PREMIÉRA PÁSOVÝCH SHRNOVAČŮ SIP

Pásové shrnovače SIP AIR ve spojení s novým Maxxumem ActiveDrive 8!

Ondřej Adamčík, AGRI CS a.s. , 25. 5. 2018

Čistá píce, šetrná sklizeň beze ztrát = pásové shrnovače SIP.

Dvojitá premiéra na českých polích. Přesně tak se dá zhodnotit včerejší ukázka pásových shrnovačů AIR, které se ve spojení s novým modelem MAXXUM ActiveDrive 8 poprvé ukázaly zákazníkům v rámci aktivního předvádění strojů pro sklizen píce SIP ve spojení s traktory CASE IH.

Pásové shrnovače nejsou na českém trhu žádnou novinkou, ovšem toto tvrzení neplatí pro slovinskou značku SIP, která na trh uvádí ojedinělé řešení pásového shrnovače AIR 300 F umístěného v předním tříbodovém závěsu v kombinaci s vzadu taženým provedením AIR 500 T.

Flexibilní pick-up zaručuje bezproblémové kopírování terénu. Co takovéto řešení svému uživateli přináší? Jedná se především o vysokou kvalitu píce bez příměsí a zeminy, která by ovlivňovala následnou kvalitu senáže. Blízko sběracího zařízení se nachází volně otočné plazy neustále reagující na profil terénu. Přidanou hodnotou těchto pásových shrnovačů je také speciální tvar a zahnutí sběracích pružin. Díky speciálnímu tvaru pružin nedochází k nabírání kamenů, které by mohly poškodit sběrací zařízení sběracího lisu nebo sklízecí řezačky. Obsluha si může v závislosti na množství hmoty pohodlně z kabiny řidiče regulovat pracovní rychlost pásových dopravníků a směr shazování materiálu. Během jednoho přejezdu lze tak vytvořit jeden samostatný řádek, dva řádky nebo jeden řádek z maximální šířky necelých 18 metrů. Vpředu nesený shrnovač navíc zabraňuje negativnímu styku kol traktoru s nahrabovaným materiálem - opět tak nedochází ke snižování kvality sklízeného materiálu. Tímto řešením se značka SIP dokáže jednoznačně odlišit od konkurenčních značek.

IDEÁLNÍ KOMBINACE A ZARUČENĚ NÍZKÁ SPOTŘEBA

Druhou hlavní novinkou, představenou na této akci, byl nový MAXXUM s revolučním osmistupňovým převodovým ústrojím ActiveDrive 8. ActiveDrive 8 nabízí celkem osm rychlostních stupňů ve třech skupinách, kdy charakteristika každé ze skupiny je speciálně navržena pro předpokládané zatížení v dané skupině. Nový MAXXUM ActiveDrive 8 je i díky tomuto novému převodovému ústrojí jedním z nejúspornějších traktorů v této třídě – dosahuje o necelých 10 % nižší úspory paliva než jeho nejbližší konkurent v dané třídě. Proto se může pyšnit řadou prestižních ocenění z evropských veletrhů a mezinárodních výstav, kdy nemůžeme nezmínit, že byl na podzim roku 2017 oceněn titulem „Stroj roku“ pro rok 2018. V rámci veletrhu TECHAGRO 2018 pak následně získal titul „Stříbrná medaile“.

Velmi zajímavým parametrem této soupravy je pracovní rychlost. Ve spojením s traktorem MAXXUM vybaveného novou osmistupňovou převodovkou ActiveDrive 8 s automatickým řazením se souprava po pozemku pohybovala pracovní rychlostí 18,5 km/h. Je však nutné říci, že pracovní rychlost je konstruována na rychlost až 20 km/hod. I přes takto vysokou pracovní rychlost bylo zabezpečeno výborné vysbírání posečeného materiálu z pozemku.

Další články

SETKÁNÍ OBSLUH AXIAL-FLOW NA CASE DNI 2019

23. 5. 2019

I s obsluhou sklízecích mlátiček Axial-Flow se počítá!

KAM VYRAZIT V ČERVNU?

22. 5. 2019

I v červnu v každém koutě ČR s technikou od AGRI CS.

VELKOLEPÁ SHOW CASE DEN JE ZA DVĚŘMI!

13. 5. 2019

Velkolepá polní show a výstava společnosti AGRI CS.

SPECIÁLNÍ LESNÍ TRAKTOR MAGNUM 380 CVXDrive

7. 5. 2019

Značka CASE IH se nebrání speciálním požadavkům zákazníků.

KVĚTEN BUDE PLNÝ AKCÍ

4. 5. 2019

Přijďte se podívat na stroje z portfolia AGRI CS napříč Českou republikou.

Toto jsou internetové stránky společnosti AGRI CS a. s., se sídlem v Hustopečích, Hybešova 14, PSČ 69301, IČO 26243334, zapsané v OR vedeném Krajským soudem v Brně, oddíl B, vložka 3582. Společnost AGRI CS a.s. je členem koncernu AGROFERT.