Tři významné ocenění pro CASE IH

AGRI CS a.s. bodovalo se značkou CASE IH na TECHAGRU 2018!
Při příležitosti mezinárodních veletrhů TECHAGRO, SILVA REGINA a BIOMASA vyhlašují jednotlivá vydavatelství řadu prestižních soutěží pro vystavované exponáty. V letošním roce se do těchto soutěží zapojila také značka CASE IH. Můžeme říci, že od prvního dne tato značka na TECHAGRU 2018 bodovala, protože se ji těšil nejenom velký zájem návštěvníků, ale také získala řadu významných ocenění.
 

„STŘÍBRNÁ MEDAILE“ PRO NOVÝ MAXXUM


Hned v první den veletrhu TECHAGRO 2018 získal nový MAXXUM ActiveDrive 8 oceněníStříbrná medaileza revoluční převodové ústrojí s technologií dvojité spojky DKT od Zemědělského Týdeníku a magazínu Agromachinery.

Zásadní změnou, se kterou tyto modely přichází na evropský trh je zcela nové převodové ústrojí ActiveDrive 8, poprvé použito u traktoru s výkonem pod 150 koní. Jak již název vypovídá, převodovka ActiveDrive 8 nabízí osm stupňů řazených pod zatížením ve třech skupinách A, B a C. Dohromady má tak uživatel k dispozici 24 rychlostí pro jízdu vpřed i vzad. V případě plazivých rychlostí je pak tento počet dvojnásobný. Tento typ převodového ústrojí je ideální pro ty zemědělce, kteří chtějí čistě mechanickou převodovku, ale právě díky svým pokročilým funkcím ovládání má tato převodovka blízko k plynulé převodovce CVX.

Porotci ocenili především revoluční technologii, která zemědělci přináší maximální komfort v ovládání a jednoduchost a co je nejdůležitější, pomáhá k výrazné úspoře paliva. Díky tomu je nový MAXXUM o 9,5 % úspornější než jeho nejbližší konkurent v této kategorii.
 

MAGNUM ROWTRAC OBDRŽEL CENU „ZVLÁŠTNÍ POZORNOST“


Cenu „Zvláštní pozornost“ si na TECHAGRU 2018 vysloužil od Zemědělského týdeníku a magazínu Agromachinery také MAGNUM Rowtrac, který je unikátním spojením traktoru s přední klasickou kolovou nápravou a zadní nápravou osazenou pásy.

Toto unikátní spojení umožnuje traktoru MAGNUM Rowtrac díky přední kolové nápravě zatáčet jako klasickému traktoru, takže nedochází k negativnímu hrnutí a poškozování půdy na souvratích. Čtyři body ve styku s půdou zároveň zajišťují neustálý kontakt s půdou a dokonalé kopírování. Pásový podvozek na zadní nápravě zvyšuje tahovou sílu, produktivitu, výkon a snižuje negativní poškození půdy, protože zaručuje velmi malý tlak na půdu, který ve spojení s nízkotlakými pneumatikami na přední nápravě činí pouhých 58 kPa.

V porovnání s traktorem na dvoumontážích nabízí MAGNUM Rowtrac větší styčnou plochu, která při šířce pásu 762 mm činí 3,50 m2 oproti 2,89 m2 u traktoru na dvoumontážích o rozměru 710 mm
 

HLAVNÍ CENA „GRAND PRIX TECHAGRO 2018“ PRO QUADTRAC CVX


Při příležitosti veletrhů TECHAGRO, SILVA REGINA a BIOMASA vyhlásila společnost Veletrhy Brno, a.s. tradiční soutěž GRAND PRIX o nejlepší exponáty vystavené na veletrhu, které svými parametry určují trend v daném oboru. Hodnocení provádí odborná hodnotitelská komise složená z exportů v daném oboru. V letošním ročníku bojovalo o toto ocenění celkem 91 přihlášených exponátů, osmnáctičlenná porota poté vybrala 17 nejlepších. Vyhlášení výsledků proběhlo na slavnostním večeru za přítomnosti zástupců jednotlivých firem. Předávání cen obstaral Jiří Mílek, ministr zemědělství České republiky, a Jiří Kuliš, generální ředitel a předseda představenstva Veletrhy Brno, a.s.

Důvod, proč se odborná porota rozhodla ocenit tento exponát je následující: „CASE IH QUADTRAC CVX vychází z úspěšného konceptu čtyř pásového podvozku QUADTRAC, který je navíc vybaven převodovým ústrojím CVT (Continual Variable Transmission) s plynulou změnou převodového poměru. Osvědčená koncepce čtyř na sobě nezávislých pásových jednotek společně s kloubovým systém zaručuje neustálý kontakt pásů s půdou pro zajištění optimální tahové síly a snižuje nežádoucí zhutnění půdy.

Převodové ústrojí je navrženo tak, aby při rychlosti do 10 km/h byl přenos výkonu na pásové jednotky pouze mechanicky, co zaručuje vysokou tahovou účinnost. Traktor je vybaven systémem řízení produktivity APM (Automatic Productivity Management), který dokáže optimálně sladit otáčky motoru a převodový poměr pro dosažení nejnižší spotřeby paliva.“

Tyto prestižní ocenění jsou výsledkem několikaletého snažení a vývoje, na kterém značka CASE IH za dobu své 175leté existence neustále pracuje a dokonale vystihují heslo značky CASE IH: "Pro Ty, co chtějí víc".