SE ZÁKAZNÍKY CASE IH ZA POZNÁNÍM RAKOUSKA

Výrobní závod CASE IH i poznání hospodaření.

Ondřej Adamčík, AGRI CS a.s. , 4. 2. 2020

CASE IH táhne za srdce. Se zemědělci a majiteli za poznáním Rakouska.

Zájezdy se zákazníky do výrobního závodu CASE IH v rakouském St. Valentinu patří mezi velmi oblíbené aktivity naši společnosti. Umožnují totiž společné setkání s majiteli, výměnu názorů a zkušeností z provozu. V průběhu roku však nepodnikáme výlety pouze do sousedního Rakouska, kde se nachází samotný výrobní závod a evropské centrum pro řízení značky CASE IH, ale taktéž do Ameriky, kde se vyrábí sklízecí mlátičky AXIAL-FLOW nebo traktory MAGNUM a QUADTRAC, ale o „návštěvách za velkou louží“ až někdy příště.

Jeden z prvních letošních zájezdů jsme ve spolupráci s našim obchodním partnerem, společností BV – Technika, a.s., zastupující značku CASE IH na území Moravskoslezského, Olomouckého, Pardubického a části Královehradeckého kraje podnikli v tomto týdnu.

Do Rakouska se s námi vydalo celkem třicet zemědělců, majitelů a zástupců jednotlivých podniků z daných krajů, kteří v současné době již traktory CASE IH na svých farmách využívají, popřípadě teprve čekají na dodávku svého prvního traktoru CASE IH v letošním roce.

Poznání výroby traktorů CASE IH

Tento týden jsme návštěvu Rakouska započali samotnou prohlídkou výrobního závodu CASE IH, kde značka CASE IH vyrábí traktory s výkonem od 100 do 300 koní, jedná se například o modely LUXXUM, MAXXUM, PUMA nebo OPTUM. Každý den opustí výrobní linku tohoto závodu více než 40 traktorů, zaměstnanci zde pracují v jedné osmihodinové denní směně a celý proces výroby a montáže splňuje vysoké standardy WCM (World Class Manufacturing). Pro výrobu jednoho traktoru se v závislosti na výbavě spotřebuje přibližně 7 300 různých dílů a komponentů a nový traktor opouští výrobní linku přibližně každých deset minut.

Pro zákazníky je vždy zajímavé vidět celý proces montáže a výroby, od samotné montáže těla (náprav, převodovky a motoru) až přes dovybavení přípravou na čelní nakladač, předním tříbodovým závěsem nebo PTO. Postupným procházením výrobní linky máme možnost nahlédnout do lakovny nebo speciální haly určené pouze pro výrobu a montáž samotných kabin, které se poté v hlavní hale spojují se zbytkem těla traktoru. Ve finální fázi výroby traktoru probíhá jeho plnění provozními kapalinami, osazeními pneumatikami a prvotní otočení klíčkem a zažehnutí motoru.

Návštěva typické rakouské farmy

Po prohlídce výrobního závodu jsme se přesunuli na tradiční rakouskou farmu „Reiterhof Burghub“, kterou vlastní rodina Mitterhuberových, Elisabeth a Hannes se svými třemi dětmi. Rodina hospodaří na 25 hektarech trvalých travních porostů a 5 hektarech lesa, chovají dohromady 30 kusů masného skotu, který poráží přibližně při hmotnosti 300 kilogramů. V průběhu roku jsou krávy paseny na pastvě a na zimu jsou ustájeny v kravínech.

Farma disponuje taktéž jezdeckou školou a ustájením koní. Pro české zemědělce byla návštěva farmy příjemným zpestřením hlavně z hlediska rozdílných finančních a dotačních možností a celkově z pohledu nahlédnutí na typické rakouské rodinné hospodaření. Po návštěvě farmy jsme se již přesunuli na společnou večeři.

Výroba motorů pro značku BMW a Mini

Druhý den naší návštěvy jsme odstartovali prohlídkou výrobního závodu značky BMW ve městě Steyr. Tento výrobní závod je zaměřen na produkci motorů do aut značek BMW a Mini, konkrétně jich zde za rok vyrobí celkově 1,2 milionů kusů. Ve výrobním závodě pracuje celkem 4 500 zaměstnanců, většina procesů je plně automatizovaná. „Motorárna“ ve Steyru je zaměřena na produkci 3, 4 a 6válcových motorů, od loňského roku taktéž elektromotorů.

Děkujeme všem zákazníkům společnosti BV – Technika, a.s. za příjemně strávený čas a věříme, že jim návštěva Rakouska a zejména výrobního závodu přinesla zajímavé zpestření běžného pracovního dne a zejména utvrzení v tom, že značka CASE IH je tou správnou volbou!

Další články

LOV NA MACDONA!

23. 7. 2020

Soutěž pro všechny fanoušky pásových lišt MacDon.

CASE IH týdny: Farmall

8. 7. 2020

Univerzální pracant, který se hodí na farmu i do komunálu.

CASE IH Týdny: Magnum AFS Connect

30. 6. 2020

Case IH má za sebou roky výzkumu a praktické zkušenosti. K tomu si posbírali zpětnou vazbu od zákazníků a tak vzniknul nový Magnum AFS Connect, který uspokojí potřeby obsluhy v kabině i manažerů v kanceláři. 

Case IH týdny: Axial-flow

23. 6. 2020

Jednička v šetrnosti k zrnu, to je Axial-Flow. Mlátička nabízí maximální kvalitu sklizeného zrna při vysokém výkonu stroje.

Case IH týdny: PUMA 175 CVXDrive

15. 6. 2020

Bestseller mezi traktory, to je modelová řada PUMA. Vyrábí se ve dvou velikostních provedeních 140-175 koní a 185-240 koní.

Toto jsou internetové stránky společnosti AGRI CS a. s., se sídlem v Hustopečích, Hybešova 14, PSČ 69301, IČO 26243334, zapsané v OR vedeném Krajským soudem v Brně, oddíl B, vložka 3582. Společnost AGRI CS a.s. je členem koncernu AGROFERT.