OPTUM CVX HI-eSCR (250 - 313 koní)

OPTIMÁLNÍ ŘEŠENÍ NA DOSAH RUKY. NOVÝ OPTUM CVX HI-eSCR.

Vyšší výkon traktoru s rozměry blízko traktorům PUMA. To byl požadavek mnoha zemědělců z Evropy na CASE IH, kterému se podařilo vyhovět. Moderní styl hospodaření a časté využívání služeb dělají z Evropy nejnáročnější trh v celosvětovém měřítku. Vysoká intenzita hospodaření s vyššími výnosy na jedné straně a nevyzpytatelné vlivy počasí s krátkým časem na provedení pracovních operací na straně druhé vytváří vysoké nároky na výkonnost, úspornost a spolehlivost. Právě pro tyto potřeby byl vyvinut nový Optum CVX.

Vysoký komfort, intuitivní ovládání. OPTUM CVXDrive je radost řídit.

 

Vysoká škála volitelných prvků a balíčků výbavy - výběr je na Vás.

 

OPTUM CVXDrive je nositelem ceny "Trakto roku" a "Stroj roku".

Maximální úspora díky plynulé převodovce a 4 rychlostnímu PTO.

Ostré hrany,, dynamické křivky - OPTUM CVXDrive vypadá skvěle!

NEJ TRAKTOR DESIGN VÝBAVA PŘEVODOVKA JEDINEČNOST MOTOR


OPTUM JE NEJ

Přesvědčte se, proč je OPTUM CVXDrive nejlepším traktorem na trhu

V tabulce níže najdete jednotlivé prvky výbavy traktoru OPTUM CVXDrive ve srovnání s konkurenčními modely ve stejné výkonové kategorii. Už víte, proč je OPTUM CVXDrive opravdu tím nejlepším?

  CASE IH OPTUM FENDT 800 JOHN DEERE 6250R/7R CLAAS AXION 870
Hi-eSCR2 bez EGR
1 turbodmychadlo
Motorová brzda
Variabilní ventilátor
Velká nádrž na palivo o objemu 630 l
4 rychlostní zadní vývodový hřídel
2 rychlostní přední vývodový hřídel
Extra výkonný axiální hydrogenerátor 220 l/min  / 
Vysoce výkonný zadní TBZ o zvedací kapacitě 12 032 kg
Patentovaný systém automatického brzdění přívěsu
Velké pneumatiky 710/75 R42  / 
Celková hmotnost 16 080 kg

 / 


DESIGN

Velký výkon, kompaktní design

Se svým elegantním vzhledem přináší modelová řada traktorů OPTUM CVXDrive s výkonem od 250 do 313 koní pohodlné svezení. Optimální poměr výkonu a hmotnosti zajišťuje ještě větší všestrannost a umožňuje širší rozsah práce v každé situaci. Pro případy jako je hloubkové zpracování půdy, příprava půdy pro výsev, samotný výsev nebo práce v dopravě jsme traktor Optum CVX vybavili nejnovějšími systémy pro zajištění maximální trakce na poli a efektivní ovládání s brždění na pozemní komunikaci. 

VÝBAVA

Úžasný pocit z řízení.

Maximální komfort práce pro obsluhu zajišťuje odpružení kabiny ve spojení s novou generací prémiových sedadel řidiče. Ty mají duální systém aktivního pružení, který mnohem lépe tlumí kmity, čímž umožňuje mnohem hladší a pohodlnější jízdu. Standardem je elektrické ovládání loketní opěrky, vyhřívání, pasivní, nebo aktivní ventilace sedadla. Uživatel si také může vybrat mezi jemným látkovým nebo červeným koženým potahem CASE IH. 

BALÍČKY VÝBAVY KABINY:

DELUXE KOMFORT PAKET

Výbava zahrnuje látkové sedadlo Grammer Dual Motion Air s odkláněním hlavové opěrky, nízkofrekvenčním a dynamickým pružením DDS, natáčením do stran, pasivní ventilací, kůží potažený volat, zadní sluneční clonu a automatickou klimatizaci.

