Evropské školení sklizňové techniky CASE IH

Již po několik sezón se zástupci společnosti AGRI CS a.s. účastní praktických školení evropských zástupců značky CASE IH.
Hlavní cíle školení jsou aktivní připravenost, získání znalostí a dovedností před blížícími se žněmi. Vedle připomenutí klíčových parametrů pro správné nastavení a užívání strojů CASE IH je přínosná vzájemná výměna zkušeností mezi jednotlivými účastníky. Školitelé předali díky vlastním zkušenostem z mnoha kontinentů řadu zajímavých doporučení k adaptérům, kombajnům a lisům CASE IH.

Součástí školení byly prezentace odlišností CASE IH ve srovnání s jinými značkami na trhu, které zde byly fyzicky přítomné. Mohlo tak dojít k reálnému porovnání na jednom místě. Například u kombajnů školily také obsluhy konkurenčních strojů, což přispělo ke kvalitnímu porovnání hodnot strojů i zkušeností obsluh.
Setkání odstartovali slavnostním přivítáním Gavin Enright a Peter Friis, který je nově zodpovědný za aktivity Axia-Flow® v Evropě. Dvoudenním programem intenzivního školení provázely pod vedením Gavina Enrighta týmy z evropské centrály CASE IH St. Valentin – Rakousko a CASE IH Germany.

Je velice zajímavé a pozitivní, jakým směrem se ubírá sklizňová technika CASE IH, čekají nás velké věci a my máme možnost být u toho.

Sklizeň zrnin 2022

Do letošních žní jdeme s výkonnými kombajny modelové řady AF 250 a osvědčenou řadou AF 150. Dvěstěpadesátky znají zejména zemědělci s většími výměrami a podniky služeb. U stopadesátek vsázíme na desítky let osvědčenou technologii s moderními prvky, včetně příležitosti získání hodnotných provozních úspor i pro středně velké rodinné farmy.

ZÁKLADNÍ DŮVODY PRO VOLBU Axial-Flow®
  • Jednička v šetrnosti – díky technologii vytírání zrna o zrno dosahujeme nejnižšího poškození zrna při sklizni a tím vyšších zisků.
  • Provozní úspory – nejnižší provozní náklady na jednu tunu sklizeného zrna (viz DLG test).
  • Chytře se slámou – větší slisovatelnost slámy a rovnoměrný rozhoz jemně nadrcené slámy s drtičem X-tra.
  • AFS HarvestCommandTM – chybějící kvalitní obsluhy nahradíme automatizačním systémem, který se postará o správné nastavení provozních parametrů stroje.
Při kombinaci  kombajnu  Axial-Flow® a lišty MacDon s mechanickou kopírací sebereme z pole každé zrnko a nenecháme peníze na poli.

CASE IH investuje do lisů

V kategorii lisů LB na velké hranolovité balíky patří CASE IH mezi dodavatele s uceleným záběrem modelů pro uspokojení potřeb širokého spektra zákazníků. A to od rozměru balíku 80x70 až po 120x90.

ZÁKLADNÍ DŮVODY PRO VOLBU LISŮ LB
  • Krátká předlisovací komora pro vysoké utužení s nižší energetickou náročností oproti jiným výrobcům.
  • Nejdelší lisovací komora na trhu s přínosem vysoké a rovnoměrné hustoty balíků.
  • Vázání TwinPro netvořící ústřižky provázku, produkuje pevné uzly a má jak ekonomické tak ekologické přínosy.
  • Částečné vysunutí balíku z lisovací komory, při přejezdu na další pole – zemědělec má tak vždy již první balík stejný jako každý jiný.
  • V roce 2020 získal lis LB 436 HD prestižní ocenění "Machine of the Year". Model pro ty nejnáročnější uživatelé s uchvacujícími výkonovými a kvalitativními parametry.
V kategorii lisů RB na válcovité balíky dodává CASE IH také ucelenou řadu modelů – lisy s pevnou i variabilní lisovací komorou a kombinované lisy s baličkou.
Novinkou pro rok 2022, se kterou se můžete sekat již na našich polích je inovovaný lis RB 344. Vedle řady technických inovací se jedná i o nádherný designový kousek. Do budoucna se můžeme těšit na nový lis RB HD Pro, který bude splňovat nejnáročnější požadavky zákazníků a podniků služeb. Půjde o zcela nový koncept lisu s variabilní komorou se schopností slisovat až 30 tun materiálu za hodinu.
"Toto školení nám umožnilo načerpat řadu zajímavých poznatků, zejména zkušenosti od dlouholetých uživatelů, které nám pomohou během sklizně vyřešit jakýkoliv problém, můžeme vám být na blízku a poradit téměř s čímkoliv týkající se kvalitního zajištění sklizně zrnin a pícnin.

Plánujete-li v dlouhodobějším horizontu, již dnes s vámi můžeme pracovat na společných aktivitách, které povedou ke zvýšení efektivity a produktivity vašeho podnikání. Vaše spokojenost je pro nás velice důležitá, my jsme rádi a věříme, že i díky tomuto školení vám budeme v případě potřeby maximálně pomoci.
 
Přejeme našim zemědělcům bohatou úrodu!"
 
Za tým AGRI CS a.s. Roman Nedoma a Václav Madl