentu od 100 koní, nebo legendární a mezi zemědělci velmi oblíbená řada STEYR Profi CVT, kdy se na polní show sešly hned čtyři zástupci této modelové řady. Na minulém ročníku hlavní novinkou byl STEYR Impuls CVT, který si hned našel svého prvního majitele. Modelová řada STEYR Impuls nebyla bohužel na akci k vidění, jelikož je pro český trh vyprodaná a zapůjčení přímo od zákazníků nebylo kvůli aktuálním pracem možné.
Hlavními a všemi přiznivcemi nejvíce očekávanými modely však byly STEYR Absolut CVT a nová generace STEYR Terrus CVT. Obě novinky byly poprvé v České republice oficiálně představeny. STEYR Absolut CVT nabízí výkon až 270 koní. Nová řada reaguje na potřeby obsluh. Zajisté oceníte ty nejmenší detaily jako nádržku na vodu na mytí rukou, osvětlené schůdky a především vzduchem odpruženou kabinu a odpruženou přední nápravu pro maximální komfort. V České republice máme již prvního majitele této novinky. Na poli v Uhlířských Janovicích se sešly hned dva zástupci nové generace STEYR Terrus CVT. Hned na první pohled jsou patrné designové změny kabiny. Hlavní změny však poznáte ihned, jakmile nasednete do kabiny. Znatelně prostornější a vzdušnější kabina nabízí mnohem nižší hladinu hluku a dočkala se řady inovací včetně nových technologií, Multicontrolleru III, USB portů, sedačky Dual-Motion či nového dotykového terminálu. Nechybí ani řada funkčních a technických vylepšení jako vyšší síla zadního tříbodového závěsu s výkonem 223 l/min. Více o obou novinkách si budete moci přečíst v připravovaných článcích.
Tradičně mohou na STEYR DEMO TOUR přijíždět zákazníci i ve svých traktorech. I na letošní ročník se někteří z nich vydali po vlastní ose stylově. K vidění byla například limitovaná edice se speciální metalízou.
Moc děkujeme všem přiznivcům traktorů STEYR za návštěvu a doufáme, že se jim akce líbila, a budeme se na vás všechny tešit opět za rok na dalším ročníku STEYR DEMO TOUR. Níže se můžete podívat na výběr fotografií.