Chtěli jsme traktor, který bude sít naprosto přesně.

Hlavním požadavkem při výběru nového traktoru pro AG Maiwald bylo, aby splňoval nejvyšší technologické nároky pro precizní zemědělství. Velká Puma 240 CASE IH je nezklamala.
Rodinná farma  AG Maiwald se věnuje zemědělství přes dvě desítky let. V roce 1991 začala hospodařit na výměře 33 hektarů a díky dlouhodobému úsilí se postupně rozvíjela. V současné době hospodaří na rozloze zhruba 2 000 hektarů, na kterých pěstuje řepku, pšenici, ječmen jarní, mák, cukrovou řepu a kukuřici. Celou farmu obstarávají pouze 4 traktoristi. Svoji práci zvládají především díky tomu, že jezdí na spolehlivých a výkonných strojích.

Hlavní filozofie farmy Maiwald je založena na důsledné péči o půdu.

K zemědělské půdě přistupuje s vysokou zodpovědností. Vedle pravidelného dodávání živin ve formě organických hnojiv se snaží také minimálně utužovat zemědělskou půdu. Z tohoto důvodu se na farmě snaží používat, v co nejvyšší možné míře, stroje s pásovými podvozky.

„Náš první pásový traktor byl CASE 450. Koupili jsme ho v roce 2005. V té době jsme začali hodně přemýšlet o tom, jak zacházet s půdou. Chtěli jsme mít traktor na pásech, který zastane většinu polních prací, abychom snížili utužovaní. Následoval velký překládací vůz na pásech a kombajn na pásech. Naše ideální představa je mít všechno na pásech. Bohužel toho není možné úplně dosáhnout, protože chybí výrobci. I přesto se snažíme jezdit s kolovými traktory po polích, co nejméně a držet se myšlenky co nejmenšího utužování půdy. Během let postupně vidíme, jak se náš přístup odráží na kvalitě půdy a víme, že jdeme tou správnou cestou.

Puma 240 splnila nejvyšší technologické nároky

Před třemi lety jsme začali pěstovat cukrovou řepu, ale do letošního roku jsme si na práci najímali externí firmy. V tomto směru jsme se chtěli osamostatnit, proto jsme koupili vlastní, 18 řádkový secí Kvernelad.  Samozřejmě jsme potřebovali vybrat i adekvátní traktor. Měli jsme vybrané dva stroje různých značek.

Nakonec jsme vybrali Pumu 240 AFS Connect. Rozhodujícím faktorem pro nás byla především cena za nový stroj a také naše dobrá zkušenost s menší Pumou 165. Naším hlavním požadavkem byl traktor, který bude splňovat nejvyšší technologické nároky pro precizní zemědělství. Chtěli jsme stroj, který bude sít přesně, a to tahle Puma díky připojení na RTK signál a funkci ISO BUS dokáže,"  popisuje důvody jejich výběru Pumy 240 provozně technický ředitel Michal Jurníček.
„Když nová Puma dorazila, jeli jsme s ní hned na druhý den sít. Na nějaké seznamování nebyl čas. Zároveň s novým traktorem dorazil i úplně nový secí stroj, takže se řidič učil jezdit hned se dvěma novinkami naráz. Zvládli jsme to především i díky službě Customer Care z AGRI CS, protože dojeli a celý den tady s námi byli. Tím pádem jsme se nemuseli obávat, že by během setí nastal nějaký problém, se kterým bychom si nemohli poradit. Co se týče řidiče, ten už měl zkušenosti s naší starší Pumou, takže s obsluhou neměl problém. Hned s prvním setím jsme byli spokojeni. Traktor fungoval přesně tak, jak jsme si představovali. Jeho funkce nám maximálně ulehčily práci. Řidič nebyl tak moc unavený a zvládl pracovat až do noci.  A jestli nás na Pumě 240 něco opravdu překvapilo, tak to byla výrazně nízká spotřeba.“
 
 
Provozně technický ředitel AG Maiwald, Michal Jurníček, Dis.
 I přesto, že je se značkou CASE IH velmi spokojen, přistupuje technický ředitel k výběru dalších traktorů velmi racionálně:
 
„Na naší farmě bude vždycky víc značek traktorů. Každá má svoje výhody a nevýhody. Důležité je vybírat traktor přesně podle toho, co od něj očekáváte a jakou práci s ním chcete dělat. Například když budeme kupovat pásový traktor, půjdeme určitě do Qudtracu, ten jednoduše nemá konkurenci. Co se týče služeb dodavatelů, servisu a podpory, tak v tomhle směru jsme nejvíc spokojeni s AGRI CS, protože opravdu v zákazníkovi zanechávají ten pocit, že jsou tady pro něj a může se na ně kdykoli obrátit.“

Zaujala vás PUMA CASE IH ?

Vyplňte kontaktní formulář a získejte nejvýhodnější nabídku.

Vaše osobní údaje budou zpracovány dle pravidel o ochraně osobních údajů.