KOMPAKT ecotech (75-115 koní)

Modelová řada traktorů Steyr Kompakt nabízí jedinečný koncept výkonného a kompaktního traktoru s výkonem od 75 do 115 koní. K dispozici jsou pět modely, které nabízejí velké množství variant převodových ústrojí, hydraulického systému. Specialitou traktorů STEYR Kompakt je přední tříbodový závěs se spodními rameny uchycenými na přední nápravě pro dokonalou kopíraci terénu.


Steyr Kompakt ecotech je kompletně nový koncept kombinující nejnovější technologii s mnohaletými zkušenostmi pří výrobě kompaktních a univerzálních traktorů. Řidiči budou důvěrně znát mnoho vlastností Kompaktů z větších traktorů STEYR: silné čtyřválcové motory o objemu 3,4 l, převodovky s PowerShiftem a PowerShuttle včetně plazivých rychlostí, luxusní kabinu, excelentní viditelnost a skvěle rozmístěné ovládací prvky.


KOMPAKT ecotech: KLÍČOVÉ VLASTNOSTI

MOTOR

Motory modelu Kompakt jsou 4válcové a objemu 3,4 litru s vysokotlakým systémem Common Rail se vstřikovacím tlakem 160 MPa a s mezichladičem stlačeného vzduchu. Až 35% nárůst točivého momentu pro vysoká zatížení. Max. výkon je dosažen již při 1900 ot/min. Robustní konstrukce bloku z litiny zajišťuje odolnost pro všechny zemědělské aplikace. Motory jsou vybaveny externím chlazením EGR, následně upravuje emise filtr pevných částic (DPF) a oxidační filtr pro redukci nespálených uhlovodíků (DOC). Motory plní přísnou emisní normu TIER 4a. Objem palivové nádrže 115 litrů pro dlouhé dny. Interval výměny motorového oleje je 600 mth.

PŘEVODOVÉ ÚSTROJÍ

Modelová řada STEYR Kompakt lze vybavit mechanickými převodovkami 12x12 i včetně plazivých rychlostí od 130 m/h. Další možnosti jsou převodovky s elektrohydraulickým reverzorem včetně 2° Powershiftu opět s možností plazivých převodů s celkovým počtem rychlostí 40 vpřed a 40 rychlostí vzad. Nově nabízení převodová ústrojí u modelu KOMPAKT prošla, také generačním proměnou a nyní lze kombinovat elektrohydraulická reverzace s násobičem točivého momentu včetně plazivých rychlostí. Poměrně složitou věc, lze také vyjádřit jednoduše: 40x40. Nově bude nabízeno i velmi netradiční převodové ústrojí a to pouze s osmi převodovými stupni vpřed a vzad. Samozřejmě nejoblíbenější převodové ústrojí 24x24 s dvoustupňovým násobičem a elektrohydraulickou reverzací zůstalo na svém místě včetně speciální funkce natavení agresivity reverzace ve 3 krocích.

KOMPAKTNÍ ROZMĚRY

Řada KOMPAKT vyniká svými kompaktními rozměry a perfektními užitnými vlastnostmi, a to včetně možnosti čtyř zadních hydraulických vývodů se dvěma středovými okruhy ovládanými joystickem a dále přední tříbodový závěs s vývodovým hřídelem.

PŘEDNÍ TŘÍBODOVÝ ZÁVĚS

Specialitou tohoto závěsu je pak jeho uchycení na přední nápravě s elektrohydraulickým ovládáním, které umožňuje konstantní výšku a přítlak pracovního nářadí.  Toto technické řešení umožňuje dokonalé kopírování terénu při sečení na svazích, ale také na členitých terénech. Přední vývodová hřídel je dokonale sladěna s otáčkami motoru pro maximální výkon, kdy při 1000 ot./min na vývodové hřídeli motor dosahuje maximálního výkonu při 1920 min-1.

KABINA

Komfort v kabině zajišťuje klimatizace s 10 výdechy umístěnými v přední části kabiny před řidičem, což zajišťuje příjemné pracovní prostředí.  Mezi další komfortní prvky patří odpružené sedadlo s natáčením o 15° v obou směrech, výkonná audio soustava, velké střešní okno pro práci s čelním nakladačem a pro traktory STEYR typické čelní okno otevíratelné ve dvou stupních. 

