Exkluzivní premiéra traktoru QUADTRAC CVX v ČR

První QUADTRAC s plynulou převodovkou CVX.

V letošním roce uvádí značka CASE IH na trh žhavou novinku, kterou je QUADTRAC s plynulou převodovkou CVX. Plynulá převodovka CVX bude dostupná pro modely QUADTRAC 470, 500 a 540. Uvedením tohoto modelu na trh získává značka CASE IH další celosvětové prvenství. QUADTRAC 540 CVX je nyní nejsilnějším a zároveň jediným pásovým traktorem na světě, který je vybavený plynulou převodovkou.

Česká republika se stala jednou ze dvou evropských zemí, ve kterých nyní můžete exkluzivně tento traktor vidět v praktickém nasazení. V současné době je QUADTRAC 540 CVX agregován s diskovým podmítačem o záběru 12 metrů a provádí první podmítky po sklizni obilnin. Traktor pracoval s plně automatickým satelitním naváděním AccuGuide s přesností na 2,5 centimetru a automatické otáčení na souvrati zajištoval systém AccuTurn.

QUADTRAC 540 CVX pohání šestiválcový motor o objemu 12,9 l s vysokotlakým vstřikováním paliva Common Rail, dvěma turbodmýchadly a technologií úpravy spalin Hi-eSCR bez použití filtru pevných částic a recirkulace spalin. Jmenovitý výkon traktoru dosahuje 543 koní a při práci s Power Managementem je traktor schopen dosáhnout maximálního výkonu až 613 koní.

Plynulá převodovka CVX, kterou budou nové modely QUADTRAC CVX osazeny, je speciálně vyvinuta a navržena pro takto výkonné traktory. Jedná se tedy o zcela novou převodovku se čtyřmi mechanickými rozsahy (není použita převodovka z kolových traktorů CASE IH s CVX převodovkou). CASE IH je lídrem v segmentu traktorů s plynulými převodovkami, proto bylo jen otázkou času, kdy budou těmito převodovkami osazeny také traktory QUADTRAC.

V následujícím týdnu se QUADTRAC CVX přesune na jižní Moravu, kde bude pokračovat ve své cestě za zákazníky. Sledujte proto náš web nebo facebook CASE IH (CZ), kde se dozvíte aktuální informace z nasazení traktoru QUADTRAC CVX.