Akční nabídka Axial-Flow 150

Sklízejte s perfektním výkonem přes 30 ha/den. Již od 6 290 000 Kč

Kombajny Case IH Axial-Flow® řady 150 jsou ideálním pomocníkem pro soukromé zemědělce, i pro farmy sklízející výměru do 700 ha během letní sklizně. Vyznačují se zejména svojí jedinečnou šetrností k zrnu a výraznou jednoduchostí s nízkými provozními náklady.
 

Léty prověřená technologie

Modelová řada Axial-Flow® 150 navazuje na své původní předchůdce, kdy se první model 1480 představil světu již v roce 1977. Do České republiky byl první kombajn Case IH Axial-Flow® přivezen v roce 1993, to byl již model 1688. Během první sezony sklidil neuvěřitelných 1800 ha (900 ha letní sklizeň, 900 ha kukuřice). Na farmě, kde byl tento stroj provozován, je dnes již 5 modelů kombajnu Case IH nové generace. Řada 150 navazuje na původní model z roku 1977, je založena na původním konceptu s osvědčenou technologií, je však doplněna o moderní prvky výbavy s maximálním komfortem pro obsluhu.


Jednička v šetrnosti

Srdcem Axial-Flow® je jeden axiální rotor s řadou patentů, který je charakteristickým znakem kombajnů Case IH po mnoho let. Nejedná se o konvenční způsob mlácení, zrno je rotorem vytíráno a odstředivou silou separováno na síta. Toto šetrné zacházení přináší kvalitní, nepoškozené zrno. Díky tomu ušetříte až v řádech statisíců korun ročně. Oprávněně lze říci, že tu máme „Jedničku v šetrnosti“. Ať už se jedná o osiva, sladovnické ječmeny, tak i u všech dalších sklizených plodin díky poškozenému zrnu přicházíte o své peníze. Rádi vám ukážeme jak.
 

Maximálně univerzální kombajn

Sklizeň můžete začít travním semenem, přes obilniny a olejniny, následně luskoviny a skončíte v kukuřici. V průběhu roku využijete kombajn na maximum. Snadná výměna mlátících a separačních košů s perfektním přístupem k samotnému rotoru umožňuje maximální univerzálnost. Jeden z hlavních patentů Axial-Flow® – vkládací kužel, zajišťuje plynulou změnu pohybu materiálu ze směru přímočarého na rotační. Nastavitelné vodící lišty rotoru umožňují upravovat tok materiálu (dobu setrvání) v samotném rotoru a individuálně se přizpůsobit sklízené plodině nebo aktuálním podmínkám sklizně (např. mokré žně).

Pro kombajn Axial-Flow 5140 jsme se rozhodli z důvodu šetrnosti k zrnu, separace a jednoduchosti nastavení. 
Máme větší počet hektaru kukuřice, ve které se nám axiální rotor osvědčil, a v téhle velikostní kategorii je Case IH jediný kombajn s axiálním rotorem.

Výhodou je i rychlá údržba, která nám trvá zhruba 45 minut s foukáním a mazáním.
Milan Horáček, Farma Horáček, Jihomoravský kraj

Perfektní čistota

Jedním z nešvarů starších modelů Axial-Flow® byla malá plocha sítové skříně bez svahového vyrovnávání. Pro dnešní nové stroje byla sítová plocha výrazně zvýšena a doplněna o systém Cross Flow, který pomocí funkce 3D čištění kompenzuje boční náklon stroje. Automaticky se přizpůsobí sklonu svahu bez zásahu obsluhy. To zajišťuje rovnoměrné rozvrstvení materiálu na sítech a kvalitní čištění. Tento systém dokáže pracovat až do sklonu svahu 12 stupňů. Jednou z hlavních novinek pro modelovou řadu 150 je automatická regulace proudu vzduchu (otáček ventilátoru čištění) při jízdě z kopce nebo do kopce, což výrazně zvyšuje čistotu zrna a snižuje ztráty.

 

Chytře se slámou

Ano i tak se dá pracovat s posklizňovými zbytky. Neustálé zdokonalování stroje vede k lepší práci se slámou, ať se jedná o řádkování i  o drcení. S řadou úprav přichází i úplně jiný řádek slámy, než jste byli možná zvyklí. Lehce podélně narušená sláma má lepší sací vlastnosti a větší slisovatelnost. To znamená, že do stejně velkého balíku, dostanete více hmoty, sníží se náklady na lisování, dopravu i skladování, to vše dokazují i výsledky z měření. Důraz je kladen i na kvalitu drcení, protože tento proces může výrazně ovlivnit další činnosti na poli a vývoj nové úrody.

Výkonné motory

Motory řady 150 nabízí maximální výkon 312, 400 a 449 koní (5150, 6150 a 7150). Motor FPT používá k plnění emisní normy patentovaný systém Hi-eSCR se selektivní katalytickou redukcí výfukových plynů. Nabízí tak dostatečný výkon pro všechny potřebné úkony. Přepracovaný systém sání a chlazení vzduchu je perfektní na náročnost údržby, která se zkracuje na nutné minimum. Velkým pomocníkem je taky vzduchový kompresor s centrálním rozvodem, kterým je možné kombajn na přání vybavit.

 

Šetrný k půdě

Modelová řada Axial-Flow® 150 je ve většině případů vybavena velkými předními pneumatikami s rozměrem 800/65 R32. Spolu s nízkou hmotností stroje to minimalizuje tlak na půdu. Kombajny na těchto pneumatikách nepřesahují šířku 3,5 m a na silnici se pohybují bez jakýchkoliv problémů. Pro ještě větší zmírnění tlaku na půdu a větší trakci je možné vybavit kombajn pneumatikami o šířce 900 mm nebo rovnou pásovým podvozkem. Na přání také pohonem zadní nápravy. Pro naše podmínky jsou všechny nové stroje vybavovány novou elektronickou uzávěrkou přední nápravy, snadno ovládatelnou.

 

Komfortní kabina pro celodenní práci

Pro případ, že se sklizeň protáhne do dlouhých nočních hodin, bývají kombajny vybaveny LED osvětlením. Velká prostorná kabina je vybavena tak, aby poskytla komfort pro celodenní práci, automatická klimatizace je samozřejmostí. Nalezneme zde pohodlné sedadlo řidiče i spolujezdce, velkou loketní opěrku s dotykovým barevným monitorem, spoustu úložného prostoru, různé USB zásuvky pro napájení přístrojů i přenos dat, ale také například ledničku nebo velkou chladící schránku na pití. Kombajnér má vše rychle po ruce a i při dlouhém denním nasazení je v kabině stroje velice příjemně.

 

Ve stále náročnějších podmínkách potřebuje zemědělský průmysl maximální produktivitu. Spolehlivé a efektivní zemědělské stroje Case IH jsou nejlepším řešením pro dosažení špičkových výsledků. Univerzální jednoduché kombajny Case IH Axial-Flow řady 150 poskytují vynikající sklizňový výkon a výjimečnou kvalitu zrna. Jedním z našich hlavních cílů je vaše spokojenost, náš tým kolem kombajnů Case IH je plný výjimečných odborníků a specialistů. Vaše sklizeň je i naše sklizeň a my věříme, že s volbou nového kombajnu Axial-Flow® řady 150 nemůžete udělat chybu a budete plně spokojeni.