OPTUM CVX HI-eSCR (250 - 313 koní)

OPTIMÁLNÍ ŘEŠENÍ NA DOSAH RUKY. NOVÝ OPTUM CVX HI-eSCR.

Vyšší výkon traktoru s rozměry blízko traktorům PUMA. To byl požadavek mnoha zemědělců z Evropy na CASE IH, kterému se podařilo vyhovět. Moderní styl hospodaření a časté využívání služeb dělají z Evropy nejnáročnější trh v celosvětovém měřítku. Vysoká intenzita hospodaření s vyššími výnosy na jedné straně a nevyzpytatelné vlivy počasí s krátkým časem na provedení pracovních operací na straně druhé vytváří vysoké nároky na výkonnost, úspornost a spolehlivost. Právě pro tyto potřeby byl vyvinut nový Optum CVX.

Vysoký komfort, intuitivní ovládání. OPTUM CVXDrive je radost řídit.

 

Vysoká škála volitelných prvků a balíčků výbavy - výběr je na Vás.

 

OPTUM CVXDrive je nositelem ceny "Trakto roku" a "Stroj roku".

Maximální úspora díky plynulé převodovce a 4 rychlostnímu PTO.

Ostré hrany,, dynamické křivky - OPTUM CVXDrive vypadá skvěle!

DESIGN VÝBAVA PŘEVODOVKA JEDINEČNOST MOTOR


DESIGN

Velký výkon, kompaktní design

Se svým elegantním vzhledem přináší modelová řada traktorů OPTUM CVXDrive s výkonem od 250 do 313 koní pohodlné svezení. Optimální poměr výkonu a hmotnosti zajišťuje ještě větší všestrannost a umožňuje širší rozsah práce v každé situaci. Pro případy jako je hloubkové zpracování půdy, příprava půdy pro výsev, samotný výsev nebo práce v dopravě jsme traktor Optum CVX vybavili nejnovějšími systémy pro zajištění maximální trakce na poli a efektivní ovládání s brždění na pozemní komunikaci. 

VÝBAVA

Úžasný pocit z řízení.

Maximální komfort práce pro obsluhu zajišťuje odpružení kabiny ve spojení s novou generací prémiových sedadel řidiče. Ty mají duální systém aktivního pružení, který mnohem lépe tlumí kmity, čímž umožňuje mnohem hladší a pohodlnější jízdu. Standardem je elektrické ovládání loketní opěrky, vyhřívání, pasivní, nebo aktivní ventilace sedadla. Uživatel si také může vybrat mezi jemným látkovým nebo červeným kože-ným potahem CASE IH. 

Velká a prostorná kabina

Sedadlo s naklápěcí opěrkou

Snadné ovládání pomocí Multicontrolleru

Kožený volant luxusní na dotek

PŘEVODOVKA

Efektivně a plynule

Plynulá převodovka pro traktory CVX byly zkonstruována pro spolehlivý přenos velkých tahových sil traktoru s výkonem přes 300 koní. Je dispozici ve dvou rychlostních rozsazích 40 a 50 km/h ECO s maximální rychlost vzad je až 27 km/h. Ve spojení s novou přední a zadní nápravou, rozvorem 2 995 mm, pneumatikami o průměru 2,15 m (710/75R42) a plynulou převodovkou nabízí Optum CVX excelentní přenos výkonu na podložku a skvělý tahový výkon. Zajímavostí je i nová parkovací brzda s ovládáním přímo na loketní opěrce.

JEDINEČNOST

Neexistuje lepší traktor na trhu

Značka CASE IH se vždy orientovala na přání a potřeby zákazníků. Modelová řada traktoru OPTUM CVXDrive je v současné době tím nejlepším řešením, které můžete v současné době na trhu získat. Přesvědčte se i Vy, proč je OPTUM CVXDrive nejlepším traktorem.

Automatické brždění přívěsu

Systém pokročilého brždění (Advanced Trailer Brake) sleduje a řídí podmínky jízdy a je-li aktivní, tak automaticky stabilizuje traktor pomocí brzd přívěsu. Kdykoli se řidič rozhodne snížit rychlost pomocí páky pojezdu na loketní opěrce Multicontroller, uvolněním nožního plynu nebo pomocí motorové brzdy, systém odhadne požadovanou sílu zpomalení porovnáním cílové rychlosti vozidla s aktuální rychlostí. Systém poté nastaví brzdnou dráhu přívěsu dle snímačů točivého momentu na setrvačníku motoru a informací v řídící jednotce motoru traktoru.

Informace se používají k výpočtu tlaku, který je návěsem vyvíjen na traktor při brždění. Vyrovnání zpomalování přívěsu s traktorem zajišťuje, že souprava zůstane stabilní, optimalizuje se brzdný výkon a maximalizuje se bezpečnost. 

Systém lze použít při rychlosti do 35 km/h. Pokud je systém aktivován, řidič je automaticky upozorněn zvukovým signálem a informace o aktivaci systému se zobrazuje i na monitoru AFS 700. Aby se zabránilo přehřátí a poškození brzd v případě dlouhých klesání, lze systém kdykoli deaktivovat.

