NOVÝ VERSUM CVXDrive SE PŘEDSTAVUJE

Doba se mění, vaše požadavky se mění. Nový VERSUM CVXDrive!

Ondřej Adamčík, AGRI CS a.s. , 24. 2. 2019

CASE IH VERSUM CVXDrive – nový pojem pro traktor ve třídě 120 koní.

Značka CASE IH představuje novou modelovou řadu traktorů s názvem VERSUM CVXDrive. Čtyři modely s jmenovitým výkonem od 100 do 130 koní, plynulá převodovka CVX, vysoce komfortní kabina a kompaktní rozměry s malým poloměrem otáčení – všechny tyto vlastnosti charakterizují nový VERSUM CVXDrive!

Pryč jsou dnes již doby, kdy se zemědělci v této třídě spokojili s traktorem s mechanickým ovládáním a nízkou úrovní komfortu. Rodinné farmy se mění a kvůli nedostatku pracovníků si dnes v mnoha případech jezdí s traktorem sami majitelé. Není proto lepší strávit pracovní den v traktoru, který mi nabídne příjemné pracovní prostředí a vysoký komfort? VERSUM CVXDrive v sobě kombinuje traktor s rozměry blízko traktoru LUXXUM s komfortem, možnostmi výbavy, plynulou převodovkou a inovativními prvky, které známe např. z traktoru OPTUM CVXDrive

Výkon v kompaktním balení: motor

Modelová řada traktoru VERSUM CVXDrive zahrnuje čtyři modely s jmenovitým výkonem od 100 do 130 koní, maximální výkon nejvýkonnějšího modelu 130 činí 140 koní. Traktory jsou vybaveny čtyřválcovými motory o objemu 4,5 litru splňující emisní normu STAGE V dosažením patentované technologie selektivní katalytické redukce Hi-eSCR 2. Maximálního točivého momentu 630 Nm lze dosáhnout již při velmi nízkých otáčkách motoru 1300 ot/min u nejsilnějšího modelu VERSUM 130 CVXDrive. Palivová nádrž nabízí objem 180 l a na AdBlue je k dispozici dostatečných 19 l, management volnoběžných otáček a systém řízení produktivity APM zajistí potřebné snížení spotřeby paliva a minimální nutnost doplňování paliva v průběhu pracovního dne.  VERSUM CVXDrive se práce nezalekne - bude pro Vás pracovat jak ve stájích, tak i v náročných polních podmínkách. 

TOP BODY:

 • Technologie Hi-eSCR 2 – patentovaná technologie selektivní katalytické redukce s celkově 13 patenty
 • Motorová brzda – použitím dochází ke zvýšení brzdného účinku a snížení opotřebování brzd
 • Reverzní ventilátor – výborný pro využití při práci v prašném prostředí, jako je například lisování slámy nebo práce v pícninářském sektoru

Vaše nejoblíbenější místo: kabina

Plnohodnotná prostorná kabina se čtyřmi sloupky je důležitou vlastností pro zemědělce, kteří chtějí svůj traktor často agregovat s čelním nakladačem. Kabina může být na přání vybavena čtyřmi různými pakety výbavy včetně balíčku v nejvyšší možné specifikaci s koženým červeno-šedým sedadlem s automatickým pružením dle jízdní situace, odvětráváním, vyhříváním nebo naklápěním hlavové opěrky. 

Ovládání traktoru je převzato z traktorů vyšších modelových řad, kabina je vybavena plnohodnotnou loketní opěrkou Multicontroller, známou z traktorů vyšších výkonových řad.

TOP BODY:

 • Velká prosklená plocha – zaručuje výbornou viditelnost do všech stran, ničím nerušený výhled při práci s čelním nakladačem
 • Loketní opěrka Multicontroller - veškeré ovládání na jednom místě
 • Odpružená přední náprava a kabina - maximální komfort při práci

Maximálně jednoduchá: převodovka

Traktory VERSUM CVXDrive jsou k dispozici pouze s tou nejsnáze ovladatelnou převodovkou na trhu, kterou u traktorů CASE IH představuje plynulá převodovka CVXDrive. VERSUM CVXDrive je navržen pro efektivitu a nízkou spotřebu paliva při každé práci. Převodovka s plynulou změnou převodového poměru s dvojitou spojkou DKT™, technologií automatického řízení produktivity APM a systémem ručního plynu ECO Drive™ zaručuje bezstarostné dosahování těch nejvyšších výkonů, nízké měrné spotřeby paliva, vysokého jízdního komfortu a hladkého řízení. 

