SPECIÁLNÍ LESNÍ TRAKTOR MAGNUM 380 CVXDrive

Značka CASE IH se nebrání speciálním požadavkům zákazníků.

Ondřej Adamčík, AGRI CS a.s. , 7. 5. 2019

Traktory CASE IH se nebrání ani speciálním požadavkům pro zákazníky z lesnického sektoru. Speciální MAGNUM 380 CVX pro slovenského zákazníka.  

MAGNUM je pojem mezi vysoce výkonnými polními tahači. Již v osmdesátých letech minulého století se začal psát jejich úspěšný příběh s první generací modelů řady 7100, které si našly spousty zákazníků díky jejich jednoduchosti, provozní spolehlivosti a v té době nabízejícímu se velkému výkonu pod kapotou.

Již od první generace byly tyto traktory zkonstruovány především pro těžkou práci na poli, v posledních letech se jejich uplatnění, především u modelů vybavených plynulou převodovkou CVXDrive, nachází u některých zemědělců i v dopravě. I když zde se díky jejich výkonu, hmotnosti a rozměrům jedná především o částečné využití. Sektor, ve kterém se však traktory modelové řady MAGNUM začínají postupně ve větším množství zabydlovat je les.

Možná si pokládáte otázku: „Jaké využití může tak velký a výkonný traktor najít v lese“? Odpověď je jednoduchá. Opomeneme-li tahové vlastnosti traktoru, které bychom jinak využili při nasazení v poli, přichází na řadu výkon motoru, točivý moment, vysoce výkonné hydraulické čerpadlo a mohutné odolné tělo. Toto jsou již vlastnosti nepostradatelné u traktoru pro nasazení v agregaci s lesní frézou nebo štěpkovači a drtiči pro zpracování biomasy.

Speciální lesní MAGNUM pro slovenského zákazníka

Na jaře letošního roku jsme jeden takový speciální kousek, konkrétně model CASE IH MAGNUM 380 CVX v provedení výbavy Profi, dodali slovenskému zákazníkovi poskytující služby v lesnictví.

Dostatečný výkon traktoru pro jeho nasazení s lesní frézou zajištuje motor o objemu 8,7 litru poskytující maximální výkon 435 koní při využití systému navýšení výkonu Power Management. Hlavní předností traktorů CASE IH je patentovaný systém úpravy spalin zvaný Hi-eSCR, který jednak zajištuje lepší spalování paliva, ale na druhou stranu přispívá k vyšší životnosti motoru díky tomu, že v systému nevyužívá filtr pevných částic a zpětnou recirkulaci spalin.

Pro práci v lese byla zvolena varianta v provedení s převodovkou CVXDrive, která nabízí pro práci v lese řadu výhod. Obsluha si může plynule regulovat pojezdovou rychlost a tím tak adekvátně přizpůsobit pracovní rychlost daným podmínkám. Pro extrémně náročné pracovní podmínky je možné s traktorem pracovat již při velmi nízké pojezdové rychlosti. Při práci ve svažitém terénu nebo v kopcích není nutné použití brzd, což opět přispívá k vyššímu komfortu obsluhy a pocitu bezpečí. U modelové řady MAGNUM je plynulá převodovka vybavena čtyřmi mechanickými rozsahy vpřed a dvěma vzad, které přispívají k vyšší účinnosti přenosu výkonu.

Během agregace se stroji požadující vysoký průtok oleje je traktor na přání osazen dvěma axiálními hydraulickými čerpadly, nabízejícími maximální průtok oleje 282 litrů. Bezproblémovou agregaci s těžkými lesními frézami umožnuje silný tříbodový závěs o zvedací kapacitě až 10 929 kg.

Popsané technické parametry představují v mnohém taktéž standardní výbavu u kolových traktorů. Hlavním rozlišovacím znakem slovenského lesního speciálu je však kompletní úprava traktoru do lesa zahrnující několik úprav a přestaveb viditelných jak zvenku, tak také uvnitř kabiny.

Kompletní otoční řízení

Jak se říká, práce v lese je pro tvrdé chlapy, avšak nikdo z nich nechce určitě během svého pracovního dne neustále otáčet krk, aby viděl na pracovní nářadí. Z tohoto jednoduchého důvodu je MAGNUM speciálně vybaven profesionálním otočným řízením.

Otočné řízení - pedály a volant

Otočné řízení - bezproblémový posed

Obsluha traktoru jednoduše přizvedne loketní opěrku, otočí se se sedadlem řidiče o 180 stupňů doprava a najednou se na „zadní“ straně traktoru objeví druhý volant, spojkový, brzdový a plynový pedál. Obsluha zde má i dostatek místa pro nohy, takže v průběhu celého dne je práce s traktorem komfortní a pohodlná.

Lesní ochrana traktoru

Jelikož se traktor pohybuje převážně v drsném prostředí lesů, kde není o proražení spodní části traktoru nebo nádrže skrz kmeny a větvě stromů nouze, je traktor dále vybaven kompletní lesnickou ochranou.

Profi ochrana - bok motoru

Profi ochrana - palivová nádrž

Profi ochrana - zadní a boční sklo

V rámci této výbavy je traktor vybaven pancéřovanými ochrannými prvky spodní části traktoru, boku motoru, ochranou palivové, masky motoru a sítí na zadních a bočních sklech.

Speciální lesní pneumatiky

Jelikož traktor pracuje převážně s lesní frézou při úpravě krajiny, drcení větví, srovnávání terénů a drcení pařezů, je zde velké riziko průrazu samotné pneumatiky. MAGNUM byl pro tyto účely vybaven novým speciálním typem pneumatik NOKIAN se zesílenými lesními ráfky a ochrannou vzduchových ventilků.

Tato speciální pneumatika speciální konstrukce je doplněná o ocelové pásy a zesílené bočnice, které v kombinaci s velkou vrstvou pryže zajištují vysokou odolnost vůči průrazu.

Lesní úpravy umíme

Již několik let se společnost AGRI CS ve spolupráci se značkou CASE IH podílí na speciálních požadavcích pro lesní a komunální sektor. Umíme reagovat na různorodé požadavky zahrnující úpravy traktorů pro speciální využití, maximální bezpečnost a komfort při práci.

Další články

VÍTE, V JAKÉM STAVU JE VAŠE PŮDA?

21. 8. 2019

Řešením pro mapování je SoilXplorer!

MAXXUM SKRÝVÁ NEKONEČNO MOŽNOSTÍ

10. 8. 2019

Traktory MAXXUM jsou správnou volbou pro každého.

NOVÉ LISY CASE IH U ČESKÝCH ZÁKAZNÍKŮ

29. 7. 2019

Traktor a lis od CASE IH, to je dokonalé spojení.

VZDĚLÁVACÍ SKLIZŇOVÝ KEMP V RUMUNSKU

19. 7. 2019

Investujeme do vzdělání našich prodejců i mechaniků

JAK VYPADÁ ŘEPKA OLEJKA ZASETÁ TRIEM?

14. 7. 2019

Vzorový porost řepky olejky založený kombinovaným strojem v jednom přejezdu.

Toto jsou internetové stránky společnosti AGRI CS a. s., se sídlem v Hustopečích, Hybešova 14, PSČ 69301, IČO 26243334, zapsané v OR vedeném Krajským soudem v Brně, oddíl B, vložka 3582. Společnost AGRI CS a.s. je členem koncernu AGROFERT.