Přední a zadní vývodový hřídel

Standardní výbavou traktorů Optum CVX je elektronicky řízení čtyřrychlostní vývodový hřídel 540/540E/1000 a 1000 ECO. Nominální otáčky vývodového hřídele jsou nastaveny na hodnotu 1900 ot/min motoru, kde je k dispozici maximální výkon.

Přední vývodový hřídel je dodávan standardně s 1000 otáčkami a na přání dvourychlostní 1000/1000ECO. Řazení je možné provádět elektronicky z kabiny. 

Velká palivová nádrž

OPTUM CVXDrive nastavuje zcela nová měřítka i v oblasti objemu palivové nádrže. Přichází s největší nádrží ve své kategorii na trhu – 630 l na palivo a 96 l na AdBlue. Její objem je vyšší než u běžných traktorů s výkonem 400 koní. Důsledek je prostý – zemědělci a poskytovalé služeb nemusí tak často doplňovat palivo.

Výkonný hydraulický systém

Hydraulický systém je navržen pro vysokou výkonnost a úspor-nost. Standardem axiální je hydraulické čerpadlo s průtokem 165 l/min a systémem Load Sensing. Na přání se dodává ještě výkonnější verze s průtokem až 224 l/min.

Zadní tříbodový závěs má standardně rychloupínací koncovky kategorie 3 s průběžnou zvedací silou v celém rozsahu 10.300 kg. Maximální zvedací síla je pak 11.060 kg. Integrovaný přední tříbodový závěs nabízí maximální zvedací sílu až 5.800 kg. To je více než dostatečná síla pro hladké zvládnutí práce i s tím nejtěžším nářadím.

Moderní technologie a precizní zemědělství

Pro maximální preciznost ovládání je kabina vybavena ISO BUS třídy II ve standardu přímo z výroby, nebo na přání nejvyšší úrovní třídy III. Tato výbava umožňuje kompatibilnímu nářadí ovládat přímo funkce traktoru jako například řízení, pojezdovou rychlost, pozici tříbodového závěsu, vývodový hřídel nebo průtok zadními okruhy.

Ve výbavě traktoru nechybí ani nový souvraťový management druhé generace HMC II. Jeho intuitivní ovládání zlepší a zrychlí nastavení sekvence včetně možnosti nadefinování celé řady závislostí.

Pro zájemce o další zvýšení produktivity práce značka CASE IH připravila novinku v podobě řešení s názvem AccuTurn. Jedná se o balíček pro systém automatického řízení AccuGuide, který otáčecí manévr na souvrati automatizuje a traktor zavede do další návazné jízdy plynule a s maximální přesností.

Monitorování tlaku v pneumatikách

OPTUM CVXDrive lze na přání vybavit systémem pro monitorování tlaku v pneumatikách jak samotného traktoru, tak i přívěsu. Systém je integrovaný do originálního dotykového monitoru AFS 700 a umožňuje sledovat řidiči tlak až v celkem 16 pneumatikách. Díky tomu se snadno předejde poškození pneumatiky při jejím podhuštění nebo píchnutí. 

MOTOR

Efektivní a ověřený.

Výkonný 6 válcový motor o objemu 6,7 l je zkonstruován pro generování maximálního výkonu a optimalizaci spotřeby paliva. Emisní normy Stage 5 dosahujeme pouze patentovaným vysoce efektivním systémem Hi-eSCR, takže není třeba využívat recirkulaci spalin EGR, filtr pevných částic DPF a dvě turbodmychadla. Maximální výkon motoru v silnějším z modelů dosahuje 313 koní při 1800 otáčkách za minutu. Optum je definován schopností podávat vysoký výkon v opravdu obtížných podmínkách. Pokud klesnou otáčky motoru, turbodmychadlo s variabilní geometrií lopatek (eVGT) se otevře tak, aby se zvýšil točivý moment a dosáhlo se mimořádně efektivních otáček vyšších.

Kategorie: TRAKTORY CASE IH

 

OPTUM CVXDrive Hi-eSCR

Novodobý milník u značky CASE IH, přesně tak by se dal charakterizovat OPTUM CVXDrive, který svým vznikem přinesl uživatelům ty nejmodernější technologie, které lze v současné době na trhu získat.

POZNEJTE OPTUM

Máte-li zájem o zkušební jízdu či předvedení traktoru OPTUM CVXDrive na vlastních pozemzích, neváhejte nás kontaktovat na e-mail adamcik@agrics.cz. Obratem se Vám ozveme a domluvíme nejbližší možný termín.

ZKUŠENOSTI UŽIVATELŮ

(pro zobrazení reference klikněte na fotografii)

OPTUM 270 CVXDrive, HORAL Hláska

OPTUM 300 CVXDrive, VOD Kámen

PRESTIŽNÍ OCENĚNÍ

Trakto roku 2017

Stroj roku 2016

PROSPEKT KE STAŽENÍ

PRO VÍCE INFORMACÍ KONTAKTUJTE SVÉHO

OBCHODNÍHO ZÁSTUPCE

NEBO

PRODUKT MANAŽERY AGRI CS

 

Soubory ke stažení:

Toto jsou internetové stránky společnosti AGRI CS a. s., se sídlem v Hustopečích, Hybešova 14, PSČ 69301, IČO 26243334, zapsané v OR vedeném Krajským soudem v Brně, oddíl B, vložka 3582. Společnost AGRI CS a.s. je členem koncernu AGROFERT.