SILVERCUT DISC S FC/RC

Vzadu nesené žací stroje se středový zavěšením žací lišty a s prstovými kondicionéry (FC) či s gumovými mačkacími válci (RC). Umožňují rychlejší proschnutí píce a tím i vyšší efektivitu práce.

Nastavitelné klapky garantují perfektní rozdělování píce v jakýchkoliv pracovních podmínkách. Hydraulické odlehčení lze nastavovat během jízdy.

Kondicionéry jsou důležitou součástí technického vybavení moderního zemědělce. Žací stroj s kondicionérem seče píci, láme ji, popř. mačká a rozdružuje ji během jedné pracovní operace. Tím ušetříte jednu pracovní operaci (čechrání), podstatně se zkrátí doba sušení a minimalizuje se riziko působení nepříznivého počasí.


3letá záruka*
Dlouholeté testy, 100 % jakostní kontrola, robustní konstrukce.

QCS - Systém rychlé výměny nožů
Snadný a časově úsporný systém výměny nožů na poli.

 

DDSS - Pojistka proti přetížení
Spolehlivý a nejjednodušší systém pro ochranu žací lišty.

CSS - Jištění při najetí na překážku
Kinematický systém ochrany v případě najetí na překážku.

 

HPS - Hydropneumatické odlehčení
Garantuje jak přesný řez, tak i čistou a kvalitní píci.

Stabilizace pomocí hydrauliky
Spolehlivé zvedaní a kvalitnější kopírování terénu.

 

FC - Prstencový kondicionér
Intenzitu mačkání lze nastavit, čímž lze docílit optimální kvality.

RC - Kondicionér s gumovými válci
Intenzitu mačkání lze nastavit, čímž lze docílit optimální kvality píce.

*Platí pro stroje vyrobené od roku 2020.


TECHNOLOGIE SILVERCUT

Objevte s námi výhody technologie žacích strojů SILVERCUT. Rozkliknutím jednotlivých vlastností zjistíte více.

HYDROPNEUMATICKÉ ODLEHČENÍ

Systém hydropneumatického odlehčení garantuje jak přesný řez, tak i sklizeň čisté a kvalitní píce. Snadné a pohodové sečení v jakémkoliv terénu v různých pracovních podmínkách. Stupeň  odlehčení lze snadno a rychle upravit i v průběhu sečení.

KOPÍROVÁNÍ TERÉNU

Žací stroj neustále kopíruje terén a garantuje tak rovnoměrné sečení a čistou píci. Výsledkem je rovnoměrně posečená tráva a nepoškozený drn. Maximální úhel přizpůsobení nahoře činí -15° a +35°.

ŽACÍ LIŠTA

Během sečení je nejdůležitější, aby posečená tráva nepůsobila  za žací lištou jako překážka. Z tohoto důvodu jsme vyvinuli žací lištu se speciálně tvarovanými disky, které zajišťují rychlý a efektivní průchod píce přes žací lištu, a to i ve svažitém terénu. Pružiny QCS (systém rychlé výměny nožů) umožňují stažení nožů při nárazu na překážku. Držáky nožů lze vyměňovat jednotlivě.

POJISTKA PROTI PŘETÍŽENÍ

Ve firmě SIP vyvinuli v roce 2007 novou generaci žacích lišt, v nichž byl poprvé zakomponován systém DDSS (jištění proti přetížení). Od té doby jsme neobdrželi jediný požadavek na uplatnění záručního plnění. Čtyři mosazné kolíky umožňují nerušenou práci v případě přetížení disků. Přetížením mosazných kolíků se eliminuje působící síla a žací lišta se nepoškodí.

PRSTOVÝ KONDICIONÉR

Intenzitu mačkání lze nastavit. Odolné plastové prsty ve tvaru Y se chovají šetrně k drnům a napomáhají uc hovávat živiny v píci. Používáním kondicionéru se zkracuje doba schnutí a snižuje se riziko působení nepříznivého počasí. Tím se zvyšuje kvalita píce.

KONDICIONÉR S GUMOVÝMI VÁLCI

Plynulé nastavení intenzity mačkání napomáhá pro zachování vysokého obsahu živin ve vojtěšce. Malé gumové segmenty na válečcích usnadňují údr žbu, která je pak levnější a rychlejší.

 

Kategorie: Zpracování píce SIP / DISKOVÉ ŽACÍ STROJE

Modely

Název / Parametr Pracovní záběr (m) Hmotnost (kg) Počet žacích disků Počet nožů na disku Požadavek na traktor kW/k
SILVERCUT DISC 300 S FC 2,90 1060 7 2 60/80
SILVERCUT DISC 340 S FC 3,25 1180 8 2 68/90
SILVERCUT DISC 300 S RC 2,90 1160 7 2 60/80
SILVERCUT DISC 340 S RC 3,25 1220 8 2 68/90

 


 STÁHNOUT KATALOG STROJŮ


 KONTAKTUJTE NÁS

Seznam autorizovaných středisek zde.
 
 


STÁHNOUT KATALOG

Toto jsou internetové stránky společnosti AGRI CS a. s., se sídlem v Hustopečích, Hybešova 14, PSČ 69301, IČO 26243334, zapsané v OR vedeném Krajským soudem v Brně, oddíl B, vložka 3582. Společnost AGRI CS a.s. je členem koncernu AGROFERT.