TOP BODY:

 • Active Hold Control – udrží traktor se zatížením na místě bez použití brzd, i ve strmém svahu
 • ECO režim – umožnuje dosáhnout maximální pojezdové rychlosti při snížených otáčkách motoru 1 700 ot/min  
 • Agresivita řazení – umožnuje výběr třech režimů agresivity řazení dle prováděné práce

Síla a všestrannost: hydraulický systém a PTO

Zadní tříbodový závěs nabízí zvedací sílu až 5 558 kg. Při agregaci traktoru se závěsným strojem v předním tříbodovém závěsu můžete využit zvedací kapacitu až 2 250 kg. Nová přední náprava kategorie 1,75 nabízí elektro-hydraulickou uzávěrku diferenciálu, odpružení a pro vyšší bezpečnost lze tuto nápravu osadit také systémem brzd. 

Pro agregaci se stroji poháněnými přes vývodový hřídel si lze vybrat ze třech variant zadního vývodového hřídele, ve standardu je traktor vybaven 540/1000 ot/min, na přání pak 540/540E/1000 ot/min, popř. 540/1000E/1000 ot/min. Přední PTO je ve variantě jedno rychlostního hřídele ve variantě 1000 ot/min. Pro výborné tahové vlastnosti lze traktor osadit širokými pneumatikami o rozměru 600/65 R38 na zadní nápravě.

TOP BODY:

 • Výkonný systém - hydraulické čerpadlo s výkonem 110 l/min, maximální zvedací kapacita zadního TBZ 5 600 kg
 • ECO otáčky - znatelná úspora paliva při práci
 • Vysoká hmotnost - maximální přípustná hmotnost traktoru činí 8 800 kg

Padne do rodiny: design

Už na první pohled jde vidět, že VERSUM CVXDrive svým designem zapadá do rodiny traktorů značky CASE IH. S novým modelem budete hrdí na to, že řídíte tento traktor, který svými dynamickými křivkami, poutavým designem, výkonným LED osvětlením a světelným páskem ve světlech masky zaujme nejednoho zemědělce, i vašeho souseda.

 

Rozšíření produktového portfolia o novou modelovou řadu VERSUM CVXDrive tak ještě více posiluje postavení značky CASE IH na světovém trhu. VERSUM CVXDrive je tak odpovědí pro zákazníky žádající to nejlepší ve třídě traktorů s výkonem od 100 do 130 koní. 

Další články

SETKÁNÍ OBSLUH AXIAL-FLOW NA CASE DNI 2019

23. 5. 2019

I s obsluhou sklízecích mlátiček Axial-Flow se počítá!

KAM VYRAZIT V ČERVNU?

22. 5. 2019

I v červnu v každém koutě ČR s technikou od AGRI CS.

VELKOLEPÁ SHOW CASE DEN JE ZA DVĚŘMI!

13. 5. 2019

Velkolepá polní show a výstava společnosti AGRI CS.

SPECIÁLNÍ LESNÍ TRAKTOR MAGNUM 380 CVXDrive

7. 5. 2019

Značka CASE IH se nebrání speciálním požadavkům zákazníků.

KVĚTEN BUDE PLNÝ AKCÍ

4. 5. 2019

Přijďte se podívat na stroje z portfolia AGRI CS napříč Českou republikou.

Toto jsou internetové stránky společnosti AGRI CS a. s., se sídlem v Hustopečích, Hybešova 14, PSČ 69301, IČO 26243334, zapsané v OR vedeném Krajským soudem v Brně, oddíl B, vložka 3582. Společnost AGRI CS a.s. je členem koncernu AGROFERT.