CASE IH uvádí na trh dva nové modely FARMALL A

Farmall 90 A a Farmall 100 A, se stávají součástí rozšířené řady traktorů Farmall s výkonem od 55 do 120 koní.
Nové stroje Case IH Farmall 90 A a 100 A jsou výkonné, všestranné, spolehlivé, snadno ovladatelné, jednoduché na údržbu a nabízejí vynikající poměr ceny a výkonu. Čtyřválcový motor FPT F5 je vybaven technologií 4 ventilů na válec. Kompaktní systém dodatečného ošetření High-eSCR2 splňuje požadavky legislativy Stage V. Nová čtyřsloupková kabina je tichá, prostorná a pohodlná, s vynikajícím výhledem. 

Tyto všestranné traktory, určené pro malé a střední smíšené farmy a specializované podniky zabývající se chovem hospodářských zvířat, jsou vysoce produktivní, pohodlné a obratné. Poskytují vynikající poměr ceny a výkonu a jsou ideální pro použití v oblastech, jako je zpracování sena a píce, chov hospodářských zvířat, setí, postřik, hnojení, lehké zpracování půdy a přeprava.

Výkonné a efektivní

Nový čtyřválcový motor FPT F5 o objemu 3,6 litru se vstřikováním paliva Common Rail a konstrukcí se 4 ventily na válec je velmi citlivý. Tento motor je schopen u modelů Farmall 90 A a Farmall 100 A poskytnout vynikající maximální točivý moment při nižších otáčkách motoru, 380 Nm a 450 Nm při 1300 ot/min. 47% nárůst točivého momentu zajišťuje silnou záběrovou schopnost v situacích s vysokým zatížením. I přes výbornou odezvu je FPT F5 vysoce úsporný, což v kombinaci s většími nádržemi na palivo 130 l a AdBlue 14,4 l znamená více práce a méně doplňování paliva. Další významnou výhodou jsou 600hodinové servisní intervaly, které minimalizují prostoje a náklady na údržbu.

Klíčovou vlastností motoru je jeho vysoce účinný a bezúdržbový systém následného ošetření (ATS). Technologie snižování emisí Compact Hi-eSCR2, vyvinutá pro splnění požadavků legislativy Stage V nevyžaduje výměnu filtrů ani mechanické čištění. Je vysoce účinná a integruje v sobě oxidační katalyzátor vznětových motorů (DOC), filtr pevných částic (DPF) a systém selektivní katalytické redukce (SCR), který je velmi kompaktní díky míře recirkulace výfukových plynů (EGR) nižší než 10 %.
Tato pokročilá technologie je umístěna pod kapotou motoru, což umožňuje jednoduchou a rychlou instalaci nakladače spolu se snadným přístupem k olejovému a motorovému filtru umístěnému na levé straně traktoru. Díky absenci vnějších komponentů konstrukce také maximalizuje světlou výšku, což přispívá k bezpečnosti obsluhy při práci s řádkovými plodinami a senem, poskytuje vynikající výhled dopředu a velmi usnadňuje přesné manévrování s traktorem.

Výkon je přenášen prostřednictvím jednoduché, účinné, spolehlivé a odolné mechanické převodovky 12 x 12 s rychlostí 40 km/h nebo volitelné hydraulicky ovládané převodovky Powershuttle, přičemž čtyři převodové stupně v každém ze tří rozsahů umožňují zvolit přesně tu správnou rychlost pro každý úkol. K dispozici je také volitelná plazivá převodovka 20 x 20.
Modely Farmall 90 A a 100 A s pohonem všech kol jsou vybaveny přední těžkou nápravou třídy 1.0 s elektrohydraulickou uzávěrkou diferenciálu, zatímco bezstupňové kotoučové brzdy s možností nastavení poskytují silný brzdný výkon. K dispozici je také automatické zapojení systému pohonu všech kol při brzdění, které dále zvyšuje výkonnost, stabilitu a bezpečnost.
"Farmall A je model, který se vyznačuje vysokou výkonností. Nové modely Farmall 90 A a Farmall 100 A jsou významnými novinkami společnosti Case IH na trhu. Oba stroje nabízí široké spektrum výhod, které obsluze zajišťují vyšší produktivitu, nižší náklady a nadstandardně komfortní pracovní prostředí.“
 
Edoardo Ronco, produktový manažer společnosti Case IH odpovědný za řadu Farmall A

Rozšířená všestrannost

Pro rozšíření všestrannosti nových modelů Farmall A má zadní závěs maximální nosnost 4 400 kg, zatímco systém Case IH Lift-O-Matic™ poskytuje rychlé zvedání a spouštění nářadí do předem nastavené polohy na souvratích. Traktory jsou také vybaveny nezávislým plynulým, elektrohydraulickým třírychlostním vývodovým hřídelem (540/540E/1000) s možností volby ECO a závislosti na pojezdové rychlosti.

Volitelná výbava zahrnuje mechanický přední závěs, který může zvednout až 1 400 kg, přední vývodový hřídel s 1 000 otáčkami za minutu a otevřené středové čerpadlo Extra Flow s vysokým hydraulickým průtokem 82 l/m, díky kterému se výrazně zvyšuje efektivita práce s čelním nakladačem.
Oba nové modely Farmall A mohou být také z výroby specifikovány s držáky a hydraulikou připravenou pro nakladače, takže jsou kompatibilní s nabídkou čelních nakladačů Case IH. Ideálním nakladačem pro nový Farmall A je Case IH L3815A. Využívá jednoduchou technologii Plug and play, má výšku zdvihu až 3,8 m a maximální nosnost 1 922 kg, což je ideální pro běžné manipulační práce.

Obsluha ocení novou kabinu se 4 sloupky a rovnou podlahou, až čtyřmi vnějšími pracovními světly a snadným přístupem po širokých schůdcích k velkým jednokřídlým dveřím. Uvnitř je více prostoru, klimatizace je součástí standardní výbavy a maximální hladina hluku je pouhých 77 dB. Volitelné střešní okno bylo rozšířeno, aby se zlepšila viditelnost nad hlavou, zatímco 320° zorný úhel poskytuje vynikající výhled do všech stran, což je ideální při práci v omezených prostorech. Všechny ovládací prvky jsou umístěny na panelu po pravé straně obsluhy. Pohodlí řidiče zajišťuje vzduchem odpružené sedadlo, zásuvka USB i držák telefonu.