DEMO TOUR SE STROJI NA ZPRACOVÁNÍ PŮDY

Úspěšné podzimní turné značky AGRI FARMING SOLUTIONS.

Ondřej Adamčík, AGRI CS a.s. , 22. 10. 2019

DEMO TOUR SE STROJI AGRI FARMING SOLUTIONS.

Během právě probíhajících podzimních polních prací se to na poli jen hemží technikou pro zpracování půdy a setí. Samozřejmě u toho nemohou chybět ani stroje anglického výrobce SUMO, které pod svou vlastní značkou zastupuje na českém trhu společnosti AGRI CS.

Prostřednictvím přiložených fotografií a videí bychom se s vámi rádi podělili o skvělou práci, které tyto stroje v našich podmínkách odvádí. Mezi popisovánými stroji nechybí jednak stroje již patřící svým majitelům, tak taktéž stroje, které máme v takzvaném DEMO režimu – možnost přímého vyzkoušení ve vašich podmínkách.

Podrývák dva v jednom

Velký úspěch jsme mezi zemědělci v letošní sezoně zažili s lučním podrývákem GLS. Při stále menším množství dešťových srážek je mnohdy v některých oblastech problém s dostatečnou sklizní pícnin pro chovaný skot, právě přejezd podrývákem GLS může pozitivně přispět k celkové revitalizaci porostů díky zlepšenému vsakování vody a většímu přístupu vzduchu do půdy.

U mnohých zájemců však tento stroj může vzbuzovat nedůvěru, jelikož se v jejích očích může jevit jako jednoúčelový a málo využitelný stroj. Na pořízeném videu si můžete všimnout, že tomu tak vůbec není. Snadnou přestavbou slupic se během pár minut dokáže z čistě lučního podrýváku stát půdní podrývák s pracovní hloubkou až 40 centimetrů.

Účelně a s nízkými náklady

Vertikální zpracování půdy představuje již dlouhou dobu značný trend v oblasti efektivního zapravení posklizňových zbytků a zpracování půdy jedním přejezdem. V nabídce značky SUMO nalezneme univerzální kombinovaný stroj TRIO. Jak je již z názvu patrné, stroj v jednom přejezdu provádí tři pracovní operace (podrývání, narušení a promíchání posklizňových zbytků s půdou a následná konsolidace).

 

Během předvádění jsme s tímto strojem pomáhali zákazníkům ozdravovat půdní profil – účelně a s nízkými provozními náklady. „Na pozemku, kde byla sklizena kukuřice na siláž a následně aplikováno vápno, jsme půdní sondou zjistili utuženou vrstvu v hloubce 21 až 34 centimetrů, podrývací slupice jsme proto nastavili na hloubku 40 centimetrů, abychom narušili utuženou vrstvu. Díky negativnímu uhlu slupic jsme na povrch nevytahovali kameny a mrtvou půdu. Pracovní rychlost se pohybovala kolem 12 km/hod se spotřebou 17 l/ha,“ popisuje práci stroje Martin Tlstý, produkt manažer pro stroje pro zpracování půdy a setí.

S větší meziřádkovou vzdáleností

Přesuneme-li se k nabídce strojů v oblasti zakládání strojů, najdeme v nabídce značky SUMO unikání secí stroje bud pro pásové zpracování půdy nebo takzvanou „no till“ technologii, tedy technologii zakládání porostů bez předchozího zpracování půdy.

V krátké ukázce můžete vidět zákaznický secí stroj DTS o záběru 6 metrů při podzimním zakládání porostů pšenice ozimé v dávce 270 kg/ha, společně s osivem bylo aplikováno hnojivo v dávce 70 kg/ha. Aplikovat hnojivo a vysévat osivo v jednom přejezdu nám umožnuje zásobník s patentovaným výsevním ústrojím ORGA, který lze rozdělit v poměru 50:50.

Výhodou secího stroje DTS je, že zpracovává půdu pouze tam, kde rostou kořeny rostlin. To zaručuje výraznou úsporu vláhy. Zpracování půdy v tomto případě probíhalo do hloubky 25 centimetrů, osivo je ukládáno do nakypřené půdy s dostatečným přístupem k půdní vláze a vzduchu. Výhody této technologie můžeme pozorovat na již vzešlém a vyrovnaném porostu, větší meziřádková vzdálenost přispívá v počátcích k růstu i během následné vegetace k menší náchylnosti rostlin k plísním a houbovým chorobám.

Pro více informací o strojích značky AGRI FARMING SOLUTIONS kontaktujte produkt manažera Martina Tlstého, mobil: +420 606 039 328, e-mail: tlsty@agrics.cz, nebo se obraťte na svého autorizovaného obchodního zástupce.

Další články

Který stroj se stane Traktorem roku v ČR?

3. 6. 2020

Celý červen bude probíhat on-line hlasování o Traktor roku 2020. 

JE PRO VÁS DŮLEŽITÁ MINIMALIZACE ZTRÁT A KVALITA PÍCE?

1. 6. 2020

Sledujte, co dokáže SIP AIR! Čerstvé informace z DEMO akce.

VYUŽIJTE DOTACE NA NÁKUP TECHNIKY.

29. 5. 2020

Investice do zemědělských podniků na léto 2020.

CASE IH TÝDNY SE BLÍŽÍ

28. 5. 2020

Zprávy z první ruky. Z pohodlí domova on-line a bez cestování. Již brzy!

STEYRÁCI NIKDY NESPÍ. UKAŽ, CO V TOBĚ JE.

26. 5. 2020

Vyfoť svého STEYRA a zapoj se do soutěže o zajímavé ceny.

Toto jsou internetové stránky společnosti AGRI CS a. s., se sídlem v Hustopečích, Hybešova 14, PSČ 69301, IČO 26243334, zapsané v OR vedeném Krajským soudem v Brně, oddíl B, vložka 3582. Společnost AGRI CS a.s. je členem koncernu AGROFERT.