ŠETRNOST NA PRVNÍM MÍSTĚ

Čeští zemědělci si čím dál tím více uvědomují zvyšující se potřebu šetrně sklizeného zrna

Leona Petrášová, AGRI CS a.s. , 20. 6. 2019

Sklízecí mlátičky AXIAL-FLOW. Jednička v šetrnosti!

Hlavním důvodem rostoucích preferencí rotorových strojů u zemědělců je zejména šetrně sklizené zrno. Sklizeň, která má vrátit vynaložené náklady za celý rok, musí přinést ty nejlepší výsledky. Každé zrnko se počítá. I když se to zdá jako zanedbatelné, ve výsledku to může hrát významnou roli. 

AXIAL-FLOW pro každého

Šetrnost k zrnu není pouze doménou velkých farem. CASE IH reaguje na požadavky zákazníků z celého světa. Pro Evropské zemědělce byl dokonce upraven axiální rotor tak, aby se co nejvíce přizpůsobil místním podmínkám.  Na malé a střední zemědělské podniky dodáváme model 140, velké farmy a službaři využívají model 250.

Velmi exkluzivní doménou v dodávaných strojích je kombajn se systémem AFS Harvest CommandTM, který reaguje na tři nejčetnější podněty od zemědělců a službařů. Jsou to projevy únavy obsluhy, zejména ve večerních hodinách, kdy dochází ke zbytečnému snížení pojezdové rychlosti. Druhým podnětem jsou výnosově nevyrovnané porosty v rámci jednoho pozemku. Zvyšující se počet případů, kdy v podnicích ubývají zkušení kombajnéři, byl třetím podstatným důvodem k vývoji systému AFS Harvest CommandTM. Tato pokročilá technologie zjednodušuje sklizeň aktivním snímáním parametrů sklízecí mlátičky a optimalizací nastavení stroje s cílem maximalizovat kvalitu zrna a minimalizovat ztráty, bez ohledu na úroveň obsluhy. Mezi dodávanými moderními technologiemi, které dokážou pomoci s velmi diskutovaným tématem utužením půdy, patří technologie CTF, neboli systém řízeného pohybu strojů na poli. Díky tomuto systému si ve speciálním software pomoci počítače nebo přímo v navigaci v kabině kombajnu lze vytvořit mapy pozemků, kde se v závislosti na tvaru, svažitosti a výskytu překážek (sloupů, skruží) naplánují trvalé kolejové řádky, po kterých se budou jednotlivé stroje (traktory, sklízecí mlátičky, samojízdné postřikovače aj.) při každé pracovní operaci pohybovat.

Dodání pro sezónu 2019

Vy, kteří jste zjistili, že potřebujete dodat kombajn ještě pro tuto sezónu, stále máte možnost pořízení té nejšetrnější sklízecí mlátičky na trhu. Pro více informací se prosím obraťte na:

Ing. Roman Nedoma

produkt manager pro sklizňovou techniku CASE IH a MacDon

+420 725 998 134, nedoma@agrics.cz

Další články

POSEZÓNNÍ PROHLÍDKY STROJŮ CASE IH A STEYR

18. 11. 2019

Získejte slevu na originální náhradní díly a značkové oleje.

NOVÉ SYSTÉMY PRO SPRÁVU PROVOZU STROJŮ

17. 11. 2019

Oficiální představení nových portálů CASE IH na výstavě Agritechnica.

STROJ ROKU 2020 PRO NOVÝ LIS LB 436 HD

13. 11. 2019

Značka CASE IH získala další prestižní ocenění.

PUMA S NOVÝM DESIGNEM OFICIÁLNĚ PŘEDSTAVENA

10. 11. 2019

AGRITECHNICA představuje novinky pro rok 2020!

S CASE IH AXIAL-FLOW NEŠLÁPNETE VEDLE

4. 11. 2019

Jak si vybrat sklízecí mlátičku aneb proč sáhnout po Axial-Flow 

Toto jsou internetové stránky společnosti AGRI CS a. s., se sídlem v Hustopečích, Hybešova 14, PSČ 69301, IČO 26243334, zapsané v OR vedeném Krajským soudem v Brně, oddíl B, vložka 3582. Společnost AGRI CS a.s. je členem koncernu AGROFERT.