EFEKTIVNÍ ZPRACOVÁNÍ PŮDY POMOCÍ SENZORU

Novinka od značky CASE IH - půdní senzor pro regulaci hloubky zpracování a setí.

Ing. Petr Novák, AGRI CS a.s. , 11. 6. 2018

Inovativní půdní senzor od značky CASE IH pro automatickou regulaci hloubky zpracování půdy.

Společnost Geoprospectors vyvinula systém Top Soil Mapper (TSM), což je radar namontovaný v přední části traktoru. Radar shromažďuje naměřené údaje z půdy v reálném čase. Data jsou odeslána přímo do terminálu secího stroje pomocí sběrnice ISO-BUS, následně se pak mění parametry výsevu. TSM měří vlhkost půdy, zbytky plodin v horních vrstvách půdy a vodivost. Pokud se parametry liší od zadaných parametrů, systém TSM automaticky zadá a změní nastavení na secím stroji, a to okamžitě. Nastavuje se tlak na secí botky a výsevek - řidič může nastavit minimální a maximální limity těchto parametrů. 

Senzor je instalován do předního závěsu traktoru. Získané naměřené hodnoty jsou zpracovány počítačem a přeneseny přes ISOBUS ke stroji na zpracování půdy nebo setí.  Tím je zajištěna neustálá variabilní regulace výšky zpracování půdy nebo setí. K čemu je to dobré? Zpracování půdy vyžaduje různé hloubky zpracování, aby bylo možné kompenzovat specifické rozdíly v typu půdy, zhutnění a obsahu vody. Sezónně velmi variabilní parametry mohou být nakonec zachyceny pouze v reálném čase s požadovanou přesností a spolehlivostí.

Pomocí půdního senzoru Topsoil nyní nabízí Case IH první kompletní řešení ISOBUS na světě v segmentu zpracování půdy. Kromě snímače je k dispozici také počítač pro práci s ISOBUS.  Senzor je nutné mít v předním závěsu traktoru. Traktory, které musí mít čelní závaží, mohou volit variantu integrovaného senzoru do závaží. Provoz senzoru Topsoil se provádí výhradně prostřednictvím integrovaného monitoru CASE IH AFS 700. Výměna dat probíhá prostřednictvím standardizovaných výměnných formátů, jako jsou ISOXML nebo Shape Files. 

Pro více informací prosím kontaktuje Ing. Petra Nováka, produkt manažeta pro navigační systémy AFS na čísle +420 725 316 896 nebo e-mailu petr.novak@agrics.cz.

Další články

MAGNUM 380 CVX V PODNIKU AGROMASO DŘEVČICE

15. 2. 2019

Spokojenost se značkou CASE IH vedla k nákupu dalšího traktoru.

BRONZOVÁ MEDAILE PRO ZNAČKU CASE IH NA VELETRHU SIMA

15. 2. 2019

Elektroherbicid  AGXTEND Xpower oceněn bronzovou medailí.

TECHNOLOGIE STRIP - TILL MÁ SVÉ VÝHODY

15. 2. 2019

Eliminujte dopady větrné a půdní eroze pomocí technologie STRIP - TILL..

DNY OTEVŘENÝCH DVEŘÍ STEMP s.r.o.

11. 2. 2019

Pozvánka na Den otevřených dveří společnosti STEMP s.r.o.

NEPŘEKONATELNÝ TRAKTOR

24. 1. 2019

QUADTRAC exceluje v nezávislých Nebraska testech.

Toto jsou internetové stránky společnosti AGRI CS a. s., se sídlem v Hustopečích, Hybešova 14, PSČ 69301, IČO 26243334, zapsané v OR vedeném Krajským soudem v Brně, oddíl B, vložka 3582. Společnost AGRI CS a.s. je členem koncernu AGROFERT.