TRAKTORY STEYR V ZEMĚDĚLSKÉM DRUŽSTVU PLUHŮV ŽĎÁR

V Pluhově Žďáru pracují traktory STEYR na poli, tak také i ve stáji.

Ondřej Adamčík, AGRI CS a.s. , 6. 3. 2018

V zemědělském družstvo Pluhův Žďár vsází již několik let na rakouské traktory značky STEYR.

První písemná zmínka o obci Pluhův Žďár pochází z roku 1267. Obec získala pojmenování po svém prvním majiteli, který se jmenoval Pluh z Rabštejna. Zemědělská výroba k Pluhově Žďáru vždy patřila a nejinak je tomu také v dnešní době, jelikož se zde nachází velké Zemědělské družstvo Pluhův Žďár.

V současné době podnik obhospodařuje 2200 hektarů zemědělské půdy, na které pěstuje klasické tržní plodiny jako je například ječmen, pšenice, oves, řepka olejka, kukuřice a zajímavostí je také pěstování máku. Mimo rostlinné výroby se podnik ve velké míře soustředí také na výrobu živočišnou, ve které chová 1000 kusů hovězího skotu.

I když je rostlinná a živočišná výroba navzájem odlišná, vzájemně se v mnoha ohledech doplňují a jedno mají přeci jen společné. Obě odvětví si žádají vysoce spolehlivé traktory, které budou pracovat tehdy, když to bude potřeba. Právě z tohoto důvodu se Zemědělské družstvo Pluhův Žďár rozhodlo pro pořízení traktorů značky STEYR, které jsou typické svou vysokou spolehlivostí a prvotřídní rakouskou kvalitou. V Pluhově Žďáře navíc traktory STEYR provozují jak ve stáji, tak také na poli.

MULTItalent v živočišné výrobě

Od roku 2014 pracuje v živočišné výrobě při práci s krmným vozem a navíc, jak je pro živočišnou výrobu charakteristické, v každodenním nasazení traktor STEYR 4115 Multi. Modelová řada STEYR Multi je nejoblíbenější modelovou řadou traktorů STEYR v České republice. Není totiž tajemstvím, že tato řada vyniká svými skvělými technickými parametry a širokým okruhem využití.

Za více než 3,5 roku každodenního pracovního nasazení má Multi v podniku odpracováno neuvěřitelných 11 577 motohodin. Takové číslo už samo o sobě vypovídá o vysoké spolehlivosti a kvalitním zpracování.

Pan Josef Prágr, mechanizátor družstva, nám k Multimu dodává: Na tomto traktoru oceňuji vysoce výkonný a velice povedený motor. Traktor je sám o sobě vysoce univerzální. Disponuje výbornou viditelností z kabiny díky velkému jednodílnému čelnímu sklu, velmi malý poloměr otáčení, který je obzvlášť při práci v živočišné výrobě velice důležitý. Obsluha si velmi chválí snadné ovládání. Průměrná spotřeba traktoru v krmném voze činí cca 4,59 l/mth.

Nejmladší člen rodiny STEYR

Dalším traktorem značky STEYR, který podnik zakoupil ke konci roku 2015 je model CVT. Konkrétně se jedná o model 6185 CVT. V době naší návštěvy měl traktor najeto 2 500 motohodin. V podniku je tento traktor využíván hlavně v rostlinné výrobě při práci s diskovou žací trojkombinací nebo při předseťové přípravě, kde přijde ke slovu továrně montovaná přesná navigace S-Guide. Hlavní uplatnění však traktor během roku nachází v dopravě, pro kterou je jako stvořený díky plynulé převodovce CVT. V dopravních činnostech pracuje traktor s návěsem, rozmetadlem hnoje nebo aplikační cisternou.

Řada traktorů STEYR CVT je zkrátka univerzál. Svou konstrukcí, výkonem a váhou jsou traktory jako stvořené pro různorodé pracovní nasazení. Navíc dosahují výborné spotřeby paliva. Jsou snadno ovladatelné, komfortní a hlavně spolehlivé. CVT převodovka je dokonalost sama o sobě,“ říká Josef Prágr, mechanizátor družstva.

Další články

Pásy a kola - QUADTRAC exkluzivně v TRUCK ARÉNĚ

21. 6. 2018

Nejsilnější traktor na světě mezi kamiony.
23.6.2018, TRUCK ARENA, Šikland na...

OHLÉDNUTÍ ZA DNEM S AGRICS

20. 6. 2018

Reportáž z proběhlé akce DEN S AGRICS.

PUMA 150 V PODNIKU FARMA STONAVA

18. 6. 2018

PUMA 150 u nás nahradila výkonově ekvivalentní traktor českého výrobce.

POZVÁNKA NA PÍCNINÁŘSKÝ DEN RYBNÍKY

14. 6. 2018

Zveme Vás na pícninářský den AGRICS Rybníky.

EFEKTIVNÍ ZPRACOVÁNÍ PŮDY POMOCÍ SENZORU

11. 6. 2018

Novinka od značky CASE IH - půdní senzor pro regulaci hloubky zpracování a setí.

Toto jsou internetové stránky společnosti AGRI CS a. s., se sídlem v Hustopečích, Hybešova 14, PSČ 69301, IČO 26243334, zapsané v OR vedeném Krajským soudem v Brně, oddíl B, vložka 3582. Společnost AGRI CS a.s. je členem koncernu AGROFERT.