PRVNÍ ROK ZNAČKY SUMO NA ČESKÝCH POLÍCH

Značka SUMO se zabydluje u zemědělců v České republice.

Ondřej Adamčík, AGRI CS a.s. , 17. 11. 2018

AGRI CS přináší zemědělcům technologické řešení pod vlastní značkou AGRI FARMING SOLUTIONS.

Je to již rok, co jsme u našeho významného zákazníka ZS Vilémov z oblasti Vysočiny uskutečnili praktické předvádění a prvotní školení obchodních zástupců na námi nově zastupované produkty anglického výrobce strojů na zpracování půdy a setí SUMO, které na českém trhu dodáváme jako společnost AGRI CS a.s. pod vlastním technologickým řešením s názvem AGRI FARMING SOLUTIONS. Ucelený program značky a nejzajímavější stroje pro český trh jsme oficiálně zákazníkům představili na letošním veletrhu TECHAGRO 2018, kde si tyto stroje odbyly svou českou premiéru.

Jelikož i naši společnost spojuje vztah k zemědělcům, zemědělské technice a půdě, jsme si vědomi, že se stroje na zpracování půdy a vůbec jakékoliv stroje neprodávají pouhým vystavením v nablýskaných halách, ale především praktickým předváděním v reálných podmínkách hospodaření daného zemědělského podniku nebo soukromého zemědělce. Proto jsme v letošním roce se značkou SUMO ve spojení s traktory CASE IH podnikli velkou DEMO TOUR a k zákazníkům vyslali několik zajímavých strojů.

Pojďte se společně s námi na přiložených fotografiích ohlédnout, jaké stroje byly v letošní sezoně v nasazení a jaké jsou výsledky jejich práce. Je důležité zmínit, že díky velmi teplému podzimu a pomalému nástupu zimy však pro nás práce stále nekončí a například DEMO hloubkové podrýváky jsou stále v nasazení a k dispozici k vyzkoušení.

Kombinované stroje TRIO

Jak je již z názvu patrné, jedná se o unikátní stroj, který je schopen v jednom přejezdu provést hned tři pracovní operace – hloubkové zpracování půdy, následné rozdrobení půdy, promíchání a nařezání posklizňových zbytků ukončené finální konsolidací povrchu. TRIO je pro zemědělce dostupné ve dvou verzích – nesená verze se vyrábí v záběrech 2,5 a 3 metry oproti tomu tažená verze je dostupná v záběrech od 3 do 6,5 metru. Základem strojů TRIO je robustní rám, na kterém jsou uloženy jednotlivé pracovní orgány. V případě potřeby lze stroj osadit výsevním ústrojím SEEDER a SDO botkami pro výsev drobnosemenných plodin včetně řepky.

Souprava společnosti AGRI CS. CASE IH OPTUM 300 CVX v agregaci se strojem TRIO 300 v nesené verzi, který byl navíc osazen výsevním ústrojím SEEDER a SDO botkami pro přímý výsev.

Společnost AGRISYSTEM z Uhlířských Janovic provozovala v letošním roce DEMO soupravu ve složení CASE IH OPTUM 270 CVX s taženým strojem TRIO 300.

Jednou z největších souprav letošního DEMO programu byla souprava v agregaci kombinovaného stroje TRIO o záběru 6,5 metru s traktorem QUADTRAC 620. Průměrná spotřeba paliva činila 15 l/ha s hodinovým výkonem v rozmezí 5 - 7 ha/hod.

Výsledný pohled na pozemek zpracovaný kombinovaným strojem TRIO. Na obrázku můžeme vidět výborné promíchání posklizňových zbytků s minimem hrud. Ideální podmínky pro založení porostu řepky v jednom přejezdu.

Technologie SUMO v porovnání s klasickou technologií pomocí secí kombinace. Na první pohled viditelný rozdíl v délce a utváření kořenového systému včetně vzrůstu nadzemní fytomasy.

Jedním z prvních zákazníků nesené verze kombinovaného stroje TRIO 300 se v minulém roce stal Ing. František Turek, soukromě hospodařící zemědělec z Vyžic na Pardubicku.

Univerzální secí stroje DTS

Secí stroje DTS přináší k českým zemědělcům zajímavou technologii s názvem STRIP-TILL neboli setí s pásovou přípravou půdy. Mezi agronomické výhody této technologie patří především úspora vláhy, protierozní opatření a omezení přejezdu souprav na poli, jelikož je tento stroj schopen připravit a zasít v jednom přejezdu do strniště předplodiny, do meziplodiny nebo po podmítce.

Výsledek práce secího stroje SUMO DTS po jednom přejezdu na velmi zhutněném pozemku, který byl osetý kukuřici na siláž. V jednom přejezdu jsme byli schopni zapravit posklizňové zbytky do půdy, připravit seťové lůžko a založit porost ozimé pšenice.

