OPTUM CVXDRIVE SPLŇUJE EMISNÍ NORMU STAGE V

Patentovaná technologie Hi-eSCR 2 přináší prodloužení servisních intervalů.

Ondřej Adamčík, AGRI CS a.s. , 27. 12. 2018

Modelová řada OPTUM CVXDrive přichází s novou patentovanou technologií řešení emisí pro splnění emisní normy Stage V.

Značka CASE IH představila na veletrhu EIMA 2018 novou technologii řešení emisí Hi-eSCR 2, kterou bude používat, aby splnila připravované předpisy EU pro splnění emisní normy Stage V. První modelovou řadou, u které značka CASE IH přichází s touto změnou, je řada traktorů OPTUM CVXDrive. Díky třinácti patentům dokázala společnosti FPT vyrábějící motory dosáhnout snížení emisí až o 95 %. Nižší spotřeba paliva a delší intervaly servisních prohlídek na výměnu oleje v motoru a převodovce sníží celkové provozní náklady.

S účinností od 1. ledna 2019 dochází v rámci Evropské unie k zavedení nové emisní normy stupně Stage V. Stejně jako všichni ostatní výrobci zemědělské techniky, tak také značka CASE IH musela na tuto změnu reagovat a představila vlastní patentovanou technologii řešení emisí pomocí technologie Hi-eSCR 2. Vlastní patentovaná technologie nevyužívá žádnou recirkulaci výfukových plynů, filtr pevných částic ani dvojici turbodmychadel, dochází ke snížení spotřeby paliva a samotné spalování je efektivnější. Provozní náklady traktoru jsou po celou dobu využívání udržovány na velmi nízké úrovni, systém řešení emisí je bezúdržbový, spolehlivost a jednotlivé servisní intervaly jsou navýšeny na maximální možnou úroveň.

Díky nově použité technologii řešení emisí bylo také možné navýšit servisní interval pro výměnu motorového oleje z původních 600 hodin na stávajících 750 hodin. Současně se zvýšil interval pro výměnu oleje v převodovce z 1 200 hodin na 1 500 hodin. Pro majitele traktorů znamená tato změna méně času stráveného údržbou a servisem a celkové snížení nákladů na provoz traktoru.

Další změnou u modelové řady OPTUM CVXDrive je plná dostupnost automatického otáčení ve spojení se souvraťovým managementem AccuTurn Pro. Stisknutím jediného tlačítka je traktor na souvrati schopen provést plně sám otočení a najetí do dalšího záběru stejně jako zdvih, spouštění, zapnutí nebo vypnutí závěsného stroje. Systém AccuTurn Pro byl navržen tak, aby usnadnil zátěž pro obsluhu a zvýšil produktivitu a minimalizoval čas strávený otáčením na souvrati. AccuTurn Pro je možno objednat na nové traktory OPTUM CVXDrive a lze jim také dodatečně vybavit stávající traktory OPTUM CVXDrive s emisním normou Stage IV.

Pro více informací kontaktujte produkt manažera pro traktory CASE IH, Ing. Pavla Nováka, PhD. - email: novak@agrics.cz, mobil: +420 724 035 761, nebo se informujte u svých autorizovaných dealerů CASE IH

Soubory ke stažení:

Další články

OPTIMÁLNÍ ŘEŠENÍ V HORALU HLÁSKA

20. 1. 2019

OPTUM CVX vyplnil výkonovou mezeru ve strojovém parku.

PROVZDUŠNIT. SKLIDIT VÍCE. ZÍSKAT VÍCE.

9. 1. 2019

Dopřejte svému stádu větší porci. Travní podrývák SUMO GLS.

LIS CASE IH JE OSVĚDČENÁ VOLBA!

3. 1. 2019

Dopřejte si nový lis CASE IH RB 455 za atraktivních podmínek.

DĚKUJEME VÁM ZA ROK 2018

29. 12. 2018

Projděte si společně s námi příběh roku 2018.

OPTUM CVXDRIVE SPLŇUJE EMISNÍ NORMU STAGE V

27. 12. 2018

Patentovaná technologie Hi-eSCR 2 přináší prodloužení servisních intervalů.

Toto jsou internetové stránky společnosti AGRI CS a. s., se sídlem v Hustopečích, Hybešova 14, PSČ 69301, IČO 26243334, zapsané v OR vedeném Krajským soudem v Brně, oddíl B, vložka 3582. Společnost AGRI CS a.s. je členem koncernu AGROFERT.