SKLIZEŇ MÁKU S AXIAL-FLOW

Červená kráska v Malackách na Slovensku 

Ing. Leona Petrášová, AGRI CS a.s. , 21. 8. 2019

Mlátička AXIAL-FLOW ® 9250 s žací lištou MacDon FD 140 v nasazení v Malackách

Firma FirstFarms Agra M, s.r.o. hospodaří v okolí Malacek zhruba na 10 000 ha půdy. Zabývá se pěstováním pšenice, ječmene, kukuřice na zrno i siláž, řepky, máku a dalších plodin. Živočišná výroba se věnuje chovu přibližně 3 000 ks mléčného skotu. Mlátičku Axial-Flow 9250 s žací lištou MacDon FD 140 obsluhuje v Malackách pan Zdeno Masár. 

V době naší návštevy sklízel kombajn pole máku. "Jsem spokojený s kombajnem hlavně z důvodu jednoduchosti." Sklízecí mlátičky Axial-Flow jsou o třetinu jednoduší a mají též o třetinu méně pohyblivých součástek oproti ostatním strojům na trhu. To se pozitivně projeví při předsezónní přípravě stroje, co se týče nákladů na opravy a nákladů na provoz. Navíc kombajn využívá minimální množství řemenů. "Díky jednoduchosti mi i klasická údržba zabere mnohem méně času než dřív." Denní údržbu lze provést za pár minut. Několik míst vyžadujících denní mazání je snadno přístupných. Tím je doba potřebná pro denní údržbu zkrácena na minimum. 

"Dalším plusovým bodem je reverzace." Reverzace rotoru umožňuje změnu směru otáčení rotoru při ucpání. Díky tomu se lze vrátit ke sklizni během chvilky, což je velká přednost zvláště v případě, kdy je potřeba sklidit vzhledem k počasí co nejdřív.

"Pochvala patří také zací liště MacDon, kterou osobně považuji za nejlepší lištu na světě. Lišta krásně kopíruje pozemek a sebere ze země i přibitý porost ." Žací lišty značky MacDon se vyznačují perfektní sklizní polehlých plodin. Schopnost sebrat takto nízko přibité plodiny zvláště ocení zemědělci, kteří pěstují nízkoplodící plodiny. MacDon je rovněž výborný při sklizni řepky a pohodlná a velmi rychlá je i jeho přestavba na řepku nebo zpět!

 

 

 

Další články

PRÁVĚ TEĎ JE TEN NEJLEPŠÍ ČAS NA POŘÍZENÍ KOMBAJNU ZA AKČNÍ CENU!

18. 9. 2019

PUMA JE TOP STAR!

9. 9. 2019

PUMA píše úspěšný příběh u českých zemědělců.

TEĎ NEBO NIKDY

4. 9. 2019

Vyberte si stroj značky SIP za zajímavou akční cenu.

MAGNUM S NADSTANDARDNÍ ZÁRUKOU

30. 8. 2019

Tovární záruka 2 roky nebo 2 000 hodin již ve standardu pro traktory MAGNUM.

POZVÁNKA NA DEN ZEMĚDĚLCE

30. 8. 2019

Celostátní kontraktační výstava a  předvádění zemědělské techniky.

Toto jsou internetové stránky společnosti AGRI CS a. s., se sídlem v Hustopečích, Hybešova 14, PSČ 69301, IČO 26243334, zapsané v OR vedeném Krajským soudem v Brně, oddíl B, vložka 3582. Společnost AGRI CS a.s. je členem koncernu AGROFERT.