PREMIÉRA PÁSOVÝCH SHRNOVAČŮ SIP

Pásové shrnovače SIP AIR ve spojení s novým Maxxumem ActiveDrive 8!

Ondřej Adamčík, AGRI CS a.s. , 25. 5. 2018

Čistá píce, šetrná sklizeň beze ztrát = pásové shrnovače SIP.

Dvojitá premiéra na českých polích. Přesně tak se dá zhodnotit včerejší ukázka pásových shrnovačů AIR, které se ve spojení s novým modelem MAXXUM ActiveDrive 8 poprvé ukázaly zákazníkům v rámci aktivního předvádění strojů pro sklizen píce SIP ve spojení s traktory CASE IH.

Pásové shrnovače nejsou na českém trhu žádnou novinkou, ovšem toto tvrzení neplatí pro slovinskou značku SIP, která na trh uvádí ojedinělé řešení pásového shrnovače AIR 300 F umístěného v předním tříbodovém závěsu v kombinaci s vzadu taženým provedením AIR 500 T.

Flexibilní pick-up zaručuje bezproblémové kopírování terénu. Co takovéto řešení svému uživateli přináší? Jedná se především o vysokou kvalitu píce bez příměsí a zeminy, která by ovlivňovala následnou kvalitu senáže. Blízko sběracího zařízení se nachází volně otočné plazy neustále reagující na profil terénu. Přidanou hodnotou těchto pásových shrnovačů je také speciální tvar a zahnutí sběracích pružin. Díky speciálnímu tvaru pružin nedochází k nabírání kamenů, které by mohly poškodit sběrací zařízení sběracího lisu nebo sklízecí řezačky. Obsluha si může v závislosti na množství hmoty pohodlně z kabiny řidiče regulovat pracovní rychlost pásových dopravníků a směr shazování materiálu. Během jednoho přejezdu lze tak vytvořit jeden samostatný řádek, dva řádky nebo jeden řádek z maximální šířky necelých 18 metrů. Vpředu nesený shrnovač navíc zabraňuje negativnímu styku kol traktoru s nahrabovaným materiálem - opět tak nedochází ke snižování kvality sklízeného materiálu. Tímto řešením se značka SIP dokáže jednoznačně odlišit od konkurenčních značek.

IDEÁLNÍ KOMBINACE A ZARUČENĚ NÍZKÁ SPOTŘEBA

Druhou hlavní novinkou, představenou na této akci, byl nový MAXXUM s revolučním osmistupňovým převodovým ústrojím ActiveDrive 8. ActiveDrive 8 nabízí celkem osm rychlostních stupňů ve třech skupinách, kdy charakteristika každé ze skupiny je speciálně navržena pro předpokládané zatížení v dané skupině. Nový MAXXUM ActiveDrive 8 je i díky tomuto novému převodovému ústrojí jedním z nejúspornějších traktorů v této třídě – dosahuje o necelých 10 % nižší úspory paliva než jeho nejbližší konkurent v dané třídě. Proto se může pyšnit řadou prestižních ocenění z evropských veletrhů a mezinárodních výstav, kdy nemůžeme nezmínit, že byl na podzim roku 2017 oceněn titulem „Stroj roku“ pro rok 2018. V rámci veletrhu TECHAGRO 2018 pak následně získal titul „Stříbrná medaile“.

Velmi zajímavým parametrem této soupravy je pracovní rychlost. Ve spojením s traktorem MAXXUM vybaveného novou osmistupňovou převodovkou ActiveDrive 8 s automatickým řazením se souprava po pozemku pohybovala pracovní rychlostí 18,5 km/h. Je však nutné říci, že pracovní rychlost je konstruována na rychlost až 20 km/hod. I přes takto vysokou pracovní rychlost bylo zabezpečeno výborné vysbírání posečeného materiálu z pozemku.

Další články

PRÁVĚ TEĎ JE TEN NEJLEPŠÍ ČAS NA POŘÍZENÍ KOMBAJNU ZA AKČNÍ CENU!

18. 9. 2019

PUMA JE TOP STAR!

9. 9. 2019

PUMA píše úspěšný příběh u českých zemědělců.

TEĎ NEBO NIKDY

4. 9. 2019

Vyberte si stroj značky SIP za zajímavou akční cenu.

MAGNUM S NADSTANDARDNÍ ZÁRUKOU

30. 8. 2019

Tovární záruka 2 roky nebo 2 000 hodin již ve standardu pro traktory MAGNUM.

POZVÁNKA NA DEN ZEMĚDĚLCE

30. 8. 2019

Celostátní kontraktační výstava a  předvádění zemědělské techniky.

Toto jsou internetové stránky společnosti AGRI CS a. s., se sídlem v Hustopečích, Hybešova 14, PSČ 69301, IČO 26243334, zapsané v OR vedeném Krajským soudem v Brně, oddíl B, vložka 3582. Společnost AGRI CS a.s. je členem koncernu AGROFERT.