500. traktor STEYR v České republice

Jubilejní 500. traktor STEYR je v ČR a putuje na rodinou farmu Nejdrových. Legendárního šestiválce jsme slavnostně předali v Kámeni u Pelhřimova.
Na přelomu května a června se nám podařilo dodat 500. červenobílého koně ze stáje STEYR do České republiky od roku 2013! Jubilejní traktor jsme se rozhodli odhalit při příležitosti tradiční akce Case Den v Kámeni u Pelhřimova na rakouské farmě STEYR. Pokud jste na akci byli, určitě jste ho nemohli přehlédnout. Pan Václav Nejdr z rodinné farmy, který je majitelem 500. traktoru, se nám totiž při naší minulé návštěvě svěřil, že už od mala nechtěl to, co mají všichni a baví ho se odlišit. Tak jsme se rozhodli mu traktor vyzdobit, aby všichni věděli, že je právě 500. STEYR pro něho. Pan Nejdr byl velice překvapen. Na akci dojel s celou rodinkou.
„Cítím se hrdě. Traktor STEYR Profi 6150 CVT je konečně tím, který splňuje všechny mé požadavky. Díky jeho velké univerzálnosti ho na farmě můžeme využít do většiny prací. Jeho silný 6válcový motor si umí poradit s těžšími pracemi. Trochu jsem se obával, že tak velký traktor je zbytečný např. do obracení sena nebo ovíječky balíku. Ale jeho plynulá převodovka dokáže výkon optimalizovat tak, že jízda s ním je více než komfortní. Profi jsme pořídili místo modelu Expert CVT, který byl taky velký pomocník ale 6hrnek je prostě 6hrnek :-) Děkuji za milé překvapení."
Václav Nejdr, Farma Nejdrovi

Karta vyšla na legendárního Profíka s plynulým převodovým ústrojím

500. traktorem je model STEYR 6150 Profi CVT s maximálním výkonem 175 koní. Pohání ho 6válcový motor s mezichladičem o objemu 6 728 cm3 a je vybaven převodovým ústrojím CVT s plynulou změnou převodového poměru se systémem S-TRONIC. Profi disponuje aktivně odpruženou přední HD nápravou kat. 3,5, 100% přední a zadní uzávěrkou s elektrohydraulickým spouštěním a reaktivním řízením. Hydraulický systém poskytuje výkon 133 l/min a zadní TBZ kapacitu 7 767 kg. Co se týká kabiny, ta zaručuje hlučnost pouhých 71 dB (A).
O komfort se stará vzduchem odpružená kabina a sedadlo Grammer DualMotion, odkláněním hlavové opěrky a nízkofrekvenčním odpružením, pasivní ventilací a vyhříváním. Nastavitelná loketní opěrka Multicontroller slouží pro pohodlné ovládání funkcí traktoru a kůží potažený volant doladí celý interiér stroje. Pokud jste fanoušci kvalitní hudby, tak uvítáte STEYR SOUND SYSTEM s Bluetooth a s výkonnými reproduktory a SUBWOFEREM. Traktor je vybaven i Aconnect telematikou pro monitorování provozu vozidla, včetně sdílení provozních a diagnostických dat. Pan Nejdr si objednal traktor včetně čelního nakladače STOLL FZ 41-33.

Po každé originální

Pan Václav Nejdr se rád odlišuje a nespokojí se s tím, co mají všichni. Proto má doma i limitovanou edici STEYR Exklusiv se speciální metalízou. Jedná se o STEYR 6175 CVT s luxusní odpruženou komfortní kabinou s automatickou klimatizací, výkonným STEYR SOUND SYSTEM se 4 reproduktory a subwooferem, kvalitním koženým volantem a tkaným kobercem. Perfektní prostředí doplňuje nízkofrekvenční sedadlo DELUXE DUAL MOTION s vyhříváním a pasivním odvětráváním pro maximální komfort. Třešničkou na dortu je vlastní jméno Véna na kapotě, a především speciální metalíza, která mění odstíny červené barvy v závislosti na světle a počasí.
Rodinná farma Nejdrových se nachází v malebné vesničce Horní Hořice nedaleko Tábora. Hospodaření rodiny Nejdrovy má dlouhé kořeny, již prababička Václava Nejdra se v roce 1901 narodila do sedlácké rodiny, která začínala se zemědělstvím na 18 ha polí a luk. Od roku 1993 se hospodaření ujala maminka paní Dana Nejdrová a společně se svým synem Václavem Nejdrem a jeho manželkou v současné době obdělávají celkem 120 ha, z čehož 70 ha vlastní. Kromě rostlinné výroby chovají 60 dojných krav plemene České červenostrakaté. Dále od plemene Belgické modrobílé 50 býků na výkrm a další telata a jalovice. V součtu se tedy starají o 140 až 150 kusů hovězího. Větší část příjmů rodinné farmy tvoří produkce mléka, ale pan Nejdr poskytuje i velké množství služeb okolním zemědělcům, jako je lisování kulatých balíků, rozmetání hnoje, nebo doprava zemědělských komodit
„Jsem nadšený z toho pohodlí. Z toho, jak je to všechno po ruce. Nikdy jsem v tom neseděl, ale přesně jsem věděl, kam mám sáhnout. A perfektní je, jak si můžu v monitoru všechno nastavit podle sebe. Udělat si několik obrazovek, na každé jiné nářadí a seřadit si to tak, jak já potřebuju a pak už jen přepínat mezi jednotlivými pracovními operacemi.“  Pan Nejdr zmínil i pneumatické odpružení kabiny a motorovou brzdu, bez které si již nedokáže práci představit.
Václav Nejdr, rodinná farma
Design. To je pak to, co toho člověka chytne a nemůže jinak. Kamkoliv přijedu, tak to jen září. Barva se mění. Kam jsem přijel, tak každého zajímalo, co to vlastně je za značku. Hodně lidí, kdo to zná, tak pozná, že to je STEYR, ale ty lidi to prostě zajímá. Hlavně mě, jako obsluhu, hřeje i ten pocit, že jsem tak trochu jedinečný. Protože na silnici potkáte hodně konkurenčních traktorů, ale všechno to jsou tuctové traktory. Ale když jede tohle, tak ho nikdy nepřehlídnete, vždycky ho prostě vidíte. To mě baví.“
Václav Nejdr, rodinná farma