AGRONOMICKÝ SYSTÉM, KTERÝ MÁ SMYSL...

ZPRACOVÁNÍ PŮDY A SETÍ / AGRONOMICKÝ SYSTÉM, KTERÝ MÁ SMYSL...

Unikátní technologie pěstování širokořádkových plodin ve TWIN-ROW dvojřádcích dovoluje zvýšit množství jedinců na hektar při zajištění většího prostoru pro růst rostlin, přijímání živin, vláhy a slunečních paprsků.


KOMFORT ROSTLIN JE ZÁKLADEM ÚSPĚCHU

Rostliny pěstované v organizaci porostu TWIN-ROW mají jednotlivé řádky vysety ve vzdálenostech 20 cm – 55 cm – 20 cm – 55 cm se zachováním středové vzdálenosti 75 cm, která dovoluje užití strojů pro ochranu, výživu a meziřádkovou kultivaci v průběhu vegetace.

Technologie TWIN-ROW dovoluje zvýšení počtu jedinců na plochu. Každá rostlina má přitom větší prostor pro růst, přijímání vláhy i živin. Při vysetí 106 000 jedinců kukuřice v organizaci porostu TWIN-ROW tak zajistíte vyšší komfort rostlinám než při vysetí 69 000 jedinců u klasického jednořádku 75 cm.

U porostů TWIN-ROW je zajištěna vyšší míra dopadu přímých slunečních paprsků na list v růstové fázi V7, kdy u jednořádkové technologie 75 cm přijímá kukuřice pouze 30%, a u TWIN-ROW 90% (Farm Journal, 2010).

V suchých obdobích, které jsou pro některé oblasti Česka i Slovenska charakteristické, je také klíčové rychlé zastínění meziřadí pro snížení odparu půdní vláhy a utlumení plevelů.


TECHNOLOGIE NA STROJI


VYBERTE SI SPRÁVNÉ NÁŘADÍ!

Klikněte na typ stroje, který hledáte...

Secí stroje TWIN-ROW 6 – 8 řádků (12 – 16 secích botek)

YPE 6 - 8 řádků

Přesný secí stroj s jednotlivými zásobníky osiva pro každý secí vozík. Možnost organizace porostu jednořádek 75 cm nebo TWIN-ROW dvojřádek. Na přání výbava secího stroje s centrálním zásobníkem granulovaného hnojiva. Více..

Secí stroje TWIN-ROW 12 – 16 řádků (24 – 32 secích botek)

YP 12 - 16 řádků

Výběr z více modelů přesných secí strojů. Možnost organizace porostu jednořádek 75 cm nebo TWIN-ROW dvojřádek. Na přání výbava secího stroje s centrálním zásobníkem granulovaného nebo kapalného hnojiva. Více..

 


Účelem technologie TWIN-ROW je:

  • Organizace porostu s maximálním využitím plochy pozemků

  • Zajistit dostatečnou krmivovou základnu živočišných farem

  • Zvýšit profit zemědělce z každého hektaru

 

Léta praxe u nás a na Slovensku potvrzují, že lze využitím technologie TWIN-ROW dosáhnout zajímavého navýšení výnosu. Průměrně jde u zrnové kukuřice o 8,5%, u silážní o 18%. Avšak tam, kde zemědělci věnují správnou péči i půdní struktuře, dosahujeme opakovaně až 20% navýšení výnosu. Podle výzkumných pracovišť v Německu a Polsku technologie TWIN-ROW zvyšuje také obsah škrobu a to přibližně o 5% a snižuje poměr nežádoucího ligninu.

Protože u TWIN-ROW zůstává zachována středová vzdálenost řádků 75 cm, není problémem  ani sklizeň. Při sklizni na zrno využíváme standardní kukuřičné adaptéry na 75 cm.


DOKUMENTOVÁNÍ POROSTŮ KUKUŘICE

Setí kukuřice stroji Great Plains

setí

Přesný výsev s využitím organizace porostu Twin-Row

setí Twin Row

Vzcházení porostu kukuřice

vzcházení

Detail dvojřádku Twin-Row

detail TR

Rychlé zastínění povrchu půdy

rychlé zastínění povrchu půdy

Porost kukuřice v perfektním stavu

porost kukuřice


TWIN-ROW I PRO SLUNEČNICI, SÓJU ČI ČIROK

Je to otázka velmi rychlé výměny výsevních kotoučů a můžete sít stejným secím strojem Great Plains i jiné plodiny. I slunečnici, sóju či čirok zakládají zemědělci v organizaci porostu TWIN-ROW a dosahují zajímavých výsledků. Pokud se však rozhodnete některou plodinu sít v organizaci jednořádek 75 cm, pak lze u přesného secího stroje Great Plains TWIN-ROW sít ob botku.

řepka olejka

sója

slunečnice


 

logo GP


Co technologií TWIN ROW získáte?

  • Až o 30% vyšší využití plochy pozemku

  • Možnost zvýšení počtu jedinců na hektar

  • Až o 20% vyšší nýnos

  • O 60% intenzivnější příjem dopadu slunečních paprsků na list

  • Rychlé zastínění půdy a snížení vlivu eroze

  • Možnost využití stávající techniky ve vegetaci a pro sklizeň na rozteč 75 cm

  • Více než 15 let zkušeností Great Plains


PROSPEKT KE STAŽENÍ:

 


STUDIE, VĚDECKÉ PRÁCE:


REFERENCE:

Rostislav Jones byl prvním zemědělcem v ČR, který zakoupil přesný secí stroj s technologií TWIN-ROW na reálnou středovou rozteč dvojřádků 75cm. Co ho k rozhodnutí vedlo a jak sklizeň v roce 2012 dopadla?

Chris Bodenhausen získal v roce 2011 prestižní titul nejúspěšnějšího pěstitele kukuřice v Kansasu. Jak mu k výtezství pomohla technologie TWIN-ROW se můžete dočíst zde...

 


 

Kategorie

Toto jsou internetové stránky společnosti AGRI CS a. s., se sídlem v Hustopečích, Hybešova 14, PSČ 69301, IČO 26243334, zapsané v OR vedeném Krajským soudem v Brně, oddíl B, vložka 3582. Společnost AGRI CS a.s. je členem koncernu AGROFERT.