Augmenta

Optický skener porostu Augmenta představuje cestu pro ziskovou udržitelnost vaší farmy.

Prostřednictvím skeneru porostu Augmenta dodáváte jednotlivým rostlinám přesně takové množství aplikační dávky, které potřebují. Variabilní přístup k vašim polím přináší úspora aplikačního prostředku (hnojiva, regulátoru, desikantu), tedy zvýšení zisku. Udělejte z vašeho postřikovače a rozmetadla průmyslových hnojiv chytré stroje.

Klíčové vlastnosti stroje

Kamery v rozlišení 4k

Snímkování aktuálního stavu

On-line snímkování zjišťuje aktuální potřeby porostu, nikoli ty před týdnem. Kombinace kamer s vysokým rozlišením 4k a snímání v 5 vlnových délkách zajišťuje velmi přesné informace. Součástí přístroje je i pořizování fotografií porostu při naměření odlehlých hodnot. Tato funkce umožňuje agronomovi pohled na dané místo pozemku a vyhodnocení anomálie.
Mobilní aplikace v kabině

Jednoduché ovládání

Spolu se skenerem obdržíte i tablet pro bezdrátovou obsluhu zařízení. Velice přívětivé rozhraní umožňuje rychle a intuitivně nastavit základní parametry pracovní operace, kterou si zvolíte. Patří sem typ plodiny, typ aplikované látky, maximální a minimální dávka. Mobilní aplikace je samozřejmě v českém jazyce. Naměřená data lze kombinovat s předpisovou mapou a tím regulovat aplikované množství produktu.
Minimální instalace

Padne každému stroji

Součástí balíčku je lišta pro uchycení optického skeneru s variabilními držáky k instalaci na kabinu stoje. Kromě potřebné kabeláže balíček rovněž obsahuje i tablet pro obsluhu zařízení. Šířka záběru snímaného porostu je až 40 metrů a systém je schopen ovládat až 128 sekcí aplikačního stroje.
Webový portál

Automatická evidence

Součástí služby Augmenta je i webový portál v českém jazyce, který slouží pro evidenci aplikace. Rovněž zde najdete naměřenou variabilitu pozemku a mapu aplikace. Dále portál nabízí zobrazení automaticky pořízených fotografií porostu a výkonnostní data soupravy. Mezi zajímavá čísla patří i velikost úspory aplikovaného produktu. Do webového portálu lze nahrávat předpisové mapy, které se dále mohou kombinovat s optickým skenerem porostu.
Podpora výrobce

Neustálá inovace

Optický skener Augmenta netřeba nijak kalibrovat, vše se děje automaticky. Výrobce neustále zdokonaluje zařízení a přidává podporu dalších plodin. V současné době jich nabízí více než 30 druhů k výběru.

Výsledek správné práce

Snížená spotřeba chemikálií

Úspora hnojiva, regulátorů a desikantů snižuje vstupní náklady na vypěstování plodiny. Dávka aplikovaného produktu se sníží pouze tam, kde je neúměrně velká k aktuálnímu stavu porostu. S nižší dávkou také nedochází k nadměrné aplikaci, a s tím spojenou kontaminací životního prostředí.

Zvýšený výnos

Přistupování k pozemku jako k heterogennímu celku pozitivně ovlivňuje výnos sklízené plodiny. Dopřejte každé jednotlivé rostlině množství dusíku, které potřebuje, když to potřebuje. Efektivnější rozmístění aplikovaného produktu má větší vliv na zisk než samotná úspora.

Ochrana životního prostředí

Aplikace pouze takového množství produktu, které rostlina dokáže využít, zabraňuje splavování a kontaminaci vodních zdrojů. Snížením chemické zátěže na půdu dochází k podpoře biologické aktivity a udržitelnosti.

Polní analyzátor Augmenta

Soubory ke stažení:

Náš tip pro agregaci