IDEÁLNÍ PRO HORSKÉ PODMÍNKY

Traktory STEYR byly, jsou a budou především vyvíjeny pro horské podmínky. S tím samozřejmě souvisí stabilita, bezpečnostní prvky a v neposlední řadě i nabízený komfort. Traktory vynikají nízkou průjezdní výškou a s tím je spojené i dobré těžiště traktorů. K tomuto samozřejmě může dále přispět široká škála nabízených pneumatik až do rozměrů 540 mm, které se jen tak na traktorech do 100 koní nevidí. Samozřejmostí jsou i stavitelné disky, které traktor promění na takzvaný „Horal system“.

SPECIÁLNÍ POUŽITÍ

Pro speciální použití v lesnictví a komunální sféře nabízí značka Steyr originální úpravy Forest a Komunal, které disponují speciální výbavou a příslušenstvím. V obou oborech uživatelé traktorů Kompakt těží z jejich vysokého výkonu, kompaktních rozměrů a nekonečné obratnosti. Často se také kompakty používájí k údržbě travnatých ploch golfových hřišť nebo při tvorbě fotbalových trávníků. Oblíbené jsou také u chmelařů, v kompostárnách, při zimní údržbě a dalších aplikacích.


Ať v zemědělství nebo lesnictví, na statku nebo v komunálním provoz -: s traktorem STEYR KOMPAKT disponujete obratností a maximálním užitkem při minimálníh investičních a provozních nákladech. Zároveň jsou díky jedinečné manévrovatelnosti také perfektním pracovním nástrojem pro pužití čelného nakladače ve stáji a na statku.


KOMPAKT: PROHLÉDNĚTE SI VIDEO

Kategorie: TRAKTORY STEYR

Modely

Název / Parametr MOTOR - Počet válců / objem [cm3] / Plnění motoru Jmen. výkon ISO TR 14396-2000/25/EG [kW/k] Jmenovité otáčky [1/min] Max. točivý moment / při otáčkách [Nm/1/min] Převýšení toč. momentu OECD [%]
4085 Kompakt ecotech 4/ 3400 / Turbodmychadlem s mezichladičem 63 / 86 2300 351 / 1500 34
4095 Kompakt ecotech 4/ 3400 / Turbodmychadlem s mezichladičem 73 / 99 2300 407 / 1500 34
4105 Kompakt ecotech 4/ 3400 / Turbodmychadlem s mezichladičem 79 / 107 2300 444 / 1500 35
4075 Kompakt ecotech 4/ 3400 / Turbodmychadlem s mezichladičem 56/75 2300 309 / 1500 36
4115 Kompakt ecotech 4/ 3400 / Turbodmychadlem s mezichladičem 84/114 2300 457 / 1500 32,2

 

Radost se odlišit

 


Pavel Král, služby pro hřiště
Olomoucký kraj

„STEYR KOMPAKT jsem si vybrat kvůli obratnosti, kompatibilitě s širokou škálou příslušenství a dostatečnému výkonu pro zakládání travních porostů na fotbalových stadionech.“


Vyzkoušejte si jízdní vlastnosti traktoru STEYR na nejbližším prodejním středisku.
Chci se nahlásit na testovací jízdu.


Na území České republiky o Vás pečuje sedm autorizovaných středisek STEYR.
Chci seznam středisek.


Jsme aktivní na sociálních sítích.


Stáhněte si prospekty  ve formátu PDF nebo Vám rádi zašleme prospekty poštou.

 

PROSPEKT KOMPAKT

PRODUKTOVÝ KATALOG STEYR

Chci poslat prospekt domů


 

Soubory ke stažení:

Toto jsou internetové stránky společnosti AGRI CS a. s., se sídlem v Hustopečích, Hybešova 14, PSČ 69301, IČO 26243334, zapsané v OR vedeném Krajským soudem v Brně, oddíl B, vložka 3582. Společnost AGRI CS a.s. je členem koncernu AGROFERT.