Jediná v ČR. Díky unikátní výkonové brzdě zjistí zákazník vše o svém traktoru.

Jedinečná služba na autorizovaném středisku AGRI CS v Tišicích pomáhá zefektivnit práci servisu, a především pomáhá zákazníkům.

Neustále se snažíme držet krok s novými technologiemi a trendy v oblasti zemědělské techniky, abychom dokázali poskytnout našim zákazníkům komplexní služby na profesionální úrovni. Pro majitele je klíčová spolehlivost pořízených strojů. A i přesto, že výrobce usiluje o produkci vysoce kvalitních traktorů a zajištění jejich maximální životnosti, jsou pravidelné údržby či opravy strojů potřebné. V AGRI CS dbáme na spokojenost zákazníků a co nejrychlejší řešení problémů, které zejména ocení během sezóny. Na autorizovaném středisku v Tišicích u Mělníka mají jednu specialitu, kterou nenajdete v žádném jiném servise v České republice. Unikátní výkonovou brzdu pro diagnostiku strojů s výkonem až 600 koní.

Jediná v České republice

Výkonová brzda není sama o sobě žádnou novinkou. Na všech našich autorizovaných střediscích ji proškolení mechanici využívají při každodenní práci. Využívá se pro kompletní diagnostiku motorů a kontrolu parametrů jako je maximální výkon nebo točivý moment motoru, jak při předprodejních prohlídkách, tak během provozu stroje. Funguje obdobně jako diagnostika u automobilů.
 
Nicméně s příchodem velkých, a především pásových traktorů modelové řady Quadtrac, bylo zapotřebí reagovat, abychom byli schopni splnit požadavky zákazníků i ve vyšších výkonnostních kategoriích. U standardních výkonových brzd dochází ke kontrole přes vývodový hřídel, kterým jsou traktory vybaveny. Modelová řada Quadtrac nabízí také možnost vývodového hřídele, nicméně na základě požadavků zákazníků a specifik trhu se jím téměř nevybavuje. To je především dáno účelem použití pásových traktorů při tahových pracích, kdy vývodový hřídel není zapotřebí.  A tak se zrodila myšlenka výkonové brzdy na zakázku, která by byla schopna brzdit a diagnostikovat i velké pásové traktory bez toho, aniž by musely být vybaveny vývodovou hřídelí.
 

Proces diagnostiky

Novou výkonovou brzdu využíváme od roku 2020 na autorizovaném středisku v Tišicích u Mělníka. Na princip činnosti výkonové brzdy jsme se zeptali přímo odborníka, hlavního diagnostika zemědělské techniky na středisku v Tišicích, pana Karla Kosa.
„Princip fungování unikátní výkonové brzdy není složitý či nijak komplikovaný. Při diagnostice u menších kolových traktorů postačí pouze jedna brzda. V případě Quadtracu je zapotřebí výkonovou brzdu připojit na obě hnací kola pásu. Celý proces je propojen pomocí wifi a ovládán řídícím počítačem, který rovnoměrně reguluje zátěž obou brzd. Doba měření výkonu se prodlužuje s ohledem na konkrétní problém. Výsledkem měření je výkonnostní graf se všemi daty, který od nás zákazník obdrží. Na základě zjištěných parametrů můžeme potom rychle reagovat a soustředit se na konkrétní problém.“
 
Karel Kos, hlavní diagnostik zemědělské techniky, AGRI CS středisko Tišice
Krok 1

Připojení brzdy na obě hnací kola pásu

Krok 2

Propojení s řídícím počítačem

Krok 3

Měření výkonu a reguluce zátěže brzd

Krok 4

Výkonnostní graf se všemi daty

Měření parametrů na výkonové brzdě je stále častěji požadováno ze strany zákazníků. Pokud s přibývajícími roky traktoru zjistí, že nedosahuje požadovaného výkonu nebo tzv. „netahá, tak jak má“, osloví naše servisní techniky, kteří mu traktor připojí na výkonovou brzdu a zjistí potřebná data.

Výkonová brzda AGRI CS a.s. středisko Tišice

O dalších novinkách a zajímavostech z našich autorizovaných středisek a poskytovaných službách vás budeme pravidelně informovat na našich webových stránkách a sociálních sítích.