ČTYŘI MANIPULÁTORY FARMLIFT V ZS VILÉMOV

Manipulátory CASE IH na největší mléčné farmě na Vysočině.

Ondřej Adamčík, AGRI CS a.s. , 17. 4. 2019

Čtyři manipulátory CASE IH na největší mléčné farmě na Vysočině.

Společnost ZS Vilémov, a.s. obhospodařuje na Vysočině přibližně 3 500 hektarů zemědělské půdy, na které pěstuje plodiny typické pro tuto oblast, jako je například pšenice, ječmen, řepka nebo kukuřice. Kromě klasické rostlinné výroby se společnost v posledních letech soustředí také na rozsáhlou živočišnou výrobu. V roce 2014 totiž ZS Vilémov slavnostně otevřela nově vybudovanou mléčnou farmu v nedaleké Uhelné Příbrami, kapacita této mléčné farmy činí 1 200 kusů dojného skotu. Pro rozsáhlou činnost v rostlinné a živočišné výrobě využívají ve společnosti rovnou čtyři teleskopické manipulátory CASE IH modelové řady FARMLIFT.

Manipulátory, které nic nezastaví

„První manipulátor CASE IH, konkrétně model 525, byl na farmu pořízen v roce 2014. Za pět let má tento manipulátor odpracováno více než 16 000 motohodin. Jak je u manipulátorů obvyklé, řadí se v zemědělských podnicích mezi jedny z nejvíce využívaných strojů. Druhý stejný model byl pak do podniku pořízen na podzim roku 2017. Oba tyto manipulátory jsou v podniku využívány především v živočišné výrobě, jeden pro přihrnování krmení a druhý pro vyhrnování kejdy a chlévské mrvy ze stájí,“ zmiňuje pan Milan Lašek, zootechnik mléčné farmy.

Pro zemědělskou činnost, jako je například svoz balíků, ale především pro využití manipulátoru pro obsluhu bioplynové stanice byl v roce 2015, a následně druhý v roce 2018, na farmu zakoupen profesionální zástupce manipulátorů CASE IH FARMLIFT 742, model 742. FARMLIFT 742 nabízí maximální zvedací kapacitu 4 200 kilogramů s dosahem teleskopického ramene 7 metrů.

Profi model FARMLIFT 742

Tyto modely jsou vybaveny čtyřválcovými motory o objemu 4,5 litru dosahující jmenovitého výkonu 129 koní, maximální výkon pak činí 146 koní. Maximálního točivého momentu 591 Nm pak manipulátor dosahuje při 2 200 ot/min. Vysoký výkon těmto modelům pak dodává výkonné hydraulické axiální pístové čerpadlo s výkonem 140 l/min. O přenos hnací síly na kola se stará robustní převodové ústrojí. Převodovka Autoshift 6x3 ve spojení s hydrodynamickým měničem momentů umožňuje řazení pod zatížením a dokáže pracovat i v automatickém režimu. V případě přesunu po silničních komunikacích je k dispozici rychlost 40 km/h, obsluha ocení i funkci tlumení rázů a kmitů ramene. Vysoký pracovní výkon těmto modelům zajištuje velké hydraulické axiální pístové čerpadlo s výkonem 140 l/min s funkcí Load – Sensing. To poskytuje rychlou manipulaci i v případě použití vícero funkcí najednou.

„Větší model nachází uplatnění při obsluze bioplynové stanice, nakládce krmiva a směsí do krmného vozu nebo při svozu balíků a rozhrnování siláže a senáží na silážním žlabu, ročně zpracováváme více než 10 500 tun kukuřičné siláže a přibližně 5 000 tun senáže,“ komentuje využití modelu 742 pan Petr Valenta, obsluha a dodává: „Manipulátor je velmi jednoduchý na obsluhu, velká prosklená plocha nabízí ničím nerušený výhled na pracovní prostředí. Motor je dostatečně silný a dobrý v tahu, při rozhrnování je manipulátor svižný a poskytuje vysokou tlačnou sílu. Oceňuji osazení manipulátoru také LED osvětlením, které je nezastupitelné při práci ve večerních hodinách,“ popisuje manipulátor obsluha.

Další články

VÍTE, V JAKÉM STAVU JE VAŠE PŮDA?

21. 8. 2019

Řešením pro mapování je SoilXplorer!

MAXXUM SKRÝVÁ NEKONEČNO MOŽNOSTÍ

10. 8. 2019

Traktory MAXXUM jsou správnou volbou pro každého.

NOVÉ LISY CASE IH U ČESKÝCH ZÁKAZNÍKŮ

29. 7. 2019

Traktor a lis od CASE IH, to je dokonalé spojení.

VZDĚLÁVACÍ SKLIZŇOVÝ KEMP V RUMUNSKU

19. 7. 2019

Investujeme do vzdělání našich prodejců i mechaniků

JAK VYPADÁ ŘEPKA OLEJKA ZASETÁ TRIEM?

14. 7. 2019

Vzorový porost řepky olejky založený kombinovaným strojem v jednom přejezdu.

Toto jsou internetové stránky společnosti AGRI CS a. s., se sídlem v Hustopečích, Hybešova 14, PSČ 69301, IČO 26243334, zapsané v OR vedeném Krajským soudem v Brně, oddíl B, vložka 3582. Společnost AGRI CS a.s. je členem koncernu AGROFERT.