SLOVINSKÁ SÍLA VE VILÉMOVĚ

Společnost ZS Vilémov se podělila o zkušenosti s žací kombinací SIP SILVERCUT. Více..

AGRI CS a.s., Kristýna Poláková , 7. 3. 2019

Značka SIP patří mezi přední světové výrobce strojů na sklizeň pícnin. Svým záběrem je ideální volbou také pro velké podniky. O zkušenosti konkrétně s žací kombinací SILVERCUT o záběru 8 m se s námi podělila Zemědělská společnost Vilémov, která seče pícniny s technikou SIP již třetím rokem.


Největší mléčná farma na Vysočině

Společnost ZS Vilémov, a.s., která se nachází v okrese Havlíčkův Brod, nedaleko známé Sečské přehrady, patří k nejznámějším zemědělským společnostem na Vysočině. Byla založena již v roce 1950 a svou činnost postupně rozšířila na živočišnou výrobu, chov plemenných zvířat, výrobu osiv nebo produkci bioplynu. V současné době hospodaří celkem na 3 500 ha, z čehož asi 500 ha pokrývají louky. Mezi nejvíce pěstované komodity patří obilniny, řepka, kukuřice, jetel, hrách a sója. ZS Vilémov vybudovala v roce 2014 ve spolupráci se společností CEREA, a.s. největší mléčnou farmu na Vysočině, která přímo navazuje na bioplynovou stanici. Chová úctyhodných 1 200 kusů skotu a denně vyrobí přes 30 000 litrů mléka.

Žací kombinace SIP

Společnost pokrývá široké spektrum zemědělské činnosti, a tudíž musí využívat kvalitní a všestrannou techniku. Z důvodu nadprůměrně velkého chovu skotu je potřeba zajistit dostatečné množství kvalitního krmiva. ZS Vilémov se proto rozhodla pro koupi diskových žacích strojů značky SIP, konkrétně kombinaci modelu SILVERCUT DISC 300 F RC a SILVERCUT DISC 800 C RC.

OBR: Žací kombinace SILVERCUT DISC 300 F RC a SILVERCUT DISC 800 C RC nabízí řešení v záběru 8 metrů.

Oba stroje disponují gumovými mačkacími válci, což umožňuje rychlejší proschnutí píce. Hydropneumatické odlehčení garantuje přesný řez a šetrnost k porostu. Díky pojistce proti přetížení nedochází k poškození lišty. Hlavní předností stroje SILVERCUT DISC 800 C RC o pracovním záběru 8 m je vysoká produktivita. Žací kombinace tak představuje ideální řešení pro velké podniky.
 

Spokojenost obsluhy

ZS Vilémov využívá techniku SIP již třetím rokem. Kombinace je agregována s traktorem značky CASE IH, konkrétně s modelem PUMA 225 CVX. Stroje SIP své využití našly předně při sečení trávy a jetele na 700 ha pozemku, které zvládají posekat třikrát během jedné sezóny. Na zkušenosti s oběma stroji jsme se zeptali přímo pana Fouska a pana Dibelky, kteří se stroji pracují a mohou tak kvalitu a výkonnost posoudit nejlépe.


OBR: Obsluha žací kombinace, pan Fousek a pan Dibelka.

Jako optimální provozní rychlost se obsluze jeví rychlost kolem 15 km/h. Co si velmi cení, je nižší výška žacích lišt a tím pádem lepší viditelnost na sečenou plochu. Lepší výhled je dán díky nižší konstrukční výšce stroje. I přes nízkou konstrukční výšku je závěs žacího stroje velmi flexibilní. Zároveň je konstrukce stroje jednoduchá a ovládání je snadné bez složité elektroniky.

Pozitivně hodnotili také vynikající kopírování terénu díky hydropneumatickému odlehčení žacích lišt, které je jednoduše a plynule regulovatelné. Žací lišta se tak snadno přizpůsobí charakteru terénu. Výsledkem je čistší píce, lepší obrůstání porostu po sečení a nižší opotřebení plazů stroje. Jako další výhodu uvádí obsluha způsob jištění disků střižnými kolíky, díky kterému je servisní zásah po poškození disku jednoduchý, rychlý a levný. To bylo pro obsluhu milým překvapením.

OBR: Díky hydropneumatickému odlehčení žací lišta dokonale kopíruje terén, čímž je garantovaná čistota píce a šetrnost k porostu.

Pozitivně ohodnotil stroje SIP i mechanizátor společnosti, inženýr Ondřej Suchomel: „Oceňujeme poměr výkonu a ceny. Za tři roky používání jsme nemuseli řešit žádné poruchy“.

Technika SIP našla ve společnosti ZS Vilémov svoje místo. Společnost se potýká s potřebou sklidit velké plochy a získat kvalitní píci jako krmivo a žací kombinace SIP zvládá tento úkol do posledního stébla.


 

Další články

SETKÁNÍ OBSLUH AXIAL-FLOW NA CASE DNI 2019

23. 5. 2019

I s obsluhou sklízecích mlátiček Axial-Flow se počítá!

KAM VYRAZIT V ČERVNU?

22. 5. 2019

I v červnu v každém koutě ČR s technikou od AGRI CS.

VELKOLEPÁ SHOW CASE DEN JE ZA DVĚŘMI!

13. 5. 2019

Velkolepá polní show a výstava společnosti AGRI CS.

SPECIÁLNÍ LESNÍ TRAKTOR MAGNUM 380 CVXDrive

7. 5. 2019

Značka CASE IH se nebrání speciálním požadavkům zákazníků.

KVĚTEN BUDE PLNÝ AKCÍ

4. 5. 2019

Přijďte se podívat na stroje z portfolia AGRI CS napříč Českou republikou.

Toto jsou internetové stránky společnosti AGRI CS a. s., se sídlem v Hustopečích, Hybešova 14, PSČ 69301, IČO 26243334, zapsané v OR vedeném Krajským soudem v Brně, oddíl B, vložka 3582. Společnost AGRI CS a.s. je členem koncernu AGROFERT.