TAK ROZMANITÝ JAKO VAŠE ÚKOLY

VESTRUM CVXDrive je chytrá volba!

Ondřej Adamčík, AGRI CS a.s. , 17. 10. 2019

VESTRUM CVXDrive. Chytrá volba do krmného vozu i pro soukromé farmáře.

Doba se neustále mění, jsme více a více nároční a všechny tyto aspekty moderního světa se postupně začínající zohledňovat také ve vývoji zemědělské techniky. Pryč jsou dnes již doby, kdy otázka maximálního komfortu a pohodlí byla pouze doménou traktorů s výkonem nad 250 koní. Na stále se zvyšující nároky zemědělců reaguje také značka CASE IH, která ve svém produktovém portfoliu představuje nový traktor VESTRUM CVXDrive: kompaktní, prémiový, komfortní a všestranný traktor!

Popis obrázku: První setkání s novým modelem VESTRUM CVXDrive jsme měli možnost zažít během představení novinářům, které se konalo na začátku v září v Rakousku.Této akce se například účastnili "AGRO youtubeři" Milan Špinar a Jan Urban, i obsluha traktoru CASE IH, Libor Nerušil.

Pryč jsou dnes již doby, kdy se zemědělci v této třídě spokojili s traktorem s mechanickým ovládáním a nízkou úrovní komfortu. Rodinné farmy se mění a kvůli nedostatku pracovníků si dnes v mnoha případech jezdí s traktorem sami majitelé. VESTRUM CVXDrive v sobě kombinuje traktor s rozměry blízko traktoru LUXXUM s komfortem, možnostmi výbavy, plynulou převodovkou a inovativními prvky výbavy, které známe např. z traktoru OPTUM CVXDrive. Není proto lepší strávit pracovní den v traktoru, který mi nabídne více než ostatní?

Čtyřválec v kompaktním balení

Pod kapotou těchto obratných traktorů se skrývá čtyřválcový motor o objemu 4,5 litru. To je jistě benefit, který ocení řada zákazníků. Tato modelová řada disponuje celkem čtyřmi modely s jmenovitým výkonem od 100 do 130 koní a 110 až 140 koňmi při maximálním výkonu při úsporných otáčkách motoru 1 700 ot/min do 1 900 ot/min.

Popis obrázku: VESTRUM CVXDrive v provedení s klasickou vysokou střechou. Za povšimnutí stojí velká kola, přední integrovaný tříbodový závěs nebo vývodový hřídel.

Motory splňují nejpřísnější emisní normu Stage V díky patentované technologii řešení emisí a výfukových plynů Hi-eSCR 2. Motor je vybaven pouze diesel-oxidačním katalyzátorem (DOC) a SCR katalyzátorem bez filtru pevných částic DPF a recirkulace spalin EGR. Tímto patentovaným systémem se nejenom zvyšuje samotná životnost motoru, šetří životní prostředí, ale ve značné míře dochází také k úspoře nákladů na servis a údržby. Pro bezproblémový provoz během pracovního dne slouží dostatečná kapacita palivové nádrže o objemu 180 litrů a nádrže na AdBlue o objemu 19 litrů. Excelentní servisní interval motoru činí 600 hodin.

Stvořen pro maximální komfort

Pohodlí a maximální komfort je jeho druhým jménem. Přesně tak by se dala tato modelová řada charakterizovat, jelikož klade vysoký důraz na pohodlí při práci a snadné ovládání. Pro skvělou viditelnost je kabina navržena se čtyř sloupkovou architekturou, kabina může být dle požadavků zákazníka dodána ve variantě nízké nebo vysoké střechy.

Standardní sedadlo - Deluxe

Komfortní sedadlo - Dual Motion

Z pohledu ovládání je v této třidě využito ovládání, které známe z traktorů vyšších modelových řad. Nechybí tedy přehledná loketní opěrka s Multicontrollerem, kde jsou umístěny všechny potřebné ovládací prvky, dvojitý ruční plyn, nastavení hydrauliky, spínání PTO a další. Dle požadavků zákazníka je možno vybrat si rovnou ze čtyřech rozdílných paketů výbavy, počínaje standardním látkovým sedadlem až po luxusní kožené sedadlo s aktivní ventilací, chlazením a vyhříváním Maxumo Evolution. Samozřejmostí je odpružená kabina i odpružená přední náprava.

Popis obrázku: VESTRUM CVXDrive v provedení se střechou s vysokou viditelností, která nabízí téměř ničím nerušený přechod z čelního skla na střešní. Toto řešení je vhodné především pro zákazníky pracující často s čelním nakladačem.

