DO NOVÉHO PODNIKÁNÍ S NOVÝM TRAKTOREM

OPTUM CVX pracuje k vysoké spokojenosti ve službách Michala Horáka.

Ondřej Adamčík, AGRI CS a.s , 9. 1. 2018

"OPTUM CVX si mě získal technickými parametry, ale také designem," říká Michal Horak, majitel traktoru.

V minulém roce jsme prostřednictvím našeho regionálního obchodního střediska AGRICS Hustopeče dodali nový traktor OPTUM 270 CVX panu Michalu Horákovi, poskytovateli sklizňových služeb a zástupci vozů PERARD. Ten se začal v roce 2017 mimo jiné zabývat poskytováním sklizňových služeb na profesionální úrovni. Traktor jsme uživateli slavnostně předali na prezentační akci CASE DEN 2017.

Jako každý zemědělec nebo podnikatel ve službách se Michal Horák na začátku výběru nového traktoru rozhodoval mezi všemi renomovanými značkami, které jsou na trhu aktuálně dostupné. Nejvíce ho však svými technickými parametry, které jsou jako stvořené pro poskytovatele služeb, zaujal nový traktor v portfoliu traktorů CASE IH, a to traktor modelové řady OPTUM CVX, konkrétně model 270 CVX.

OPTUM CVX. OPTIMÁLNÍ ŘEŠENÍ PRO KAŽDOU PRÁCI

OPTUM CVX představuje v produktovém portfoliu traktorů CASE IH nejmladší přírůstek, jehož vzniku dali možnost samotní evropští zemědělci, kteří si žádali vyšší výkon traktoru s obratnými rozměry. OPTUM CVX je tak sice novinkou, ale vychází z osvědčené koncepce, jednoduchého ovládání a výborných parametrů traktorů PUMA a MAGNUM.

Zemědělec má na výběr mezi dvěma modely s výkonovým rozmezím od 270 do 313 koní. Pod kapotou tyto traktory skrývají šestiválcové motory o objemu 6,7 l s technologií úpravy spalin Hi-eSCR, která nevyžaduje recirkulaci spalin EGR a filtr pevných částic DPF. Tato technologie šetří finanční náklady na údržbu, pomáhá optimalizovat spotřebu paliva a zvyšuje životnost jednotlivých částí motoru.

Efektivní přenos výkonu zaručuje plynulá převodovka CVX s plně automatickým řazením ve čtyřech rozsazích pod plným zatížením. K dosažení lepších tahových vlastností přispívá přední odpružená náprava s tahovým bodem ve středu traktoru. Dalšími přednostmi traktoru OPTUM CVX je například přední dvourychlostní a zadní čtyřrychlostní vývodový hřídel, možnost osazení traktoru nízkotlakými pneumatikami IF o průměru 2,15, plně automatické satelitní řízení AccuGuide nebo maximální povolená hmotnost až 16 500 kg.

OPTUM JE PRO MĚ IDEÁLNÍM TRAKTOREM PRO POSKYTOVÁNÍ SLUŽEB

Právě tyto parametry přesvědčily Michala Horáka, že OPTUM CVX je vhodným traktorem pro poskytování služeb. V rámci sklizňových služeb pracuje OPTUM s tandemovým překládacím vozem PERARD o objemu 25 tisíc litrů, kdy je schopen obsloužit až čtyři výkonné sklízecí mlátičky. Mezi jeho další práce během roku bude například patřit odvoz a překládání obilovin s překládacím vozem do vagonů.

Od začátku žní, do kterých se OPTUM poprvé zapojil na jižní Moravě, až po ukončení ve východních Čechách najel OPTUM více jak 400 motohodin. Průměrná spotřeba paliva činila pouze 10,86 l nafty a 0,44 l AdBlue na hodinu provozu.

Jak svůj výběr traktoru a prozatímní zkušenosti s OPTUMEM hodnotí Michal Horák? „Pro své sklizňové služby jsem hledal TOP řešení. Traktor, na který se mohu spolehnout a který bude plně odpovídat mým požadavkům. Rozhodoval jsem se na základě 2 hlavních kritérií. První je koncept, provedení a parametry traktoru. OPTUM je dokonalou kombinací toho nejlepšího z vyšší kategorie těžkých traktorů MAGNUM a menší řady PUMA. OPTUM tak z obou řad tvoří to nejlepší! Druhým bodem při mém rozhodování sehrál vstřícný a přátelský přístup týmu lidí společnosti AGRI CS. 

Třešničkou na dortu toho všeho je pak samotný design traktoru. Jeho dravý vzhled a úžasné pojetí designu se spoustou moderních prvků, z něj pak dělá neodolatelného krasavce! Mezi další praktické vlastnosti oceňuji na traktoru CASE IH OPTUM 270 CVX jeho úžasný jízdní komfort, perfektní tahové vlastnosti, velmi příznivou ekonomiku provozu, jednoduché ovládání a zážitek luxusního svezení!

Nechci pro české zemědělce poskytovat standardní a běžnou práci. Moje vize a směr sklizňových služeb je pomáhat českým zemědělcům dělat zodpovědnou práci na vysoké technologické úrovni a TOP sklizňovou službu. V tom všem mě CASE IH OPTUM 270 CVX podrží a pomůže dosáhnout slíbených hodnot!“ uzavírá Michal Horák, poskytovatel sklizňových služeb.

V případě zájmu můžete kontaktovat přímo zákazníka na čísle +420 720 506 621. Máte i Vy svou fotografii s traktorem OPTUM CVX, kterou byste rádi ukázali ostatním? Přidejte se i Vy na náš Facebook CASE IH a podělte se s námi!

Další články

Pásy a kola - QUADTRAC exkluzivně v TRUCK ARÉNĚ

21. 6. 2018

Nejsilnější traktor na světě mezi kamiony.
23.6.2018, TRUCK ARENA, Šikland na...

OHLÉDNUTÍ ZA DNEM S AGRICS

20. 6. 2018

Reportáž z proběhlé akce DEN S AGRICS.

PUMA 150 V PODNIKU FARMA STONAVA

18. 6. 2018

PUMA 150 u nás nahradila výkonově ekvivalentní traktor českého výrobce.

POZVÁNKA NA PÍCNINÁŘSKÝ DEN RYBNÍKY

14. 6. 2018

Zveme Vás na pícninářský den AGRICS Rybníky.

EFEKTIVNÍ ZPRACOVÁNÍ PŮDY POMOCÍ SENZORU

11. 6. 2018

Novinka od značky CASE IH - půdní senzor pro regulaci hloubky zpracování a setí.

Toto jsou internetové stránky společnosti AGRI CS a. s., se sídlem v Hustopečích, Hybešova 14, PSČ 69301, IČO 26243334, zapsané v OR vedeném Krajským soudem v Brně, oddíl B, vložka 3582. Společnost AGRI CS a.s. je členem koncernu AGROFERT.