UMĚNÍ PÉČE O PŮDU

Na českém trhu uvádíme novou značku strojů pro zpracování půdy a setí.

Ondřej Adamčík, AGRI CS a.s. , 19. 3. 2018

AGRI FARMING SOLUTIONS

Umění péče o půdu.

V roce 2018 uvádí společnosti AGRI CS na českém trhu novou značku strojů pro zpracování půdy a setí pod vlastním názvem AGRI FARMING SOLUTIONS. Cílem profesionálního týmu odborníků společnosti AGRI CS je především umění porozumět lokálním podmínkám a potřebám zemědělců a na základě těchto získaných zkušeností Vám poté nabídnout danou technologii a stroj.

Je potřeba si uvědomit, že žijeme v době, kdy zemědělci napříč republikou, ale také v celosvětovém měřítku jsou neustále nuceni čelit mnoha nástrahám, se kterými se den, co den musí potýkat. Jedná se především o náhlé výkyvy počasí, které zemědělcům zabraňují provádět dané pracovní operace ve správném agrotechnickém termínu. Vlivem špatného zpracování půdy s nadměrným počtem přejezdů jednotlivých souprav dochází na pozemcích k negativnímu utužení půdy, které rostlinám znemožňuje vývoj a růst v optimálních podmínkách. Kořeny rostlin se nemohou přirozeně vyvíjet a čerpat vodu a živiny ze spodních vrstev půdy, kořeny jsou oslabené a nemohou tak rostlině zajistit stabilní základ pro dosažení optimálních výnosů. V rámci těchto problémů nelze opomenout nízké zastoupení organických hnojiv v půdě, které je způsobeno neustálým snižováním počtu kusů chovaného skotu nebo nevhodné střídání plodin v osevních postupech.

Jsme si vědomi, že se spoustou těchto problémů nedokážeme zemědělcům pomoci, protože se v mnoha případech jedná o globální problémy. Víme však, že Vám dokážeme s využíváním našich strojů a technologií šitých na míru každého zemědělce pomoci s odstraněním negativních dopadů těchto problémů.

Značka AGRI FARMING SOLUTIONS pod svým názvem ukrývá ucelenou nabídku strojů pro zpracování půdy a setí. Stále častěji se však při diskuzích se zemědělci setkáváme, že hledají stroj, se kterým v jednom přejezdu dokáží zpracovat půdu v celém jejím profilu. Tyto stroje se označují jako kombinované stroje pro zpracování půdy a značka AGRI FARMING SOLUTIONS má ve svém portfoliu hned několik zástupců těchto strojů. Pojďme se na jeden z nich podívat z blízka.

TRIO

Tři operace v jednom přejezdu.

Jak je již z názvu patrné, jedná se o unikátní stroj, který je schopen v jednom přejezdu provést hned tři pracovní operace – hloubkové zpracování půdy, následné rozdrobení půdy, promíchání a nařezání posklizňových zbytků ukončené finální konsolidací povrchu. TRIO je pro zemědělce dostupné ve dvou verzích – nesená verze se vyrábí v záběrech 2,5 a 3 metry oproti tomu tažená verze je dostupná v záběrech od 3 do 6,5 metru. Základem strojů TRIO je robustní rám, na kterém jsou uloženy jednotlivé pracovní orgány.

Důležité pracovní orgány

Podrývání

V přední části stroje se ve dvou řadách nachází podrývací slupice, které umožnují hloubkové zpracování půdy až do hloubky 40 centimetrů. Jednotlivé slupice jsou hydraulicky jištěny tak, aby v případě nárazu na překážku nedošlo k negativnímu poškození stroje nebo jeho částí. Jistící tlak podrývacích slupic lze plynule regulovat v závislosti na druhu půdy a pracovních podmínkách. Počet podrývacích slupic na jednotlivých modelech TRIO je variabilní dle záběru pracovního stroje a pohybuje se od 5 až do 13 slupic s roztečí od 50 do 58 centimetrů. Slupice lze osadit různými typy křídel pro maximální přizpůsobení stroje konkrétním podmínkám zemědělce.

Správným a efektivním podrýváním jste schopni zajistit vyšší retenční schopnost půdy zadržovat vodu, podpoříte průchodnost kořenů rostlin půdou a eliminujete projevy eroze.

Promíchání a rozdrobení

Pro vytvoření ideálního seťového lůžka se za řadou podrývacích slupic nachází dvě řady disků, které řežou a promíchávají posklizňové zbytky s půdou. Disky půdu dále drobí a vytváří tak jemnou strukturu, která je důležitá pro správné a souvislé vzcházení rostlin.

Disky jsou na hřídeli uložené zcela nezávisle v páru a poskytují vynikající průchodnost i za nepříznivých pracovních podmínek. Disková sekce lze jednoduše demontovat a jejím vyjmutím tak během necelých 3 hodin získáme profesionální podrývák.

Konsolidace

Finální proces zpracování půdy v jednom přejezdu je ukončen finální konsolidací povrchu pomocí válce Multipack o průměru 760 mm na nesených modelech nebo až 800 mm na tažených modelech. Válec Multipack vyniká vynikajícím samočistícím efektem a výbornou průchodností i při práci za vlhka.

Umí i zasít

Pro ještě vyšší využití už tak všestranného stroje jako je TRIO lze stroj na přání osadit výsevním ústrojím SEEDER pro setí drobnosemenných semen. Osivo je ze zásobníku osiva unášeno proudem vzduchu a přesnost setí je zaručena vlastním GPS přijímačem, který přizpůsobuje dávkování aktuální pojezdové rychlosti. Výsledkem je výrazná úspory času, nákladů i půdní vláhy.

Pro více informací kontaktujte produkt manažera pro stroje AGRI FARMING SOLUTIONS, Ing. Ludvík Balát. - email: balat@agrics.cz, mobil: +420 606 039 328, nebo se informujte u svých autorizovaných prodejců strojů AGRI FARMING SOLUTIONS.

Více se o strojích AGRI FARMING SOLUTIONS dozvíte také na Facebooku AGRI CS a v neposlední řadě nás nezapomeňte navštívit na veletrhu TECHAGRO 2018, kde tyto stroje zažijí svou premiéru na českém trhu.

Další články

SETKÁNÍ OBSLUH AXIAL-FLOW NA CASE DNI 2019

23. 5. 2019

I s obsluhou sklízecích mlátiček Axial-Flow se počítá!

KAM VYRAZIT V ČERVNU?

22. 5. 2019

I v červnu v každém koutě ČR s technikou od AGRI CS.

VELKOLEPÁ SHOW CASE DEN JE ZA DVĚŘMI!

13. 5. 2019

Velkolepá polní show a výstava společnosti AGRI CS.

SPECIÁLNÍ LESNÍ TRAKTOR MAGNUM 380 CVXDrive

7. 5. 2019

Značka CASE IH se nebrání speciálním požadavkům zákazníků.

KVĚTEN BUDE PLNÝ AKCÍ

4. 5. 2019

Přijďte se podívat na stroje z portfolia AGRI CS napříč Českou republikou.

Toto jsou internetové stránky společnosti AGRI CS a. s., se sídlem v Hustopečích, Hybešova 14, PSČ 69301, IČO 26243334, zapsané v OR vedeném Krajským soudem v Brně, oddíl B, vložka 3582. Společnost AGRI CS a.s. je členem koncernu AGROFERT.