O KROK DÁL V PÉČI O PŮDU

Nová značka AGRI FARMING SOLUTIONS s nabídkou na zpracování půdy a setí. Více..

Ing. Ludvík Balát, AGRI CS a.s , 1. 2. 2018

Půdoochranné technologie uvádí v život na českých polích odborný tým pracovníků společnosti Agri CS  již řadu let. Dobře víme, že zodpovědný přístup v péči o to nejcennější, s čím naši zemědělci pracují, nelze realizovat pouze prodejem specifických strojů, ale zejména schopností porozumět lokálním potřebám a využitím uceleného systému agronomických postupů.

Ucelená nabídka

Pomoc mnoha zemědělcům s odstraňováním zhutnělých vrstev z půdních profilů podrýváním postupně doplnilo více dalších aktivit jako například vzdělávání, půdní diagnostika, odborné semináře, poradenství, provozní pokusy, dodávku strojů i celých technologických linek. Za zmínku jistě stojí návrhy a více než 500 realizací včetně technologií reagujících na stále intenzivnější projevy klimatických změn, ekonomický tlak na zemědělskou výrobu či rozšiřující se rezistence některých plevelů. S logickým vývojem nových přístupů v dodávce živin, rostoucími zkušenostmi s meziplodinami i CTF nově prezentujeme ucelenou nabídku těchto a dalších produktů a služeb pod názvem AGRI FARMING SOLUTIONS.


OBR: K procesu ozdravování půdní struktury přispívá využití pásových podvozků, které omezují zhutňování půdy.

Zpracování půdy a setí

Unikátní stroje na zpracování půdy a setí do našich barev dodává britský výrobce Sumo, který má na domácím trhu se stroji pro ozdravení půdního profilu výsadní postavení. Výroba sídlí v hrabství Yorkshire. Velkou devizou je fakt, že nejde o „moderní“ montovnu, ale poctivou výrobu zemědělských strojů využívající moderní laserové a svařovací automaty.

Pro podmítku a předseťovou přípravu je připraven Mixidisc, talířový podmítač s průměrem talířů 500 mm. Díky střednímu průměru má talíř vysokou obvodovou rychlost a podmítka je tak precizní. Smyková lišta v základní výbavě zvyšuje produktivitu stroje zejména ve zpracování hrubé brázdy.


OBR: Trio v tažené verzi vyniká průchodností. Dostupné v záběru od 3 m do 6,5 m.

U zemědělců je dlouhodobě nejoblíbenější Trio, které v neseném nebo taženém provedení kombinuje pod jedním rámem výhody práce talířů a radliček. Podrývání do 40 cm nekompromisně likviduje zhutnělé vrstvy, v párech uložené talíře poté intenzivně řežou a míchají rostlinné zbytky. Zkonsolidovaný povrch po Triu zůstává odolný proti erozi a je připravený na setí. Výsevní jednotka pro setí řepky olejky, trav i meziplodin si poradí i s velmi nestandardním tvarem osiva. Nově lze za válec nebo pěch umístit secí botku, při výsevu tedy odpadá nutnost dalšího válení. Quatro patří také do rodiny kombinovaných strojů pro ozdravení půdního profilu a liší se od Tria vyšším počtem pracovních orgánů. Quatro disponuje místo dvěma rovnou čtyřmi řadami talířů pro perfektní práci s rostlinnými zbytky či hnojivy.


OBR: Subsoiler odstraňuje zhutnělé vrstvy a otvírá tak cestu k lepším výnosům.

Důležitým pomocníkem pro každou farmu je Subsoiler, podrývák s půdním pěchem a pracovní hloubkou až do 50 cm. Subsoiler přináší možnosti dovybavení výsevní jednotkou, zónovým hnojením i řezacím koltrem, který může být pro práci ve velkém množství rostlinných zbytků umístěn před každou slupici. V nesené i tažené verzi tak Subsoiler účinně odstraňuje nežádoucí zhutnění v půdním profilu, které je bariérou k vysokému výnosu a ochraně životního prostředí.

Univerzální secí stroj DTS je tou správnou odpovědí na otázky, které vzbuzuje budoucnost zemědělství. Časový stres v období setí v kombinaci se složitými podmínkami, tlak na výkonnost, efektivitu a práci v různých situacích, důraz na citlivé hospodaření s vláhou, dal vzniknout stroji, který pracuje jednoduše. V pásech zónově připravuje půdu pro dobré zakořenění, šetří vláhu a v meziřadí omezuje vzcházivost plevelů, zvládá i náročné podmínky v ošetřené meziplodině. Patentem chráněné šnekové výsevní ústrojí  a možnost aplikace hnojiva při setí zvyšuje hodnotu DTS pro zemědělce.


OBR: Secí stroj DTS s technologií pásové přípravy vyniká průchodností v náročných podmínkách, například v neošetřené předplodině.

Partnerství pro budoucnost

Vše se neustále vyvíjí. Ať jde přírodu, technologické postupy v prvovýrobě i ve výrobě strojů, účinnost chemických přípravků, šlechtění odrůd a také naše znalosti i zkušenosti. Tak jako jsme v minulosti mnoha zemědělcům vraceli rýče do rukou a pomáhali jim poznávat jejich půdu, jsme i pro další období připraveni být našim zemědělcům spolehlivým partnerem.

Další články

KVALITA A SNADNÁ OBSLUHA. JEDINĚ ZNAČKA SIP!

22. 5. 2018

Novinky pro sezónu 2018-2019

PLNOHODNOTNÝ TRAKTOR DO PÍCNIN NA FARMĚ OSTROV

19. 5. 2018

"S Pumou se nebojím pracovat ani v kopcích"

POZVÁNKA NA PÍCNINÁŘSKÝ DEN AGRISYSTEM

18. 5. 2018

Přijďte se přesvědčit o kvalitách strojů CASE IH a SIP.

DESET LET SPOKOJENOSTI S PUMOU 165

11. 5. 2018

"Z podepsané smlouvy na MAXXUM se stala PUMA."

MLÁTIČKA CASE IH POUHÝM LUSKNUTÍM PRSTU!

11. 5. 2018

Dopřejte si šetrnou sklizeň v letošních žních s mlátičkou CASE IH.

Toto jsou internetové stránky společnosti AGRI CS a. s., se sídlem v Hustopečích, Hybešova 14, PSČ 69301, IČO 26243334, zapsané v OR vedeném Krajským soudem v Brně, oddíl B, vložka 3582. Společnost AGRI CS a.s. je členem koncernu AGROFERT.