DELUXE KOŽENÝ KOMFORT PAKET

Výbava zahrnuje kožené sedadlo Grammer Dual Motion Air s s odkláněním hlavové opěrky, nízkofrekvenčním a dynamickým pružením DDS, natáčením do stran, pasivní ventilací a vyhříváním, kožené čalounění sedadla spolujezdce, elektrické ovládání loketní opěrky, kůží potažený volat, koberec na podlaze, zadní sluneční clonu a automatickou klimatizaci.

AKTIVNÍ KOŽENÝ KOMFORT PAKET

Výbava zahrnuje luxusní kožené sedadlo Grammer Maximo Evolution s červenou, šedou kůží a logem CASE IH, aktivní pružení, kombinuje dynamické pružení DDS a aktivní, neustálou změnu tlaku, rozpozná jízdní situace (pole, silnice), natáčení do stran, aktivní ventilace a vyhříváním, kožené čalounění sedadla spolujezdce, elektrické ovládání loketní opěrky, kůží potažený volat, koberec na podlaze, zadní sluneční clonu a automatickou klimatizaci.

PŘEVODOVKA

Efektivně a plynule

Plynulá převodovka pro traktory CVX byly zkonstruována pro spolehlivý přenos velkých tahových sil traktoru s výkonem přes 300 koní. Je dispozici ve dvou rychlostních rozsazích 40 a 50 km/h ECO s maximální rychlost vzad je až 27 km/h. Ve spojení s novou přední a zadní nápravou, rozvorem 2 995 mm, pneumatikami o průměru 2,15 m (710/75R42) a plynulou převodovkou nabízí Optum CVX excelentní přenos výkonu na podložku a skvělý tahový výkon. Zajímavostí je i nová parkovací brzda s ovládáním přímo na loketní opěrce.

JEDINEČNOST

Neexistuje lepší traktor na trhu

Značka CASE IH se vždy orientovala na přání a potřeby zákazníků. Modelová řada traktoru OPTUM CVXDrive je v současné době tím nejlepším řešením, které můžete v současné době na trhu získat. 

Automatické brzdění přívěsu - pro vyšší bezpečnost

Systém pokročilého brzdění (Advanced Trailer Brake) sleduje a řídí podmínky jízdy a je-li aktivní, tak automaticky stabilizuje traktor pomocí brzd přívěsu. Kdykoli se řidič rozhodne snížit rychlost pomocí páky pojezdu na loketní opěrce Multicontroller, uvolněním nožního plynu nebo pomocí motorové brzdy, systém odhadne požadovanou sílu zpomalení porovnáním cílové rychlosti vozidla s aktuální rychlostí. Systém poté nastaví brzdnou dráhu přívěsu dle snímačů točivého momentu na setrvačníku motoru a informací v řídící jednotce motoru traktoru.

Informace se používají k výpočtu tlaku, který je návěsem vyvíjen na traktor při brzdění. Vyrovnání zpomalování přívěsu s traktorem zajišťuje, že souprava zůstane stabilní, optimalizuje se brzdný výkon a maximalizuje se bezpečnost. 

Systém lze použít při rychlosti do 35 km/h. Pokud je systém aktivován, řidič je automaticky upozorněn zvukovým signálem a informace o aktivaci systému se zobrazuje i na monitoru AFS 700. Aby se zabránilo přehřátí a poškození brzd v případě dlouhých klesání, lze systém kdykoli deaktivovat.

Zadní a přední dvourychlostní vývodový hřídel - ojedinělý na trhu

Standardní výbavou traktorů Optum CVX je elektronicky řízení čtyřrychlostní vývodový hřídel 540/540E/1000 a 1000 ECO. Nominální otáčky vývodového hřídele jsou nastaveny na hodnotu 1900 ot/min motoru, kde je k dispozici maximální výkon.

Přední vývodový hřídel je dodávan standardně s 1000 otáčkami a na přání dvourychlostní 1000/1000ECO. Řazení je možné provádět elektronicky z kabiny. OPTUM CVXDrive je jediným traktorem na trhu, který nabízí přední dvourychlostní PTO.

