Polní den Agronomic Design 2021 je za námi. Jaký byl?

Přehlídka novinek v čele s OPTUM AFS Connect, ukázky nových technologií s živým přenosem přímo v terénu. To byl polní den Agronomic Design 2021.

Agronomic Design 2021

Babí léto 5. 10. 2021 přineslo skvělou atmosféru pro představení všech precizních novinek značky CASE IH. Letošní jedinou zastávkou evropských polních dnů Agronomic Design 2021 na území České republiky byla Senice u Nymburku. Díky opravdu vydařenému počasí si ji nenechala ujít řada zemědělců, majitelů traktorů značky CASE IH i fanoušků.

Maximální komfort. To je nový OPTUM AFS Connect

Určitě nejvíc pozornosti z kategorie zemědělských traktorů sklidil nový model OPTUM AFS Connect. Jeho maximální úroveň komfortu v ještě větší kabině si vyzkoušela řada návštěvníků. Pyšní se nejnižší hlučností na trhu - pouhých 66 dBA! Konfigurovatelné ovládání je ještě více intuitivní. Verze Luxury nabízí nejvyšší kvalitu koženého sedadla, několik držáků na monitory i mobilní telefon. Dlouhé pracovní dny zpříjemní poslech hudby až ze čtyř reproduktorů a v horkých letních dnech příjde vhod integrovaná lednička. Nechybí kamery a imobilizér s bezklíčovým vstupem. K vyzkoušení také stála inovovaná převodovka s rychlejší odezvou a nižší hlučností včetně jejího nového softwaru. Za zmínku stojí i zcela nové hydraulické okruhy s uvolněním pod tlakem. 

Prezentace strojů SUMO

Zajímavým představením byly stroje na zpracování půdy a setí značky SUMO, například univerzální secí stroj SUMO DTS s technologií setí STRIP-TILL v různých variantách. Jeho řezací koltry si poradí i s náročnými půdními podmínkami a dláta DTS připraví rostlinám ideální prostředí.

Ukázka agronomických přínosů telematiky 

Po představení všech novinek následovala také praktická ukázka telematiky AFS Connect a portálu my.caseih.com živým přenosem z jednoho ze strojů přímo v terénu. Ukázka spočívala v tom, že se kdokoliv z kanceláře může spojit s monitorem traktoru a odeslat na něj novou lokalitu - pole, křivky, souvratě a další informace. Obsluha traktoru CASE IH si je snadno načte a může s nimi dále pracovat. Během výkonu traktoru dochází k automatickému ukládání různých dat do portálu my.caseih.com, se kterými může agronom případně další partneři pracovat dál. 

Polní předvádění strojů

Přímo na poli byla spolu s Optumem AFS Connect k vyzkoušení řada dalších nových modelů - Puma, Magnum a Quadtrac AFS Connect, které byly agregovány s různými stroji pro vertikální zpracování půdy a technologii setí strip-till SUMO. Součástí polního předvádění byla také ukázka automatického otáčení stroje AccuTurn Pro - stiskem jednoho tlačítka obsluha traktoru provedla plné otočení traktoru na souvrati a jeho najetí do dalšího záběru stejně jako zdvih, spouštění, zapnutí nebo vypnutí závěsného stroje. Systém AccuTurn Pro byl navržen tak, aby usnadnil zátěž pro obsluhu, zvýšil produktivitu a minimalizoval čas strávený otáčením na souvrati.

Nestihli jste to a máte zájem?

Jsme rádi, že jste si udělali čas a přijeli za námi na vlastní kůži zažít, co všechno traktory CASE IH včetně závěsné techniky a všech dostupných technologií umí, a jak vám mohou pomoci přímo u vás na poli, na farmě, při práci tak, aby stroje pracovaly k vaší plné spokojenosti. Pokud jste nestihli dorazit a máte zájem o předvedení jakéhokoliv stroje, ozvěte se nám! 

Vaše osobní údaje budou zpracovány dle pravidel o ochraně osobních údajů.