S ČERVENOU I NADÁLE NA FARMĚ PANA DOMINÍKA

V okolí Žermanic vládnou traktory CASE IH.

Ondřej Adamčík, AGRI CS a.s. , 9. 6. 2019

Tradice traktorů značky CASE IH pokračuje i nadále na farmě pana Igora Dominíka z Žermanic na Frýdeckomístecku.

Pan Igor Dominík založil svou společnost IPD – AGRO, s.r.o. v roce 2015 a postupně tak navázal na tradici svého otce, který začal hospodařit již po revoluci. V současné době hospodaří společně se svým otcem a jednotlivými stroji se oba subjekty technicky doplňují.

Pan Igor Dominík tak v současné době obhospodařuje 85 hektarů zemědělské půdy z nichž 30 hektarů zaujímá orná půda, na které je pěstována pšenice, ječmen, řepka, sója a v letošním roce také pokusně mák. Zbývající část tvoří trvalé travní porosty, které slouží ke sklizni senáží, ročně je pro účely vlastní živočišné výroby slisováno přibližně 400 kusů balíků. 

Plynulá převodovka byla jasná volba

„V roce 2018 jsem se rozhodoval o pořízení nového traktoru, hledal jsem něco slabšího, menšího, ve výkonovém rozpětí 100 až 150 koní. Jelikož máme v rodině bohaté zkušenosti se značkou CASE IH, konkrétně dvěma modely traktorů řady CVX, rozhodl jsem se v této tradici pokračoval a opět si i na svou farmu pořídit traktor značky CASE IH.

Mé představy ideálně splňovala modelová řada MAXXUM, a protože jsem byl zvyklý na plynulou převodovku CVX, pořídil jsem si tedy nový MAXXUM 135 právě s touto převodovkou. V té době se jednalo o částečně inovovanou generaci s omlazeným designem,“ popisuje výběr traktoru Igor Dominík, soukromý zemědělec.

MAXXUM jako traktor pro všestranné využití

„Od pořízení traktoru MAXXUM jsem získal přesně to, co jsem od něj očekával. Tedy všestranný traktor s dostatečným výkonem. Své uplatnění na farmě traktor najde především při práci v pícninách v agregaci s diskovou žací lištou o záběru 3,5 metru, shrnovačem, výjimečně s lisem na válcovité balíky a při práci v dopravě s vlekem o hmotnosti 14 tun. Ani v zimě traktor nespí a je nasazen v zimní údržbě. Především v dopravě se projeví výhody plynulé převodovky, jako je vysoký komfort, pohodlí a znatelná úspora paliva. Plynulá převodovka CVX dokáže dosáhnout maximální pojezdové rychlosti při snížených otáčkách 1650 ot/min v režimu ECO, shrnuje využití traktoru pan Dominík.

Kabina traktoru MAXXUM je čtyř sloupková, vybavena klimatizací, velkým střešním oknem a ovládáním důležitých funkcí prostřednictvím ergonomické loketní opěrky Multicontroller. „Ve srovnání s původními modely řady CVX se mi na MAXXUMU více líbí přehlednější ovládání, prostorná kabina a lepší systém konstrukce a odpružení přední nápravy,“ dodává zemědělec.

Traktor byl na farmu dodán prostřednictvím našeho autorizovaného obchodního partnera CASE IH na území severo-východní Moravy, společnosti BV – Technika, a.s.

Další články

VYUŽIJTE DOTACE NA NÁKUP TECHNIKY.

29. 5. 2020

Investice do zemědělských podniků na léto 2020.

CASE IH TÝDNY SE BLÍŽÍ

28. 5. 2020

Zprávy z první ruky. Z pohodlí domova on-line a bez cestování. Již brzy!

STEYRÁCI NIKDY NESPÍ. UKAŽ, CO V TOBĚ JE.

26. 5. 2020

Vyfoť svého STEYRA a zapoj se do soutěže o zajímavé ceny.

SPECIÁLNÍ NABÍDKA PRO ŽNĚ 2020

25. 5. 2020

NEJVÝKONNĚJŠÍ AXIAL-FLOW® 9250 ZA CENU MENŠÍHO MODELU

EXTRA BONUSY NA NOVÉ MODELY PUMA

17. 5. 2020

Až 225 koní za cenu 210!

Toto jsou internetové stránky společnosti AGRI CS a. s., se sídlem v Hustopečích, Hybešova 14, PSČ 69301, IČO 26243334, zapsané v OR vedeném Krajským soudem v Brně, oddíl B, vložka 3582. Společnost AGRI CS a.s. je členem koncernu AGROFERT.