ÚSPORA PALIVA DÍKY PŘEDNÍMU DVOURYCHLOSTNÍMU PTO:

Výkon na předním PTO

1000 ot/min,  l/hod

1000 ECO ot/min, l/hod Rozdíl ve spotřebě paliva l/hod Úspora
60 koní 19,7 l/ha 17,0 l/ha 2,7 l/ha 13,7 %
70 koní 21,1 l/ha 17,8 l/ha 3,3 l/ha 15,6 %
80 koní 22,2 l/ha 18,6 l/ha 3,6 l/ha 16,2 %

VÝHODY ZADNÍHO ČTYŘRYCHLOSTNÍHO PTO:

Otáčky na vývodovém hřídeli Otáčky motoru Výkon na PTO Spotřeba paliva l/hod
1000 ot/min 1912 ot/min 180 koní 36,4 l/hod
1000 ECO ot/min 1583 ot/min 180 koní 34,5 l/hod
       

Velká palivová nádrž - během dne se nezastavíte

OPTUM CVXDrive nastavuje zcela nová měřítka i v oblasti objemu palivové nádrže. Přichází s největší nádrží ve své kategorii na trhu – 630 l na palivo a 96 l na AdBlue. Její objem je vyšší než u běžných traktorů s výkonem 400 koní. Důsledek je prostý – zemědělci a poskytovalé služeb nemusí tak často doplňovat palivo.

Výkonný hydraulický systém - uzvednete vše

Hydraulický systém je navržen pro vysokou výkonnost a úspor-nost. Standardem axiální je hydraulické čerpadlo s průtokem 165 l/min a systémem Load Sensing. Na přání se dodává ještě výkonnější verze s průtokem až 224 l/min.

Zadní tříbodový závěs má standardně rychloupínací koncovky kategorie 3 s průběžnou zvedací silou v celém rozsahu 10.300 kg. Maximální zvedací síla je pak 12.032 kg. Integrovaný přední tříbodový závěs nabízí maximální zvedací sílu až 5.800 kg. To je více než dostatečná síla pro hladké zvládnutí práce i s tím nejtěžším nářadím.

Moderní technologie a precizní zemědělství - maximální přesnost

Pro maximální preciznost ovládání je kabina vybavena ISO BUS třídy II ve standardu přímo z výroby, nebo na přání nejvyšší úrovní třídy III. Tato výbava umožňuje kompatibilnímu nářadí ovládat přímo funkce traktoru jako například řízení, pojezdovou rychlost, pozici tříbodového závěsu, vývodový hřídel nebo průtok zadními okruhy.

Ve výbavě traktoru nechybí ani nový souvraťový management druhé generace HMC II. Jeho intuitivní ovládání zlepší a zrychlí nastavení sekvence včetně možnosti nadefinování celé řady závislostí.

Pro zájemce o další zvýšení produktivity práce značka CASE IH připravila novinku v podobě řešení s názvem AccuTurn. Jedná se o balíček pro systém automatického řízení AccuGuide, který otáčecí manévr na souvrati automatizuje a traktor zavede do další návazné jízdy plynule a s maximální přesností.

Monitorování tlaku v pneumatikách - nízký tlak na půdu

OPTUM CVXDrive lze na přání vybavit systémem pro monitorování tlaku v pneumatikách jak samotného traktoru, tak i přívěsu. Systém je integrovaný do originálního dotykového monitoru AFS 700 a umožňuje sledovat řidiči tlak až v celkem 16 pneumatikách. Díky tomu se snadno předejde poškození pneumatiky při jejím podhuštění nebo píchnutí. 

Motorová brzda - šetří provozní brzdy soupravy

Značka CASE IH jako jediná v této třídě traktorů nabízí v rámci volitelné výbavy traktoru OPTUM CVXDrive motorovou brzdu, která zvyšuje brzdný účinek a přispívá k nižšímu opotřebování brzd traktoru a návěsu.

Variabilní ventilátor - úspora paliva a vyšší výkon

Jedním z problémů při agregaci traktoru OPTUM CVXDrive s lisem nebo v nasazení s žací kombinací může být usazování nečistot na chladičích traktoru. Tento problém znamená, že znečištěné chladiče způsobují vyšší otáčky ventilátoru, aby bylo dosaženo vyššího výkonu chlazení.

