VÍTE, V JAKÉM STAVU JE VAŠE PŮDA?

Řešením pro mapování je SoilXplorer!

Ondřej Adamčík, AGRI CS a.s. , 21. 8. 2019

Další pokrok v efektivním zacházení s tím nejcennějším, co máme – půda.

Není Vám lhostejný stav půdy na vašich pozemcích? Zajímá vás obsah živin, potenciální zhutnění nebo struktura a typ půdy na daném pozemku? Patříte-li mezi zemědělce, kteří si na tuto otázku odpověděli kladně, pak pro vás máme řešení, unikátní půdní senzor SoilXplorer pod hlavičkou produktů AGXTEND.

Půdní senzor SoilXplorer vysílá elektromagnetický signál do půdy a čtyři cívky měří vodivost půdy ve čtyřech různých hloubkách. Když je snímač ve výšce 40 cm nad zemí, jedná se o tyto vrstvy: 0–25 cm, 15–60 cm, 55–95 cm a 85–115 cm. Na základě agronomického modelu systém vypočítá strukturu půdy, relativní obsah vody, živin a zhutnění půdy. Manipulace s půdním senzorem je velice snadná, je možné jej upevnit na přední tříbodový závěs traktoru pro agregaci například se strojem na zpracování půdy, kdy senzor navíc umí dle získaných dat regulovat hloubku zpracování půdy nebo je možné mapování provádět pomocí čtyřkoly či osobního automobilu, kde je půdní senzor umístěn na speciálním rámu.

Variabilní zpracování půdy

DepthXcontrol, variabilní ovládání hloubky závěsného stroje optimalizuje v reálném čase pracovní hloubku na základě zjištěného zhutnění, relativního obsahu vody a struktury půdy. Výsledkem bude neustálé zlepšování stavu a struktury půdy a optimalizace činností při zpracování půdy. Pro vaše podnikání to bude znamenat významné zvýšení vaší produktivity a úspory nákladů.

Variabilní dávkování osiva

Snímač SoilXplorer zcela nezávisle identifikuje různé stavy půdy a v reálném čase upravuje dávku osiva přes váš ISO BUS kompatibilní secí stroj na základě relativního obsahu vody a struktury půdy.

Video - práce půdního senzoru

Hlavní funkce - půdní senzor SoilXplorer

  • Mapování půdního profilu pro optimalizaci aplikačních map zajišťuje cílený odběr vzorků půdy podle zón a hloubky
  • Mapování struktury půdy pro dokumentování pronajatého pozemku na začátku a na konci smlouvy
  • Snímání utužení půdy pro variabilní zpracování půdy v rozdílných hloubkách
  • Zjišťování relativního obsahu vody pro zlepšení managementu s půdní vláhou
  • Řízení hloubky závěsných strojů při zpracování půdy v reálném čase
  • Variabilní dávkování osiva při zakládání porostů

Chcete-li pomoci se zhodnocením stavu půdy na vašich pozemcích, kontaktujte produktového manažera, Ing. Petra Nováka, mobil: +420 725 316 896, e-mail: petr.novak@agrics.cz, a domluvte si otestování půdního senzoru u vás v podniku.

Další články

PRÁVĚ TEĎ JE TEN NEJLEPŠÍ ČAS NA POŘÍZENÍ KOMBAJNU ZA AKČNÍ CENU!

18. 9. 2019

PUMA JE TOP STAR!

9. 9. 2019

PUMA píše úspěšný příběh u českých zemědělců.

TEĎ NEBO NIKDY

4. 9. 2019

Vyberte si stroj značky SIP za zajímavou akční cenu.

MAGNUM S NADSTANDARDNÍ ZÁRUKOU

30. 8. 2019

Tovární záruka 2 roky nebo 2 000 hodin již ve standardu pro traktory MAGNUM.

POZVÁNKA NA DEN ZEMĚDĚLCE

30. 8. 2019

Celostátní kontraktační výstava a  předvádění zemědělské techniky.

Toto jsou internetové stránky společnosti AGRI CS a. s., se sídlem v Hustopečích, Hybešova 14, PSČ 69301, IČO 26243334, zapsané v OR vedeném Krajským soudem v Brně, oddíl B, vložka 3582. Společnost AGRI CS a.s. je členem koncernu AGROFERT.