SPOKOJENOST SE ZNAČKOU SIP

Přečtěte si příběh spokojeného uživatele značek SIP a traktorů CASE

7. 11. 2016

Zákazník: Ing. Jiří Zadrobílek

                  FARMA KLEBŠ – Borovnička, okr.Trutnov

       Provozuji farmu od roku 1999. Na farmě hospodařím na výměře 80 ha. Věnuji se chovu mastného skotu a ovcí. Vzhledem k mému zaměření je pro mě klíčovou sklizeň pícnin a to v co nejvyšší kvalitě. Využití kvalitní techniky na sklizeň pícnin má u mě tu nejvyšší prioritu a proto jsem přijal pozvání na předváděcí akci značky Steyr a SIP, kterou pořádala kousek od mé farmy v obci Horní Brusnice, okr.Trutnov firma Cerea a.s. a dovozce značky SIP do ČR firma AGRI CS a.s.. S pozvánkou na tuto akci mě oslovil pan Jiří Novák, který jako regionální prodejce značek Steyr a SIP u nás působí a zastupuje firmu Cerea a.s..

     Akce se konala 2.června 2016 v Horní Brusnici, okr.Trutnov a jednalo se o praktické předvedení kolových traktorů zn. Steyr a pícninářského programu zn.SIP. Na tuto akci jsem byl zvědavý hned z několika důvodů. Prvním důvodem bylo mé již starší vybavení techniky na sklizeň pícnin a tím druhým důvodem bylo, že jsem byl stále majitelem staršího čelního sečení a obraceče zn.SIP. V době, kdy jsem tuto techniku kupoval mě k jejímu nákupu přesvědčila hlavně pořizovací cena strojů, která byla v porovnání např. se značkou Pottinger pomalu na polovině. V průběhu let, kdy mi tato technika sloužila jsem dospěl k názoru, že svou kvalitou není úplně nejkvalitnější, ale přesto jsem tuto techniku vcelku bez problémů udržoval v provozu a sloužila mi.

       Praktické ukázky na předváděcí akci značek Steyr a SIP mi ukázaly, že ve výrobě značky SIP došlo k opravdovému posunu z hlediska kvality a profesionální technologie. Následně jsem využil možnosti vyzkoušet si sečení značky SIP v agregaci s mým traktorem zn.CASE Maxxum 110. Na traktor jsem upnul čelní sečení SIP Silvercut 300F a boční sečení Silvercut 380S. Na ovládání a seřízení uvedeného sečení jsem si zvykl velmi rychle a kvalita posečeného travního porostu se mi líbila. Následně jsem ještě vyzkoušel obraceč pícnin SIP Spider 685/6 a i tento stroj mi vyhovoval a z prací stroje jsem byl velmi spokojený. Rozhodl jsem se proto pro obměnu svého stávajícího pícninářského vybavení za nové stroje zn.SIP které jsem si odzkoušel a jejich práce mi naprosto vyhovovala. V době, kdy jsem se rozhodl zakoupit novou techniku zn.SIP, tak jsem využil možnosti setkat se s pracovníky vývoje a konstrukce z výrobního závodu SIP. Při osobním setkání, které proběhlo za účasti p.Nováka z firma Cerea  a.s. a p.Pilaře z firmy AGRI CS a.s. jsem se zástupci výrobce prokonzultoval mé osobní zkušenosti se stroji SIP, které jsem vlastnil a krátké zkušenosti se stroji nové generace, které jsem se rozhodl zakoupit a používat. Následné praktické ukázky seřízení strojů zástupci výrobce a vyzkoušení uvedeného seřízení při sečení v porostu mě už jen pouze utvrdilo o naprosto diametrálním rozdílu v kvalitě strojů SIP, které jsem vlastnil a se kterými budu moci pracovat nyní. Zároveň jsem se přesvědčil i o důležitosti správného nastavení strojů obsluhou pro její prvotřídní fungování. V současné době jsem se stroji SIP již zpracoval cca 300 ha pícnin. Závěrem bych ještě rád doplnil, že mám pozemky, které jsou permanentně poškozovány černou zvěří a systém odpružení sečení zn.SIP je při správném nastavení natolik propracovaný, že umožňuje bezpečné sečení i při vyšších rychlostech bez rizika poškození žací lišty. Toto u konkurenčních výrobců zn.Pottinger nebo Kverneland, které jsem měl možnost též vyzkoušet nebylo možné.

„Stroje značky SIP se svou kvalitou vyrovnají TOP značkám prodávaným na českém trhu a mohu je jen doporučit !!!“

                                                                                                                                     Ing.Jiří ZadrobíleK

Další články

ŠETRNOST NA PRVNÍM MÍSTĚ

20. 6. 2019

Čeští zemědělci si čím dál tím více uvědomují zvyšující se potřebu šetrně sklizeného zrna

KRALOVICKÁ ZEMĚDĚLSKÁ VÝSTAVA NA HADAČCE

20. 6. 2019

Společná expozice zástupců značky CASE IH!

S ČERVENOU I NADÁLE NA FARMĚ PANA DOMINÍKA

9. 6. 2019

V okolí Žermanic vládnou traktory CASE IH.

TAKOVÝ BYL CASE DEN 2019!

4. 6. 2019

Pořádná porce zábavy, adrenalinu a červených strojů - takový byl CASE DEN 2019!

I CASE IH LIS DOKÁŽE UDĚLAT POŘÁDNÝ BALÍK!

3. 6. 2019

Jsme připraveni vám předvést, co dokáže lis CASE IH.

Toto jsou internetové stránky společnosti AGRI CS a. s., se sídlem v Hustopečích, Hybešova 14, PSČ 69301, IČO 26243334, zapsané v OR vedeném Krajským soudem v Brně, oddíl B, vložka 3582. Společnost AGRI CS a.s. je členem koncernu AGROFERT.