Axial Flow®: Umění dobře sklidit

Tlačí vás k zemi nedostatečná rentabilita a vysoké náklady? I v nelehkých časech může chytře promyšlená sklizeň vytvořit excelentní příležitost pro zajištění nebo i zvýšení zisku.
Prožíváme období, kdy rentabilita pěstování plodin dost možná nahradí honbu za výnosy, a právě efektivní práce s náklady bude základním klíčem budoucnosti farem. Ať již zemědělci využívají moderní způsoby například regenerativního zemědělství nebo zůstávají věrní vysoce produkčnímu tempu, chytře promyšlená sklizeň  může vytvořit excelentní příležitost pro zajištění nebo i zvýšení zisku.

Sklízejte šetrně, vyplatí se to

Zemědělci celý rok často tvrdě pracují na tom, aby z pěstované plodiny získali co nejvíce. První ztrátou, kterou mnozí využívající vytřasadlové a hybridní sklízecí mlátičky stále nekalkulují, je finanční ztráta v poškozeném zrnu. Realistické příklady z Čech i Slovenska opakovaně potvrzují s Axial-Flow® dle pěstované plodiny a výnosu, úspory od 150.000,- Kč / 750 ha v porovnání s hybridními a úspory až 700.000,- Kč / 750 ha v porovnání s vytřásadlovými mlátičkami. Axial-Flow® má největší zkušenosti s jedno-rotorovými kombajny! CASE IH Axial-Flow® je prokazatelně nejšetrnějším kombajnem na světě a to je velmi důležitý prvek argumentace ve finančním přínosu pro zemědělce.

Axial-Flow® má pod sítovou skříní unikátní a patentem chráněný diametrální ventilátor, který vyniká největší přesností proudu vzduchu v sítové skříni na trhu. Výsledkem je rovnoměrné a perfektní čištění zrna.

Provozní náklady držte při zemi

Další neméně zajímavou oblastí ekonomiky sklizně, kterou někteří zemědělci také často při výběru kombajnu podceňují, jsou provozní náklady. Celková jednoduchost a více než o třetinu méně pohyblivých součástí stroje vyžaduje nižší provozní náklady.

Výsledky německé zkušebny DLG, kdy ve tvrdém provozu 3 let porovnávali 5 značek, prokázaly nižší náklady o více než 57 Kč / tunu sklízeného materiálu.    

Sklízejte precizně a důsledně

Základním kamenem pro kvalitu precizního zemědělství vždy byla, je a bude důslednost. A to nejen při sklizni hlavní plodiny, ale i při slizni předplodiny. A to proto, že například precizní aplikace hnojiv má významně vyšší efektivitu až poté, co byly na pozemku kvalitně vysečené i polehlé porosty a rozprostřený výdrol, v případě drcení i sláma, co nejrovnoměrněji. Je totiž velmi žádoucí, aby potřebná vláha a dusík byly pro rozklad posklizňových zbytků odebírány v záběru adaptéru kombajnu co nejrovnoměrněji. S tím samozřejmě souvisí následná rovnoměrnější aktivita mikroorganismů.
 

Absolutně nejvyšší rozměr kvality rozprostření drcené slámy na trhu dodávají nové drtiče CASE IH a to i pro záběry adaptérů přes 12 m.  

V mnoha regionech Česka i Slovenska oblíbené pásové lišty MacDon vysečou porost s velmi nízkým strništěm a posbírají materiál i ve velmi obtížných podmínkách. Přidanou hodnotu zemědělci získávají také u speciálních plodin jako jsou hrachy a sója, kde MacDon z pole posbírá i nejnižší patra cenných lusků.

Axial-Flow® může pomáhat i vám

Pro sezónu 2024 jsme pro naše zemědělce a podniky služeb připravili unikátní nabídku skvěle vybavených kombajnů v mnoha variacích. Jaro je stále ještě vhodný čas pro správné rozhodnutí o záběru adaptéru, denní potřebě sklízených hektarů, požadavcích na podvozky a mnoho dalšího. Určitě se neváhejte obrátit na náš tým AGRI CS. Máte jedinečnou příležitost významně zlepšit rentabilitu svého podnikání již ve žních 2024. Rádi vám poradíme nejvhodnější technické a finanční řešení.

Zaujala Vás efektivní sklizeň s Axial- Flow®?

Máte zájem o více informací o efektivní sklizni s červenými kombajny? Vyplňte formulář a Váš nejbližší prodejce Vás bude kontaktovat. 

Vaše osobní údaje budou zpracovány dle pravidel o ochraně osobních údajů.