100 000 mth na traktorech CASE IH

Celkem mají v ZD Budkov devět traktorů značky CASE. Nejnovější z nich je Farmall 110 C, který nahradil starší model 105 A po 17 500 motohodinách.
Historie Zemědělského družstva Budkov sahá do 60. let minulého století. Živočišná výroba družstva se zaměřuje na chov skotu a produkci mléka. Chovají zde přibližně tisíc kusů holštýnského a červenostrakatého skotu. Vedle živočišné výroby družstvo na svých pozemcích o rozloze 1300 ha pěstuje obiloviny, luštěniny, olejniny, brambory a pícniny. Hlavním pomocníkem při všech těchto činnostech se stala v Budkově značka CASE IH.
Celkem mají v Budkově 9 traktorů značky CASE IH, na kterých mají najeto více než 100 000 motohodin. Většina strojů jsou silné a výkonné traktory na těžké polní práce. Nejvíce najeto má za sebou ovšem ten nejmenší z nich. Farmall 105 A, určený především pro práci v živočišné výrobě, odsloužil během 8 let 17 500 motohodin.

Na konci loňského roku se družstvo rozhodlo stroj vyměnit za novější model a na základě svých dlouholetých zkušeností zvolilo inovovaný, silnější a živější model Farmall 110 C. Traktor je využíván výhradně na krmení dobytka. Společně s krmným vozem je v provozu každý den v roce 5 až 7 hodin denně.

 
 
„Naším hlavním požadavkem bylo, aby se traktor vlezl pohodlně do stájí. Pro tuhle práci potřebujete hlavně obratný a kompaktní traktor, na který se můžete spolehnout. Nesmí nás nechat ve štychu. Zvířata musí jíst každý den.
 
Jezdím s ním od pěti hodin od rána do osmi do večera za každého počasí. Proto jsem rád, že krom jiných věcí funguje dobře topení i klimatizace. Ta práce u zvířat dokáže být někdy tvrdá, hlavně v té zimě. Mě to ale baví a dává mi to smysl. Jsem rád, že můžu pracovat se strojem, na který se můžu spolehnout.“
 
Luboš Daňhel, obsluha Farmall 110 C v ZD Budkov
Nový Farmall 110 C je o 10% silnější a jeho motor o větším objemu poskytuje maximální sílu s maximálním točivým momentem při nízkých otáčkách, a to již od 1300 ot/min. Motor má díky tomu při nižších otáčkách menší spotřebu.

Komfort řidiče zaručuje vedle topení a klimatizace i filtrace nasávaného vzduchu. Dokonalý výhled z traktoru řidiči zaručují otevíratelná zadní a boční okna, vnější i vnitřní zrcátka a celkem osm pracovních světel. Celkově je traktor přizpůsoben každodenní, všestranné práci v živočišné výrobě a na farmách.
Vedle nového Farmallu využívají v Budkově i stroje Magnum 315 EP, MX, MX 255, CVX 1190, Maxxum, Optum 270 CVX a Puma 240 CVX.

Tyto stroje jsou určeny hlavně pro těžké polní a tahové práce. I když obsluhující strojů lakonicky říkají: „Dělá to, co to má dělat,“ jedním dechem dodávají, že na traktory CASE je spoleh a nepamatují si, že by s některým z nich měly někdy větší problémy.

Máte zájem o traktory CASE IH?

Vyplňte kontaktní formulář a získejte nejvýhodnější nabídku.

Vaše osobní údaje budou zpracovány dle pravidel o ochraně osobních údajů.