TŘI TRAKTORY PUMA V ZEVA CHLÍSTOVICE

"Kdo ví, jak se tato převodovka chová v dopravě, tak by už jinou nechtěl. "

Ondřej Adamčík, AGRI CS a.s. , 6. 5. 2018

První PUMA byla zakoupena v roce 2008. Dnes podnik vlastní už celkem tři zástupce této úspěšné řady.

V dnešním díle seriálu "REFERENCE ZÁKAZNÍKŮ TRAKTORŮ PUMA“ se z Beskyd vydáme do středních Čech, konkrétně do obce Chlístovice nacházející se nedaleko Kutné Hory, kde se nachází stejnojmenný zemědělský podnik ZEVA CHLÍSTOVICE, a.s.

Společnost se zabývá především rostlinnou a živočišnou výrobou, ve které se zaměřuje na produkci obilovin a olejnin. Živočišná výroba je poté zaměřena na chov skotu bez tržní produkce mléka. V současné době společnost hospodaří na celkové výměře 1650 hektarů orné půdy. Dalších téměř 150 hektarů je určeno pro trvalé travní porosty.

V minulém díle jsme Vám představili farmu pana Budinského, soukromého zemědělce, dnes se podíváme na zkušenosti s traktory modelové řady PUMA v podniku ZEVA CHLÍSTOVICE trochu z jiného pohledu, a to z pohledu obsluhy traktoru.

TŘI TRAKTORY PUMA. JEDEN PODNIK.

„V podniku v současné době provozujeme tři traktory PUMA. První zakoupenou Pumou byl v roce 2008 model 210, který má v současné době najeto již více než 11 108 motohodin. Tento traktor je oproti nejnovějším přírůstkům vybaven ještě klasickou mechanickou převodovkou Powershift,“ říká na úvod našeho setkání Martin Vojta, obsluha traktoru PUMA 240 CVX.

„S postupným navyšováním výměry se rozrůstal i strojový park. V roce 2016 proto podnik zakoupil model PUMA 240 CVX. Jak je již z označení patrné, je tento traktor vybaven plynulým převodovým ústrojím CVX. Volba tohoto převodového ústrojí v novém traktoru byla jednoznačná, protože traktor je v průběhu celého roku nasazen primárně v dopravě s tříosým návěsem ZDT MEGA. Kdo ví, jak se tato převodovka chová v dopravě, tak by už jinou nechtěl. Nejenom jednoduché ovládání, ale hlavně úspory jsou pro tuto převodovku klíčové. I nejmladší PUMA, která byla do podniku zakoupena v roce 2017 je opět s CVX převodovkou,“ dodává Martin Vojta.

Během celého roku patří mezi hlavní práce těchto traktorů doprava. Díky dostatečnému výkonu jsou ale zapojeny také do zpracování půdy, kde pracují například s pluhem, podílejí se na zpracování půdy po sklizni s diskovým podmítačem nebo na přípravě půdy s kompaktorem.

LOKETNÍ OPĚRKA NA DOSAH RUKY

„Během všech těchto prací se mi na traktoru PUMA líbí především jednoduché ovládání. Loketní opěrka Multicontroller sdružuje veškeré nejčastěji používané ovladače, takže je vše pěkně na dosah ruky a lehce nastavitelné pomocí dotykového monitoru AFS 700. Převodovka CVX je snadno ovladatelná – plynulé zpomalování nebo zrychlování je otázkou pouhého posouvání joysticku. Musím dále také ocenit komfortní kabinu a dostatečný výkon motoru, který s navýšením činí až 270 koní, takže traktor je vhodný do všech prací,“ uzavírá Martin Vojta, obsluha traktoru PUMA 240 CVX.

Kam se vydáme příště? To se dozvíte opět za týden. Neváhejte proto sledovat naše facebookové stránky CASE IH CZ. Máte-li zájem o bezplatné zaslání brožury "REFERENCE ZÁKAZNÍKŮ TRAKTORŮ PUMA“, vyplňte a odešlete prosím formulář níže.

|

Další články

TRIO 650 PŘI ZAKLÁDÁNÍ POROSTŮ ŘEPKY OLEJKY

16. 10. 2018

Úspěšná DEMO TOUR stroje TRIO 650 v agregaci s traktorem QUADTRAC 620.

LIS RB 545 SILAGE PACK V TESTECH LANDWIRT

15. 10. 2018

Přečtěte si článek z testování lisu CASE IH s kombinovanou baličkou.

Ohlédnutí – STEYR DEMO TOUR 2018

11. 10. 2018

Prohlédněte si záběry z polního dne STEYR. Více...

10% SLEVA NA NOVOU MLÁTIČKU CASE IH!

9. 10. 2018

Nečekejte na čápa, ta nejlepší nabídka CASE IH je tady!

VELKÝ DEN STEYR SE BLÍŽÍ

2. 10. 2018

Přečtěte si o velké polní akci STEYR příští týden.

Toto jsou internetové stránky společnosti AGRI CS a. s., se sídlem v Hustopečích, Hybešova 14, PSČ 69301, IČO 26243334, zapsané v OR vedeném Krajským soudem v Brně, oddíl B, vložka 3582. Společnost AGRI CS a.s. je členem koncernu AGROFERT.