MAGNUM 380 CVX V PODNIKU AGROMASO DŘEVČICE

Spokojenost se značkou CASE IH vedla k nákupu dalšího traktoru.

Ondřej Adamčík, AGRI CS a.s. , 15. 2. 2019

Na základě dobrých zkušeností se rozhodli pro dalšího zástupce značky CASE IH.

Společnost AGROMASO spol. s.r.o. sídlí nedaleko hlavního města Prahy, v obci Dřevčice v okrese Praha Východ, jen pár kilometrů od zemědělského podniku AGRODRUŽSTVO Brázdim. Tento zemědělský podnik hospodaří na 1300 hektarech zemědělské půdy a řadí se mezi velmi úspěšně hospodařící podniky ve svém regionu. V rostlinné výrobě se podnik zaměřuje na pěstování obilovin, luštěnin a řepky olejky.

AGROMASO bylo v rámci České republiky jedním z prvních podniků, který si před třemi lety pořídil velký kolový traktor MAGNUM nové generace. Spolehlivost a spokojenost se značkou CASE IH v tomto podniku panuje již dlouhá léta, proto se nejenom kvůli těmto vlastnostem, ale také díky spokojenosti se servisem a službám společnost AGRI CS a.s. rozhodli pořídit MAGNUM 380 CVX jako nástupce, v té době nejsilnějšího traktoru v podniku, modelu MAGNUM 335.

Stejně jako většina zemědělských podniků, využívá i podnik AGROMASO svůj MAGNUM hlavně pro tahově náročné polní práce. MAGNUM je u nás v podniku nasazen hlavně během jarních příprav na setí a následně při zpracování půdy během léta, jako jsou podmítky, podrývání a samozřejmě nejvíce si „zamaká“ na podzim, kdy připravuje pozemky opět před založením ozimů. MAGNUM je agregován s kompaktorem a diskovým podmítačem o záběru 8 metrů, pro hloubkové zpracování půdy využíváme kypřiče o záběru 5 a 6 metrů. Vytížení najde také při agregaci s 3 metrovým dlátovým pluhem,“ popisuje nasazení traktoru Jaroslav Beran z podniku AGROMASO.

Plynulá převodovka: pro nás nejlepší volba

Všichni zástupci modelové řady MAGNUM jsou vybaveni 6 válcovými motory FPT o objemu 8,7 litru. „Síla a nízká spotřeba, tak bych charakterizoval MAGNUM 380 CVX. Při jednotlivých pracích se spotřeba pohybuje přibližně takto: 10,5 l/ha při práci s hloubkovým kypřičem a  5l/ha v nasazení s kompaktorem,“ dodává Jaroslav Beran.

Během návštěvy jsme traktor zastihli při přípravě před setím ozimé pšenice, traktor pracoval s 5 metrovým kypřičem při 90% zatížení motoru a 3% prokluzu. „Jsme si v podniku vědomi přínosu navigace, proto máme traktor osazen satelitním naváděním AccuGuide s příjmem signálu na úrovni EGNOS, traktor nevyužíváme pro setí, takže pro přípravu je tento signál vystačující a dostatečně přesný.

Napříč ČR můžeme pozorovat zemědělce, vlastnící velké polní traktory s různými typy převodovek. Jsou zde tací, kteří říkají, že plynulá převodovka není do tahově náročných prací u takto velkých traktorů vhodná, ale naopak se můžeme setkat i s názory, mezi které jistě patří i tento pana Berana: „Nikdy bych už nevyměnil CVX za nic jiného. Převodovka opravdu nemá chybu, díky čtyřem mechanickým rozsahům nedochází k pozorovatelné ztrátě výkonu traktoru. Jenom se vozím, traktor si dokáže díky systému APM (automatické řízení produktivity) nastavit vhodné otáčky motoru vzhledem k pracovní rychlosti a zatížení.“

„Když jsem do traktoru sedl poprvé a začal s ním pracovat, musím říct, že jsem měl a mám výborný pocit. Traktor překvapil svým výkonem. Nesmím opomenout ani to, že jsme traktor osadili velkými koly, speciálně pro dobré rozložení a snížení tlaku na půdu během příprav. Traktor nejenom, že pěkně vypadá, ale navíc nabízí i výborný komfort – dobře odpruženou nápravu, kabinu, přehledné umístění ovládacích prvků a snadné ovládání.“

Pro více informací si můžete přečíst referenci dalšího uživatele traktoru MAGNUM 380 CVX, kterým je podnik AGRODRUŽSTVO Brázdim. Více informací ze světa značky CASE IH naleznete na Facebooku CASE IH CZ, sledujte nás!

Další články

SETKÁNÍ OBSLUH AXIAL-FLOW NA CASE DNI 2019

23. 5. 2019

I s obsluhou sklízecích mlátiček Axial-Flow se počítá!

KAM VYRAZIT V ČERVNU?

22. 5. 2019

I v červnu v každém koutě ČR s technikou od AGRI CS.

VELKOLEPÁ SHOW CASE DEN JE ZA DVĚŘMI!

13. 5. 2019

Velkolepá polní show a výstava společnosti AGRI CS.

SPECIÁLNÍ LESNÍ TRAKTOR MAGNUM 380 CVXDrive

7. 5. 2019

Značka CASE IH se nebrání speciálním požadavkům zákazníků.

KVĚTEN BUDE PLNÝ AKCÍ

4. 5. 2019

Přijďte se podívat na stroje z portfolia AGRI CS napříč Českou republikou.

Toto jsou internetové stránky společnosti AGRI CS a. s., se sídlem v Hustopečích, Hybešova 14, PSČ 69301, IČO 26243334, zapsané v OR vedeném Krajským soudem v Brně, oddíl B, vložka 3582. Společnost AGRI CS a.s. je členem koncernu AGROFERT.