KDO SE BOJÍ, NESMÍ DO LESA

Speciální dodávka dvou lesních traktorů PUMA.

Ondřej Adamčík, AGRI CS a.s. , 4. 5. 2020

Traktory modelové řady PUMA opět potvrzují svou vysokou univerzálnost.

Traktory PUMA jsou nezastupitelnými pomocníky na různorodých farmách, v komunálním i průmyslovém sektoru. O jejich celosvětovém úspěchu svědčí již více než 90 000 vyrobených kusů od roku 2007. Traktory řady PUMA se tak právem řadí mezi jednu z nejprodávanějších modelových řad značky CASE IH a u svých zákazníků jsou velmi oblíbené, a to především i díky příznivé pořizovací ceně ale především díky jejich kvalitě, vysokému komfortu a nespočet možných paketů výbavy a příslušenství, které si můžete jako zákazník při výběru traktoru naspecifikovat.

V následujícím článku bychom se s vámi opět rádi podělil o zajímavé kousky, které koncem března zavítaly do Hustopečích, kde na těchto traktorech proběhla předprodejní prohlídka stroje (PDI) a poté již traktory putovaly ke svým majitelům do Moravskoslezského a Jihomoravského kraje. Je nutné podotknout, že tyto traktory byly dodány prostřednictvím našich autorizovaných obchodních partnerů CASE IH – menší model traktoru PUMA 150 X putoval ke svému zákazníkovi od společnosti HM, model PUMA 175 CVXDrive pak dlouholetému uživateli traktorů CASE IH společnosti DVOŘÁK LESY, SADY, ZAHRADY s.r.o. od našeho partnera BV – Technika, a.s.

Traktory do lesa s kompletní originální lesní ochranou CASE IH

V tomto případě není nutné se sáhodlouze vypisovat o jednotlivých vlastnostech dvou dodaných modelů. Ve zkratce se jedná o provedení traktorů PUMA kategorie „malá PUMA“ s menším rozvorem náprav, vybavené šestiválcovými motory o objemu 6,7 litru. Model PUMA 150 je čistě jednoduchý traktor vybavený převodovkou PowerDrive s 19 x 6 rychlostmi řazenými pod zatížením, větší model PUMA 175 CVXDrive je pak vybaven plynulou převodovkou CVXDrive se systémem řízení produktivity APMTM, tempomatem, reverzací Powershuttle nebo oblíbeným děleným dvojitým ručním plynem.

Přejedeme-li k výbavě těchto lesních speciálů. Jedná se o traktory PUMA vybavené originální lesní ochranou CASE IH FORST splňující certifikáty OPS a FOPS. Lesní ochrana je v 6-ti sloupkovém provedení a je vyrobena z vysoce pevnostní oceli. Výhodou je zachování maximální průchodnosti terénem a viditelnosti z traktoru. I přes osazení traktoru lesní ochranou je traktor stále dobře přístupný k jednotlivým místům denní údržby díky umístění rámu na 6-ti bodech s možností rozebrání pro potřebný servis. Maximální bezpečnost pro obsluhy zajištuje mříž střechy kabiny a ochranná mříž zadního okna.

Dále traktorům nechybí kompletní ochrana: boční výztuhy motoru a spodní ochrana převodovky, motoru, palivové nádrže a nádrže AdBlue včetně jednotlivých hydraulických a elektrických systémů, řídících tyčí a hydraulických válců.

Jak se říká, práce v lese je pro tvrdé chlapy, avšak nikdo z nich nechce určitě během svého pracovního dne neustále otáčet krk, aby viděl na pracovní nářadí. Z tohoto jednoduchého důvodu jsou oba traktory PUMA speciálně vybaveny profesionálním otočným řízením. Obsluha traktoru jednoduše přizvedne loketní opěrku, otočí se se sedadlem řidiče o 180 stupňů doprava a najednou se na „zadní“ straně traktoru objeví druhý volant, spojkový, brzdový a plynový pedál. Obsluha zde má i dostatek místa pro nohy, takže v průběhu celého dne je práce s traktorem komfortní a pohodlná. Kompletním otočným řízením včetně volantu je vybaven model PUMA 175 CVXDrive, který bude nasazen v lesní fréze, model PUMA 150 je pak vybaven „pouze“ otočnou sedačkou, toto řešení je vhodné například pro práci se štěpkovačem nebo vyvážečkou.

Detailnější výbava traktoru PUMA 175 CVXDrive

Podíváme-li se na detailnější výbavu většího modelu, najdeme zde například lesní pneumatiky s vyztuženými disky a ochranou ventilků s rozměrem přední 16.9-28 a zadní 20.8-38. Dále nechybí reverzní ventilátor chladičů, hydraulické čerpadlo o výkonu 160 l/min nebo vyhřívání 240V pro motor a převodovky.

PUMA 150 ve výbavě s ochranou i nakladačem

I když menší výkonem, o to zajímavější výbavou. PUMA 150 je osazena profesionálními lesními pneumatikami Nokian Tractor King o rozměru 500/65 R28 150D / 152B a 600/65 R38 King 165D / 167B. V oblasti hydraulického systému najdeme 3. zadní konfigurovatelné mechanické okruhy s možností nastavení průtoku s PowerBeyond deskou hydrauliky a nízkotlakou vratkou.

Pro ovládání čelního nakladače je pak PUMA vybavena dvěma elektrickými středovými vnějšími okruhy s elektronicky ovládaným joystickem pro ovládání 3. funkce. Velkou zajímavostí tohoto traktoru je i osazení předním vývodovým hřídelem.

Jsme rádi, že těmito dalšími dvěma speciálními traktory tak dokážeme ve spolupráci se značkou CASE IH a našimi obchodními partnery reagovat na požadavky našich zákazníků. Věříme, že se traktory dobře v lese zabydlí a PUMA tak opět ukáže, že i v lese je jako doma.

AKČNÍ VÝHODNÁ NABÍDKA 

V současné době stále můžete využít jedinečné akční výhodné nabídky na pořízení nových modelů traktorů PUMA. Stávající modely PUMA 185 - 240 s cenovým bonusem až 120 000 Kč a nové modely PUMA 140 - 175 s bonusem na výbavu 2 000 EUR.

(Brožuru s přehledem si prohlédnete kliknutím na logo)

 

 

Další články

OHLÉDNUTÍ ZA STEYR DEMO TOUR 2020

1. 10. 2020

Tři zastávky rakouské flotily na Slovensku a v České republice.

Osvědčené a výkonné návěsy značky AGRI TRANSPORT

25. 9. 2020

Výkonnější dvounápravové návěsy pro maximální efektivitu.

Dokážeme měřit výkon od FARMALLA až po QUADTRACA

23. 9. 2020

Nová výkonová brzda v Tišicích u Mělníka. Více…

Nová Puma v akci

18. 9. 2020

Chcete se podívat zblízka na novou Pumu?

Sklízejte příští rok s kombajnem Axial-Flow

14. 9. 2020

Vyberte si nový kombajn teď s 10% slevou. Příští rok tak můžete sklízet kvalitně, rychle a bez starostí.

Toto jsou internetové stránky společnosti AGRI CS a. s., se sídlem v Hustopečích, Hybešova 14, PSČ 69301, IČO 26243334, zapsané v OR vedeném Krajským soudem v Brně, oddíl B, vložka 3582. Společnost AGRI CS a.s. je členem koncernu AGROFERT.