EFEKTIVNÍ ZPRACOVÁNÍ PŮDY POMOCÍ SENZORU

Novinka od značky CASE IH - půdní senzor pro regulaci hloubky zpracování a setí.

Ing. Petr Novák, AGRI CS a.s. , 11. 6. 2018

Inovativní půdní senzor od značky CASE IH pro automatickou regulaci hloubky zpracování půdy.

Společnost Geoprospectors vyvinula systém Top Soil Mapper (TSM), což je radar namontovaný v přední části traktoru. Radar shromažďuje naměřené údaje z půdy v reálném čase. Data jsou odeslána přímo do terminálu secího stroje pomocí sběrnice ISO-BUS, následně se pak mění parametry výsevu. TSM měří vlhkost půdy, zbytky plodin v horních vrstvách půdy a vodivost. Pokud se parametry liší od zadaných parametrů, systém TSM automaticky zadá a změní nastavení na secím stroji, a to okamžitě. Nastavuje se tlak na secí botky a výsevek - řidič může nastavit minimální a maximální limity těchto parametrů. 

Senzor je instalován do předního závěsu traktoru. Získané naměřené hodnoty jsou zpracovány počítačem a přeneseny přes ISOBUS ke stroji na zpracování půdy nebo setí.  Tím je zajištěna neustálá variabilní regulace výšky zpracování půdy nebo setí. K čemu je to dobré? Zpracování půdy vyžaduje různé hloubky zpracování, aby bylo možné kompenzovat specifické rozdíly v typu půdy, zhutnění a obsahu vody. Sezónně velmi variabilní parametry mohou být nakonec zachyceny pouze v reálném čase s požadovanou přesností a spolehlivostí.

Pomocí půdního senzoru Topsoil nyní nabízí Case IH první kompletní řešení ISOBUS na světě v segmentu zpracování půdy. Kromě snímače je k dispozici také počítač pro práci s ISOBUS.  Senzor je nutné mít v předním závěsu traktoru. Traktory, které musí mít čelní závaží, mohou volit variantu integrovaného senzoru do závaží. Provoz senzoru Topsoil se provádí výhradně prostřednictvím integrovaného monitoru CASE IH AFS 700. Výměna dat probíhá prostřednictvím standardizovaných výměnných formátů, jako jsou ISOXML nebo Shape Files. 

Pro více informací prosím kontaktuje Ing. Petra Nováka, produkt manažeta pro navigační systémy AFS na čísle +420 725 316 896 nebo e-mailu petr.novak@agrics.cz.

Další články

Pásy a kola - QUADTRAC exkluzivně v TRUCK ARÉNĚ

21. 6. 2018

Nejsilnější traktor na světě mezi kamiony.
23.6.2018, TRUCK ARENA, Šikland na...

OHLÉDNUTÍ ZA DNEM S AGRICS

20. 6. 2018

Reportáž z proběhlé akce DEN S AGRICS.

PUMA 150 V PODNIKU FARMA STONAVA

18. 6. 2018

PUMA 150 u nás nahradila výkonově ekvivalentní traktor českého výrobce.

POZVÁNKA NA PÍCNINÁŘSKÝ DEN RYBNÍKY

14. 6. 2018

Zveme Vás na pícninářský den AGRICS Rybníky.

EFEKTIVNÍ ZPRACOVÁNÍ PŮDY POMOCÍ SENZORU

11. 6. 2018

Novinka od značky CASE IH - půdní senzor pro regulaci hloubky zpracování a setí.

Toto jsou internetové stránky společnosti AGRI CS a. s., se sídlem v Hustopečích, Hybešova 14, PSČ 69301, IČO 26243334, zapsané v OR vedeném Krajským soudem v Brně, oddíl B, vložka 3582. Společnost AGRI CS a.s. je členem koncernu AGROFERT.