Tento problém lze vyřešit výbavou traktoru s variabilním ventilátorem s proměnlivým nastavením lopatek, které dokáží změnit směr otáčení a vyfouknout z chladičů usazené nečistoty. Funkci profouknutí chladičů lze snadno nastavit do souvraťového managementu. Hlavní výhodou je nižší spotřeba paliva o 1,5 litru za hodinu s variabilním ventilátorem!

MOTOR

Efektivní a ověřený.

Výkonný 6 válcový motor o objemu 6,7 l je zkonstruován pro generování maximálního výkonu a optimalizaci spotřeby paliva. Emisní normy Stage V dosahujeme pouze patentovaným vysoce efektivním systémem Hi-eSCR2. Vlastní patentovaná technologie nevyužívá žádnou recirkulaci výfukových plynů, filtr pevných částic ani dvojici turbodmychadel, dochází ke snížení spotřeby paliva a samotné spalování je efektivnější. Provozní náklady traktoru jsou po celou dobu využívání udržovány na velmi nízké úrovni, systém řešení emisí je bezúdržbový, spolehlivost a jednotlivé servisní intervaly jsou navýšeny na maximální možnou úroveň. Díky třinácti patentům dokázala společnosti FPT vyrábějící motory dosáhnout snížení emisí až o 95 %. Díky nově použité technologii řešení emisí Hi-eSCR2 bylo také možné navýšit servisní interval pro výměnu motorového oleje z původních 600 hodin na stávajících 750 hodin. Současně se zvýšil interval pro výměnu oleje v převodovce z 1 200 hodin na 1 500 hodin.

PŘEHLED MODELŮ

Název / parametr Motor Počet válců / Objem motoru (cm³) Jmenovitý výkon - ECE R120 (hp) Maximální výkon s Power Managmentem (hp) Objem palivové nádrže (l)
OPTUM 250 CVXDrive Dieslový motor s Common Rail, turbodmychadlem Hi-eSCR2 6 / 6,728 250 273 423 
OPTUM 270 CVXDrive Dieslový motor s Common Rail, turbodmychadlem Hi-eSCR2 6 / 6,728 271  288 630
OPTUM 300 CVXDrive Dieslový motor s Common Rail, turbodmychadlem Hi-eSCR2 6 / 6,728 300 313 630

Kategorie: TRAKTORY CASE IH

 

OPTUM CVXDrive Hi-eSCR

Novodobý milník u značky CASE IH, přesně tak by se dal charakterizovat OPTUM CVXDrive, který svým vznikem přinesl uživatelům ty nejmodernější technologie, které lze v současné době na trhu získat.

POZNEJTE OPTUM

Máte-li zájem o zkušební jízdu či předvedení traktoru OPTUM CVXDrive na vlastních pozemzích, neváhejte nás kontaktovat na e-mail novak@agrics.cz. Obratem se Vám ozveme a domluvíme nejbližší možný termín.

ZLATÁ PEČEŤ PRO NEJÚSPORNĚJŠÍ TRAKTORY

OPTUM CVXDrive vyniká před ostatními konkurenty ve své třídě. V rámci nezávislých DLG testů dosáhl nejnižší spotřeby paliva pouhých 249 g/kWh a stal se tak nejúspornějším traktorem ve své třídě.

DLG test ke stažení ZDE.

ZKUŠENOSTI UŽIVATELŮ

(pro zobrazení reference klikněte na fotografii)

OPTUM 270 CVXDrive, HORAL Hláska

OPTUM 300 CVXDrive, VOD Kámen

PRESTIŽNÍ OCENĚNÍ

Trakto roku 2017

Stroj roku 2016

PROSPEKT KE STAŽENÍ

PRO VÍCE INFORMACÍ KONTAKTUJTE SVÉHO

OBCHODNÍHO ZÁSTUPCE

NEBO

PRODUKT MANAŽERY AGRI CS

 

Soubory ke stažení:

Toto jsou internetové stránky společnosti AGRI CS a. s., se sídlem v Hustopečích, Hybešova 14, PSČ 69301, IČO 26243334, zapsané v OR vedeném Krajským soudem v Brně, oddíl B, vložka 3582. Společnost AGRI CS a.s. je členem koncernu AGROFERT.