Jednou z novinek v oblasti řešení kabiny, se kterou VESTRUM CVXDrive přichází je možnost vybrat si rovnou ze třech typů provedení střechy. Standardně je k dispozici klasická, v současné době používána, vysoká střecha, pro snížení maximální výšky pro lepší průjezdnost například ve stájích je možné VESTRUM CVXDrive osadit nízkou střechou. Tyto dvě varianty jsou již známy. Novinka spočívá v takzvaném provedení „vysoká střecha s maximální viditelností“, kdy čelní sklo plynule přechází do střešního okna a vy máte tak ještě lepší výhled na čelní nakladač.

Plynulá převodovka CVXDrive

Ve své třídě jedním z mála traktorů je i VESTRUM vybaven tou nejkomfortnější převodovkou na trhu, jakou je plynulá převodovka CVXDrive, navíc s plazivými rychlostmi. Nejenom maximální komfort při jízdě, jednodušší řízení pro méně zkušené obsluhy, lepší ovládání při agregaci s čelním nakladačem, ale primárně také menší spotřeba paliva jsou jednou z mnoha benefitů. Mezi TOP prvky můžeme například zmínit systém automatického řízení produktivity APM, který dokáže na základě pojezdové rychlosti dokonale sladit převodový poměr vzhledem k otáčkám motoru. Díky tomu je zaručena nejnižší možná spotřeba paliva. Mezi další funkce lze zařadit aktivní klidovou regulaci, reverzaci pod zatížením PowerShuttle, dvojitý ruční plyn ECODrive a ECO režim při maximální pojezdové rychlosti při snížených otáčkách motoru.

Široká škála výbavy na přání

Zadní tříbodový závěs nabízí zvedací sílu až 5 558 kg. Při agregaci traktoru se závěsným strojem v předním tříbodovém závěsu můžete využit zvedací kapacitu až 2 250 kg. Nová přední náprava kategorie 1,75 nabízí elektro-hydraulickou uzávěrku diferenciálu, odpružení a pro vyšší bezpečnost lze tuto nápravu osadit také systémem brzd.

Pro agregaci se stroji poháněnými přes vývodový hřídel si lze vybrat ze třech variant zadního vývodového hřídele, ve standardu je traktor vybaven 540/1000 ot/min, na přání pak 540/540E/1000 ot/min, popř. 540/1000E/1000 ot/min. Přední PTO je ve variantě jedno rychlostního hřídele ve variantě 1000 ot/min. Pro výborné tahové vlastnosti lze traktor osadit širokými pneumatikami o rozměru 600/65 R38 na zadní nápravě.

Kompaktní prémiový traktor

O tom, že má VESTRUM CVXDrive co nabídnout se lze přesvědčit již na první pohled, traktor vyniká krásným designem po vzoru svých silnějších bratrů. Skvěle se díky svým rozměrům hodí na malé soukromé farmy, ale velkou roli zastane také na velkých farmách, například v agregaci s krmným vozem v živočišné výrobě nebo při práci v pícninářském sektoru.

Kde vás opravdu VESTRUM svými vlastnostmi nadchne, je při agregaci s čelním nakladaemč. S malým poloměrem otáčení, plynulou převodovkou, výbornou viditelností a skvělou hbitostí tak nadchne nejednoho farmáře.

Prémiový traktor ve své třídě z něj dělá především plynulá převodovka CVXDrive, která je díky své jednoduchosti skvělou volbou, šetří náklady na palivo a v agregaci s čelním nakladačem představuje velkou výhodu pro pomalé popojíždění, precizní manipulaci apod. Nelze opomenout také bohatou výbavu a rozdílné pakety výbavy kabiny z nichž si vybere každý. VESTRUM CVXDrive lze na specifikovat přesně tak, jak budete chtít.

Další články

Který stroj se stane Traktorem roku v ČR?

3. 6. 2020

Celý červen bude probíhat on-line hlasování o Traktor roku 2020. 

JE PRO VÁS DŮLEŽITÁ MINIMALIZACE ZTRÁT A KVALITA PÍCE?

1. 6. 2020

Sledujte, co dokáže SIP AIR! Čerstvé informace z DEMO akce.

VYUŽIJTE DOTACE NA NÁKUP TECHNIKY.

29. 5. 2020

Investice do zemědělských podniků na léto 2020.

CASE IH TÝDNY SE BLÍŽÍ

28. 5. 2020

Zprávy z první ruky. Z pohodlí domova on-line a bez cestování. Již brzy!

STEYRÁCI NIKDY NESPÍ. UKAŽ, CO V TOBĚ JE.

26. 5. 2020

Vyfoť svého STEYRA a zapoj se do soutěže o zajímavé ceny.

Toto jsou internetové stránky společnosti AGRI CS a. s., se sídlem v Hustopečích, Hybešova 14, PSČ 69301, IČO 26243334, zapsané v OR vedeném Krajským soudem v Brně, oddíl B, vložka 3582. Společnost AGRI CS a.s. je členem koncernu AGROFERT.