Další z DEMO souprav společnosti AGRI CS, která se v letošním roce pohybovala na českých a moravských polích. Secí stroje DTS o záběru 6 metrů jsou vhodné pro agregaci s traktory o výkonu 250 až 300 koní.

Výsledek práce secího stroje SUMO DTS. Fotografie ozimé řepky byla zachycena 15.11.2018. Optimální meziřádková vzdálenost přispívá k lepšímu růstu rostlin, jelikož si rostliny nekonkurují.

V DEMO režimu jsme letos provozovali dva secí stroje DTS. Na fotografii můžete vidět většího zástupce o záběru 8 metru při zakládání ozimé obiloviny na pozemku s velkým množstvím posklizňových zbytků.

Profesionální podrýváky SUBSOILER

Podrýváky SUBSOILER jsou navrženy pro účinné odstranění zhutnění. Základem je silný rám ve tvaru písmene, V“, na kterém jsou uloženy podrývací slupice. Ty provádí hloubkové kypření a odstraňování nežádoucích vrstev zhutnění. Speciálně navržený tvar slupic a křídel zabraňuje vynášení kamenů a mrtviny na povrch půdy. V různých záběrech jsou podrýváky dostupné v nesené i tažené verzi, poskytují tak řešení pro malé hospodáře i velké zemědělské podniky.

Jeden z prvních širokozáběrových podrýváků značky SUMO zakoupila v letošním roce společnost AGRO 2000. Ta vsadila rovnou na největší model o záběru 6 metrů, který je agregován s traktorem CASE IH QUADTRAC 620.

Ucelenou linku strojů značky SUMO najdeme také v podniku OSEVA AGRI Chrudim, kde společně v agregaci s traktory CASE IH QUADTRAC pracuje například podrývák SUBSOILER 500, který v podniku používají pro ozdravení půdní struktury.

SUBSOILER 500 v agregaci s CASE IH QUADTRAC 620 dokáže dosahovat vysokých denních výkonů až 40 ha/den při průměrné spotřeba 20 l/ha, pojezdové rychlosti 9 km/h a při pracovní hloubce kolem 40 cm.

Ochrana půdy není doménou pouze velkých zemědělských podniků. Značka SUMO nabízí podrýváky SUBSOILER i v nesené verzi o záběru 3 metry. Jeden z takových měla v letošním roce v DEMO režimu společnost NAVOS.

Podrýváky pro travní porosty GLS

Podrývák modelové řady GLS je speciálně navržený podrývák pro ozdravení půdní struktury na trvalých travních porostech. V přední části umístěné koltry otevírají porost a zabraňují jeho většímu narušení. Půda je provzdušněna a prokypřena, přijímá srážky a podporuje silný růst travin i v době velmi intenzivního sucha.

V polovině listopadu jsme do provozu uvedli speciální podrývák pro provzdušení travních porostů SUMO GLS. Na fotografii s traktorem CASE IH MAXXUM s výkonem pouhých 145 koní.

Základem podrýváků je řada koltrů, které narušují povrch půdy a usnadňují povrch do půdy slupicím. Speciálně navržený tvar slupic má za následek minimální rozrušení povrchu půdy.

Pro více informací kontaktujte produkt manažery pro stroje AGRI FARMING SOLUTIONS: Ing. Petr Slavík, email: slavik@agrics.cz, mobil: +420 727 955 345, popř. Martin Tlstý, email: tlsty@agrics.cz, mobil: +420 606 039 328, nebo se informujte u svých autorizovaných prodejců strojů AGRI FARMING SOLUTIONS. Více se o strojích AGRI FARMING SOLUTIONS dozvíte také na Facebooku AGRI CS.

Další články

VÍTE, V JAKÉM STAVU JE VAŠE PŮDA?

21. 8. 2019

Řešením pro mapování je SoilXplorer!

MAXXUM SKRÝVÁ NEKONEČNO MOŽNOSTÍ

10. 8. 2019

Traktory MAXXUM jsou správnou volbou pro každého.

NOVÉ LISY CASE IH U ČESKÝCH ZÁKAZNÍKŮ

29. 7. 2019

Traktor a lis od CASE IH, to je dokonalé spojení.

VZDĚLÁVACÍ SKLIZŇOVÝ KEMP V RUMUNSKU

19. 7. 2019

Investujeme do vzdělání našich prodejců i mechaniků

JAK VYPADÁ ŘEPKA OLEJKA ZASETÁ TRIEM?

14. 7. 2019

Vzorový porost řepky olejky založený kombinovaným strojem v jednom přejezdu.

Toto jsou internetové stránky společnosti AGRI CS a. s., se sídlem v Hustopečích, Hybešova 14, PSČ 69301, IČO 26243334, zapsané v OR vedeném Krajským soudem v Brně, oddíl B, vložka 3582. Společnost AGRI CS a.s. je členem koncernu AGROFERT.