DVĚ PUMY VE SPOLEČNOSTI 1. HRADECKÁ ZEMĚDĚLSKÁ

"Převodové ústrojí dle přání zákazníka," říká Ing. Jan Mička.

Ondřej Adamčík, AGRI CS a.s. , 3. 6. 2018

Převodové ústrojí dle přání a preferencí zákazníka, stačí si vybrat.

V dalším, tentokrát už šestém týdnu, se společně vydáme za poznáním dalších zákazníků traktorů modelové řady CASE IH PUMA v rámci seriálu "REFERENCE ZÁKAZNÍKŮ TRAKTORŮ PUMA". V dnešním díle bychom Vám rádi představili zemědělskou společnost 1. Hradecká zemědělská, a.s. se sídlem v Brance u Opavy.

Tato společnost se zaměřuje na zemědělskou výrobu, která zahrnuje rostlinnou, tak také živočišnou výrobu. Celkově společnost obhospodařuje 1930 hektarů orné půdy a 360 hektarů trvalých travních porostů. Mezi pěstované plodiny s tržní produkcí se řadí pšenice, ječmen, triticale nebo řepka olejná. Značný podíl plodin pěstovaných na orné půdě zabírá kukuřice pěstována pro potřeby živočišné výroby.

V živočišné výrobě společnost chová 1000 kusů hovězího dobytka. V roce 2012 společnost získala titul Zemědělec roku v Moravskoslezském kraji a o rok později tento titul opět obhájila.

Pro vykonávání jednotlivých prací společnosti slouží také traktory značky CASE IH. Od roku 2010 pracuje v podniku PUMA 210, která za osm let provozu dokázala bez vážné poruchy „natočiti“ 11 352 motohodin a v podniku pracuje i nadále. Po dobrých zkušenostech s tímto modelem se společnost rozhodla v roce 2017 provést další investici a zakoupila model PUMA 185 s maximálním výkonem 225 koní v provedení s mechanickým převodovým ústrojím Powershift.

PŘEVODOVÉ ÚSTROJÍ JSME ZVOLILI NA PŘÁNÍ OBSLUHY

„Kvůli obsluze jsme zvolili traktor s klasickým převodovým ústrojím Powershift, na které byla obsluha zvyklá z předchozího traktoru. Jednodušší převodové ústrojí sebou přináší i méně elektroniky, obsluha tuto vlastnost velmi oceňuje, ovládání je tak pro ni snazší. Modelová řada PUMA je u nás ve společnosti 1. Hradecká zemědělská charakteristická tím, že je velmi univerzální, hodí se zkrátka pro vykonávání každé práce od práce na poli až po dopravu,“ říká Ing. Jan Mička, agronom podniku.

Rozsáhlé pracovní využití lze potvrdit tím, že traktory PUMA jsou nasazeny například s návěsy AGRIMEGA od českého výrobce ZDT Nové Veselí. Dále pracují s diskovým podmítačem, pluhem nebo připravují půdu s kompaktorem nebo smykem.

Chcete se dozvědět více informací z provozu traktorů PUMA s mechanickými převodovkami? Pak se můžete podívat na příběh pana Jana Duspivy, obsluhy traktoru PUMA 150, nebo podnik NETIS, a.s., kde pracuje PUMA 165. Máte-li zájem o bezplatné zaslání této referenční brožury, dejte nám vědět vyplněním formuláře níže.

|

Další články

Pásy a kola - QUADTRAC exkluzivně v TRUCK ARÉNĚ

21. 6. 2018

Nejsilnější traktor na světě mezi kamiony.
23.6.2018, TRUCK ARENA, Šikland na...

OHLÉDNUTÍ ZA DNEM S AGRICS

20. 6. 2018

Reportáž z proběhlé akce DEN S AGRICS.

PUMA 150 V PODNIKU FARMA STONAVA

18. 6. 2018

PUMA 150 u nás nahradila výkonově ekvivalentní traktor českého výrobce.

POZVÁNKA NA PÍCNINÁŘSKÝ DEN RYBNÍKY

14. 6. 2018

Zveme Vás na pícninářský den AGRICS Rybníky.

EFEKTIVNÍ ZPRACOVÁNÍ PŮDY POMOCÍ SENZORU

11. 6. 2018

Novinka od značky CASE IH - půdní senzor pro regulaci hloubky zpracování a setí.

Toto jsou internetové stránky společnosti AGRI CS a. s., se sídlem v Hustopečích, Hybešova 14, PSČ 69301, IČO 26243334, zapsané v OR vedeném Krajským soudem v Brně, oddíl B, vložka 3582. Společnost AGRI CS a.s. je členem koncernu AGROFERT.