400 KONÍ - STAČÍ NA TO JEŠTĚ KOLA?

Praktický polní seminář zaměřený na porovnání traktorů MAGNUM.

Ondřej Adamčík, AGRI CS a.s , 4. 9. 2017

UTÁHNE VÍCE MAGNUM NEBO MAGNUM ROWTRAC?

Tak přesně odpověď na tuto otázku mohlo v minulém týdnu nalézt více než 40 zákazníků, kteří přijali pozvání a navštívili polní seminář zaměřený na traktory MAGNUM. Ve spolupráci s regionálním dealerem CASE IH, společností BV-Technika a.s., jsme v blízkosti Ostravy uspořádali akci zaměřenou na porovnání dvou vysoce výkonných polních traktorů MAGNUM na jednom pozemku. Aby však bylo porovnání zajímavé, představily se zákazníkům traktory MAGNUM odlišné koncepce.

Více než 40 zákazníků se na úvod dne sešlo na prodejním středisku v Polance nad Odrou, kde proběhla krátká prezentace. Prezentací a celým dnem provázel Ing. Pavel Novák, Ph.D., produkt manažer pro traktory CASE IH, který návštěvníkům shrnul hlavní výhody pásových traktorů MAGNUM Rowtrac a QUADTRAC, ale také s přítomnými zemědělci diskutoval o jejich problémech. Náhlé změny klimatu, složité obdělávání půdy a nemožnost najít kvalifikovanou pracovní sílu jsou jen jedny z mála problémů, které v dnešní době řeší zemědělci stále častěji. Značka CASE IH je inovátorem na trhu, proto je pro nás důležité vyvíjet takové stroje a technologie, které aspoň částečně pomohou zemědělcům jejich problémy vyřešit.

Po prezentaci a dobrém obědě se skupina zákazníků přesunula na pozemky místní zemědělské společnosti, na kterých probíhalo samotné předvádění. Pro zákazníky byl připraven kolový MAGNUM 340 v provedení Heavy Duty a pásový MAGNUM ROWTRAC 380 ve verzi s plynulou převodovkou CVX. 

PRAKTICKÉ ÚKOLY PŘÍMO NA POLI

Na poli jsme nejprve zákazníkům pomocí jednoduché metody obsypání kol a pásů moukou vypočítali styčnou plochu jednotlivých souprav. Je prokazatelné, že kombinace pásového podvozku a vpředu nízkotlakých pneumatik má mnohem lepší vliv na tahové vlastnosti soupravy a kladný vztah k půdě, protože styčná plocha pásového traktoru ROWTRAC je v porovnání s kolovým Magnumem o 1,845 mvětší (výsledky měření: MAGNUM Rowtrac - 3,945 m2 a MAGNUM - 2,1 m2).

Pomocí penetrometru si návštěvníci mohli změřit celkové utužení půdy na pozemku a utužení půdy po přejezdu jednotlivých souprav. Taktéž jednoduchá půdní sonda a popis půdní struktury pomohl návštěvníkům lépe pochopit dané podmínky, na kterých předvádění probíhalo.

Po komentovaném předvádění již byly oba traktory volné k praktickým jízdám. Během těchto jízd si zákazníci mohli vyzkoušet především tahové vlastnosti traktorů odlišné koncepce a jednoduchost řízení pomocí satelitního navádění AccuGuide.

Další články

Pásy a kola - QUADTRAC exkluzivně v TRUCK ARÉNĚ

21. 6. 2018

Nejsilnější traktor na světě mezi kamiony.
23.6.2018, TRUCK ARENA, Šikland na...

OHLÉDNUTÍ ZA DNEM S AGRICS

20. 6. 2018

Reportáž z proběhlé akce DEN S AGRICS.

PUMA 150 V PODNIKU FARMA STONAVA

18. 6. 2018

PUMA 150 u nás nahradila výkonově ekvivalentní traktor českého výrobce.

POZVÁNKA NA PÍCNINÁŘSKÝ DEN RYBNÍKY

14. 6. 2018

Zveme Vás na pícninářský den AGRICS Rybníky.

EFEKTIVNÍ ZPRACOVÁNÍ PŮDY POMOCÍ SENZORU

11. 6. 2018

Novinka od značky CASE IH - půdní senzor pro regulaci hloubky zpracování a setí.

Toto jsou internetové stránky společnosti AGRI CS a. s., se sídlem v Hustopečích, Hybešova 14, PSČ 69301, IČO 26243334, zapsané v OR vedeném Krajským soudem v Brně, oddíl B, vložka 3582. Společnost AGRI CS a.s. je členem koncernu AGROFERT.