STEYR: PRVNÍ TŘÍDA V LESE

Traktory STEYR jsou originálním řešením pro lesnický sektor.

Ondřej Adamčík, AGRI CS a.s , 19. 9. 2017

STEYR: ORIGINÁLNÍ ŘEŠENÍ PRO PRÁCI V LESE

Traktory od rakouského výrobce STEYR nejsou doménou pouze pro zemědělské účely. V posledních letech si traktory od této značky nacházejí své příznivce také v komunální sféře a lesním sektoru. Ne nadarmo se proto říká, že STEYR je lesa pán – díky svému širokému portfoliu modelů, provedení a originálních řešení má jistě řešení pro každého lesníka, určitě i pro Vás. 

Profesionální lesnický traktor si žádá celou řadu speciálních úprav, se kterými má STEYR bohaté zkušenosti již od roku 1947. Kvůli těmto požadavkům nabízí STEYR ucelený program šitý na míru každého zákazníka. Přímo z výroby tak můžete získat traktor s robustní lesní ochranou kabiny ve čtyř nebo šesti sloupkovém provedení s ochrannou mřížkou střechy a oken, masivní ochranou spodního ránu a ochranou motoru, převodovky, zadní nápravy a palivové nádrže. Pro eliminaci možného rizika zlomení nástupních schůdků nebo zrcátek mohou být tyto části traktory na přání zkráceny.

Pro práci v lesním segmentu nabízí STEYR celkem pět modelových řad. Od nejmenšího a zároveň kompaktního traktoru s příznačným názvem KOMPAKT až po nejsilnějšího koně v lese, model TERRUS CVT.

KOMPAKT: Nejmenší hrdina

Nejmenšími lesními pomocníky, vhodnými pro přibližování dřeva k místě nakládky, jsou modely KOMPAKT. Právě úzká a nízká konstrukce umožnuje těmto modelům vysokou obratnost mezi vzrostlými stromy, která je při této práci velmi důležitá. I přes své malé rozměry nabízí KOMPAKT vysokou zvedací kapacitu tříbodového závěsu a dostatečný výkon v rozmezí od 75 do 115 koní podle zvoleného modelu.

MULTI: Opora každého lesníka

Jestliže naopak hledáte traktor, který je ztělesněním opravdového talentu, pak Vás určitě zaujme modelová řada MULTI – odtud název MULTITALENT. Modelová řada traktorů MULTI dosahuje výkonu až 120 koní, který je dostatečný pro práci s čelním rampovačem či vyvážečkou.

Nová generace těchto traktorů byla vyvinuta s maximálním důrazem na komfort obsluhy, proto nové modely nabízí na přání odpruženo nápravu a kabinu. Hlavní změnou v kabině traktoru je integrovaná loketní opěrka Multicontroller s joystickem pro ovládání čelního nakladače. 

PROFI: Neodolatelný lesní pomocník

Obratný traktor s vysokým výkonem, to je profesionální PROFI CVT a jednodušší model PROFI CLASSIC. Modely PROFI CVT nabízí efektivní přenos výkonu pomocí plynulé převodovky CVT. Traktory PROFI jsou u lesníků velice oblíbené, protože ovládání převodovky CVT je velice snadné a systém aktivní klidové regulace výrazně přispívá k vyšší bezpečnosti při práci ve svažitém terénu.

Řadu PROFI CLASSIC si lze zvolit s dvěma nebo čtyřmi rychlostmi řazenými pod zatížením. Vysoký výkon hydrogenerátoru s průtokem až 125 l/min umožnuje bezproblémovou práci s hydraulickou rukou nebo vyvážečkou.

CVT A TERRUS CVT: Do lesa s maximálním výkonem

Největšími a nejsilnějšími zástupci lesnických traktorů od značky STEYR jsou modely CVT a TERRUS CVT. Tyto modely již nejsou charakteristické svými kompaktními rozměry, za to pod kapotou skrývají potřebný výkon pro pohon lesních fréz a energeticky náročných štítkovačů.

Řada CVT nabízí celkem 7 modelů s šestiválcovými motory s technologií úpravy spalin Ecotech s výkonem od 150 do 270 koní. TERRUS CVT je prémiová řada traktorů, která vyniká řadou zajímavých technických parametrů – dvourychlostní přední vývodový hřídel 1000/1000E, možnost dotížení traktoru na celkových 16 070 kg či výkonný hydraulický systém s průtokem 223 l/min a až 9 vnějšími hydraulickými okruhy.

Všechny modelové řady od traktorů řady PROFI až po TERRUS CVT lze na přání vybavit otočným řízením. Informujte se o lesním programu STEYR u svého autorizovaného prodejce ještě dnes a odvezte si traktor, který představuje první třídu v lese!

Podívejte se na kompletní prospekt originálního řešení STEYR nebo navšivte svého autorizovaného dealera značky STEYR. Slyšeli jste o možnosti pořízení lesního traktoru na dotace? Zde se dočtete více.

Radost se odlišit.

Další články

RAKOUSKÝ MULTI NA JIHOČESKÉ FARMĚ

2. 7. 2018

"MULTItalent na rodinné farmě pana Hrušky."

NOVÝ OPTUM. PROPOJUJE TY NEJLEPŠÍ

28. 6. 2018

Dopřejte si traktor profesionálů. NOVÝ OPTUM CVX s dárkem ZDARMA*.

ODTRHNĚTE SE OD VŠEDNOSTI

25. 6. 2018

Přichází nový MAXXUM s atraktivní cenou!

TŘI TRAKTORY PUMA V PODNIKU ŽEROTÍN

25. 6. 2018

„V našem strojovém parku představují traktory Puma všestranného pomocníka," říká...

Pásy a kola - QUADTRAC exkluzivně v TRUCK ARÉNĚ

21. 6. 2018

Nejsilnější traktor na světě mezi kamiony.
23.6.2018, TRUCK ARENA, Šikland na...

Toto jsou internetové stránky společnosti AGRI CS a. s., se sídlem v Hustopečích, Hybešova 14, PSČ 69301, IČO 26243334, zapsané v OR vedeném Krajským soudem v Brně, oddíl B, vložka 3582. Společnost AGRI CS a.s. je členem koncernu AGROFERT.