LEGENDA OPĚT OŽÍVÁ - NOVÝ FARMALL 50A

Značka CASE IH přiváží na český trh nový FARMALL 50A o výkonu 50 koní za velmi zajímavou cenu.

Ondřej Adamčík, AGRI CS a.s , 6. 4. 2017

Traktory modelové řady Farmall jsou u značky CASE IH synonymem pro kvalitu a spolehlivost. Především jsou to nezastupitelné legendy na našich farmách, které zemědělcům pomáhají při zvládání každodenních prací na farmě kolem dobytka a při provádění lehčích tahových prací na polích. Právě to je důvod, proč před více než 90 lety, získaly tyto traktory své označení Farmall. Specifické označení Farmall totiž vychází z anglického spojení slov farm – farma a all – všechno, dohromady tak vznikne spojení traktoru, který je schopen vykonávat všechny práce na farmě. A takovým traktorem Farmall skutečně je, stačí se přesvědčit.

ÁČKO A CÉČKO – OZNAČENÍ PRO LEGENDY

V současné době nabízí značka CASE IH dvě modelové řady těchto univerzálních pomocníků. Jedná se o modelovou řadu traktorů Farmall A a C. Výroba velice úspěšných modelů U a U Pro byla již ukončena a tyto traktory se v letošním roce dočkaly svého nástupce – zcela nového traktoru Luxxum. Áčko, jak se mezi zemědělci přezdívá Farmallu A, představuje v portfoliu traktorů CASE IH nejmenší a nejjednodušší traktory. I když se tyto modely nechlubí velkou elektronickou a technickou propracovaností jako velké modely traktorů od značky CASE IH, tak i přesto nabízí svým uživatelům vše, co od takového traktoru žádají – jednoduchý a mechanický traktor bez spousty elektroniky. Pod kapotou se skrývají osvědčené čtyřválcové motory od sesterské společnosti FPT Industrial o objemu 3,4 s turbodmychadlem a elektronickým systémem vstřikování paliva Common Rail, díky kterému je zaručena měrná spotřeba paliva pouhých 211 g/kWh. Standardem u Farmallu A je převodovka s 12x12 rychlostmi a mechanickou reverzací, na přání je k dispozici uživatelsky přívětivější řazení pod zatížením Powershuttle.

Farmall C je oproti Farmallu A zase třídou o stupeň výš pro zemědělce, kteří žádají víc – traktor s vyšším výkonem, komfortnějším pracovním prostředím pro obsluhu nebo například výkonnější hydraulický systém.

ŘADA A SE ROZRŮSTÁ – NOVÝ 50 A

Pro rok 2017 přichází CASE IH na český a slovenský trh se zajímavým traktorem pro podniky s živočišnou výrobou, malé zemědělce, hobby farmáře, komunální sféru nebo pro města a obce. Tím traktorem je Farmall 50 A, který reaguje na stále rostoucí požadavky podniků a zemědělců právě z těchto sfér, pro které doposud nebyl žádný traktor CASE IH o tomto výkonu dostupný.

 

MOTOR – DODÁ POTŘEBNÝ VÝKON

Malý traktor s velkým výkonem. Přeplňovaný čtyřválcový motor, který se ukrývá pod kapotou tohoto modelu, dosahuje výkonu až 50 koní. Poskytuje tak dostatek výkonu pro práci s vývodovým hřídelem. Nový Farmall 50 A je poháněn dieselovým čtyřválcovým motorem od značky Simpsons s turbodmychadlem a chladičem stlačeného vzduchu. Pro dlouhé pracovní dny je traktor vybaven palivovou nádrží na 51 litrů paliva.

PŘEVODOVKA – ÚČINNĚ PŘENESE VÝKON

Pro zajištění efektivního přenosu výkonu je k dispozici plně synchronizovaná mechanická převodovka s osmi pojezdovými rychlostmi vpřed a vzad. Farmall 50 A si hravě také poradí s prací s vývodovým hřídelem, jelikož je vybaven mechanicky ovládaným vývodovým hřídelem s 540 ot/min.

HYDRAULIKA – UZVEDNE, CO JE POTŘEBA

Ve standardu je traktor vybaven mechanickou regulací tříbodového závěsu a jedním okruhem hydrauliky, na přání je možné přidat ještě druhý okruh. Hydraulické čerpadlo nabízí výkon 44 l/min a maximální zvedací kapacita zadního tříbodového závěsu činí činí 1 500 kg. To jsou hodnoty, které jsou pro využití traktoru v komunální sféře pro údržbu chodníků, parků a ostatních ploch zcela dostačující.

KABINA – PRO PŘÍJEMNÝ DEN

Jestliže si vyberete traktor vybavený klasickou kabinou nebo pouze s ochranným rámem, tak si můžete být jistí, že Farmall A Vám zajistí pracovní prostředí, ze kterého budete mít vždy radost. Jednoduché ovládání, logické uspořádání ovládacích prvků a nízká hlučnost jsou jedny z hlavních předností nového 50 A.

Díky svým kompaktním rozměrům (šířka pouze 1 680 mm) se traktor hodí pro všechny práce v oblasti komunální sféry a stejně dobře se jeho výhody projeví při práci v úzkých stájích. Využijte akčních zaváděcích cen a přesvědčte se sami, jaké to je řídit legendu.

Další články

ŠETRNOST NA PRVNÍM MÍSTĚ

20. 6. 2019

Čeští zemědělci si čím dál tím více uvědomují zvyšující se potřebu šetrně sklizeného zrna

KRALOVICKÁ ZEMĚDĚLSKÁ VÝSTAVA NA HADAČCE

20. 6. 2019

Společná expozice zástupců značky CASE IH!

S ČERVENOU I NADÁLE NA FARMĚ PANA DOMINÍKA

9. 6. 2019

V okolí Žermanic vládnou traktory CASE IH.

TAKOVÝ BYL CASE DEN 2019!

4. 6. 2019

Pořádná porce zábavy, adrenalinu a červených strojů - takový byl CASE DEN 2019!

I CASE IH LIS DOKÁŽE UDĚLAT POŘÁDNÝ BALÍK!

3. 6. 2019

Jsme připraveni vám předvést, co dokáže lis CASE IH.

Toto jsou internetové stránky společnosti AGRI CS a. s., se sídlem v Hustopečích, Hybešova 14, PSČ 69301, IČO 26243334, zapsané v OR vedeném Krajským soudem v Brně, oddíl B, vložka 3582. Společnost AGRI CS a.s. je členem koncernu AGROFERT.