I LIS CASE IH DOKÁŽE BÝT CHYTRÝ!

Automatizace procesu lisování u válcovitých lisů CASE IH RB.

Ondřej Adamčík, AGRI CS a.s. , 6. 2. 2020

Lisy CASE IH RB s funkcí automatizace lisování SmartBale.

Značka CASE IH je známá nejenom jako výrobce traktorů, ale taktéž jako producent kvalitní sklizňové techniky. Z výrobního závodu z polského Plocku ročně sjíždí stovky lisů, které zde značka CASE IH vyrábí, ať už jde o lisy jednoduché s pevnou komorou RB 344, profesionální lisy s pevnou komorou RB 545 nebo v provedení s baličkou pod označením RB 545 Silage Pack.

Velmi oblíbenými jsou však mezi evropskými zemědělci lisy s variabilní komorou RB 455 a 465, umožňující variabilní nastavení průměru balíku v rozmezí 90–150 cm, respektive 90 až 180 centimetrů pro větší model.

RB - oblíbené modely v nabídce

Lisy s označením RB 455/465 jsou svinovací lisy s variabilní komorou tvořenou čtyřmi nekonečnými gumotextilními pásy s pěti profilovanými válci, které mohou být na přání vybaveny řezáním nebo jsou vybaveny bez něj. Celý proces samotného lisování začíná sběrem hmoty. Lisy RB jsou vybaveny nejširším sběračem na trhu o šířce 235 centimetrů. Takto široký sběrač umožnuje lisování i velkých řádků hmoty, prsty jsou pro dokonalé rozprostření hmoty po celé šířce sběrače uspořádány do tvaru písmene „V“. Díky širokým gumotextilním pásům v lisovací komoře o šířce 273 mm se zvýšila celková styčná plocha s balíkem, zásluhou navýšení styčné plochy pak nedochází ke ztrátám materiálu při lisování suché hmoty (seno nebo sláma). Ve spodní části lisovací komory je umístěno pět profilovaných lisovacích válců, které nesou balík a zajišťují bezpečné roztočení v každých podmínkách. Jen tak je umožněno vytvoření pevného jádra, na které se postupně nabaluje další materiál.

SmartBale - automatizace procesu lisování

Lisy RB 455/465 jsou konstrukčně jednoduché, ale zároveň vyspělé lisy – a především chytré. Lisování válcovitých balíků si vyžaduje vyšší pozornost a zkušenost než lisování hranolovitých balíků. Pro snížení námahy obsluhy mohou být tyto lisy vybaveny funkcí SmartBale (chytré lisování). Nejedná se o nic jiného než o funkci komunikace lisu s traktorem, která je zajištěna technologií ISO BUS kategorie III. Aby mohl proces lisování probíhat automaticky, musí být tímto systémem ISO BUS vybaven jak lis, což CASE IH umí, tak také tažný prostředek – traktor.

Funkce SmartBale na lisech RB 455/465 umí totiž ovládat samotný traktor a optimalizovat tak proces lisování. Na základě hustoty řádku lis umí optimalizovat pojezdovou rychlost pro správné plnění, jakmile dosáhne lis požadovaného průměru balíku, umí traktor zastavit, následuje proces ovíjení, otevření komory a opětovné rozjetí soupravy, kdy lis opět vydá traktoru povel – a to vše probíhá zcela automaticky. Tak chytré jsou červené lisy CASE IH! A nejedná se o žádnou novinku, touto funkcí jsou již lisy CASE IH vybaveny více než 4 roky. Co konkurence nyní udává jako „revoluční novinku“, má CASE IH zákazníky odzkoušeno.

Nechte se o kvalitách lisů CASE IH přesvědčit i Vy. Domluvte si předvedení u svého autorizovaného prodejce nebo se pro nový lis CASE IH rozhodněte ještě pro letošní sezonu, nyní s mnoha speciálními bonusy!

Soubory ke stažení:

Další články

NOVÁ MLÁTIČKA S ATRAKTIVNÍM BONUSEM

19. 2. 2020

Sklízejte v roce 2020 s tou správnou sklízecí mlátičkou!

PRVNÍ VESTRUM CVXDrive v ČR!

11. 2. 2020

První dojmy z usednutí za volant DEMO krasavce.

POZVÁNKA NA DNY OTEVŘENÝCH DVEŘÍ STEMP

10. 2. 2020

Těšíme se na setkání v termínu 27. a 28. 2. 2020.

I LIS CASE IH DOKÁŽE BÝT CHYTRÝ!

6. 2. 2020

Automatizace procesu lisování u válcovitých lisů CASE IH RB.

SE ZÁKAZNÍKY CASE IH ZA POZNÁNÍM RAKOUSKA

4. 2. 2020

Výrobní závod CASE IH i poznání hospodaření.

Toto jsou internetové stránky společnosti AGRI CS a. s., se sídlem v Hustopečích, Hybešova 14, PSČ 69301, IČO 26243334, zapsané v OR vedeném Krajským soudem v Brně, oddíl B, vložka 3582. Společnost AGRI CS a.s. je členem koncernu AGROFERT.